סינרגיה

hillelg

New member
סינרגיה

שמעתי לפני זמן-מה את החלופה העברית, אך שכחתיה סלה. הדבר היחיד שאני זוכר, זה שהיא התחילה ב-א' (בתור תחילת בניין כזה סטייליסטי כזה). למישהו יש מושג מהי, או שמא יש לו חלופה אחרת?

גנגי

New member
השלם עלום מסך חלקיו, מסתבר.

חיפשתי-חיפשתי, לאתר של האקדמיה לא הצלחתי משום-מה להיכנס, אבל הפעלתי קשרים ושיחדתי (סייבר, אני רחוקה) את מי שצריך - יגעתי יגעתי ולא מצאתי. תאמין. או תשאל את רמיל ורוסטו. אז הנה אתגר לכולכם: דרושה מילה עברית לסינרגיה, הטוענת שהשלם גדול מסך חלקיו. אם מישהו בכל זאת מכיר חידוש כזה של האקדמיה ומוכן להקפיץ לנו אותו (בלי סייבר-, עייפתי להלילה) - יבורך.

נדמה לי שבמילואים

שמעתי שקוראים לזה אִגבּוּר או הִגבּוּר, אבל אי לא בטוח. אני בכלל לא יודע מה המילה הזו אומרת, ונדמה לי שאני גם לא רוצה לדעת.

hillelg

New member
../images/Emo45.gifאִגבור!

בדיוק! זו המילה ששמעתי. (בצבא, אלא מה)

דפקא!../images/Emo3.gif

הסבר מלא למילה סִינֶרְגְּיָה שֵם נ' [מלועזית] שיתוף פעולה אפקטיבי; פעילות משותפת של שני גורמים או יותר שתוצאותיה גבוהות או טובות מסכום התוצאות שהיו מושגות מפעילותם של אותם גורמים, אילו פעלו בנפרד.

שרוֹן

New member
תודה לך חוכא

אני מאתמול בטוחה שמדובר ביין אדום חם ומתוק עם פירות. בעצם סנגריה היא גם סוג של איגבור (?), לוקחים יין טעים ופירות טעים ויוצא עוד יותר טעים. אני הבנתי את זה.

למה לקפוץ מעל הפופיק?

באתר האקדמיה - לא מצאתי בבבילון - כנ"ל ברב מילים - אותו כנ"ל הוצאתי יותר אנרגיה מאשר הסינרגיה יכולה להחזיר לי. ובשביל אנרגיה יש כבר מילה עברית? אז אולי פשוט - סינרגיה?

אטיוד5

Active member
בשתי מילים

התאבכות בונה. במילה אחת - איבוכלטריה (קרי אי-בוכלטריה, איבו-כ-לטריה, איבוכלטריה (ברצף מהיר שמשאיר את כולם המומים, ממש כמו סינרגיה)).

מוגג

New member
ואני מציע

לא להחליף את השם אך אם אתה מתעקש על חלופה אלטרנטיבית: הג שמח - הגדול שלם מסכום חלקיו..

למעלה