סיפור "קצר" לי אליכם , ושאלה

סיפור "קצר" לי אליכם , ושאלה

רובכם מכירים אותי , ולא רק מהפורום הנוכחי , אלא עוד מימי פורום YNET ז"ל . הגענו לקנדה לפני שמונה חודשים והקמנו פה את העסק שלנו (עגלה בקניון), שמפרנס אותנו בכבוד , וכעת צירפנו שותפים , לקראת התרחבות העסק הקטן הזה . (בעוד שלושה חודשים אנחנו פותחים בנוסף גם חנות בקניון אחר...
שום , בצל...) . אז הנה הסיפור : זוג חברים טובים שלנו , שחיכינו להם בכליון עיניים , הגיעו לקנדה . פגשנו אותם בשדה תעופה באמצע הלילה , עם הילדים שלנו ועוד נציגים של שתי משפחות . עם שלט ענק שהילדים הכינו ( WELCOME TO CANADA ) , עם בלונים , עם שקיות-הפתעות לילדים שלהם . בקיצור - חוץ משטיח אדום בפועל - היה שם (כמעט) הכל ו(כמעט) כל מי שהם מכירים בקנדה ... אפילו את המשפחה שהם התארחו אצלה - אנחנו הכרנו להם . ביום השלישי לשהותם בארץ זרה , ללא קורת גג משלהם , ללא רכב ומקומות פוטנציאליים של עבודה , הגיעו החבר'ה שלנו לראות את העגלה שלנו . בעודם עומדים מולה , החליטה החברה הטובה שלי להביע את דעתה על העגלה : "... מזה מתפרנסים ? מה"קקה-מייקה" הזה קונים שני רכבים ? .." העניין הוא , שאם את כל זה היא הייתה אומרת בנוכחותי - עוד היינו צוחקים על זה היום ... הדברים נאמרו כשהם עומדים מול העגלה , שלא בנוכחותינו , אבל בנוכחות שתי עובדות שלנו , שהן במקרה דוברות עברית . אגב , היו עוד נוכחים לפליטת פה המסריחה הזו . איני יודעת אם מישהו מכם יכול להבין את אשר הרגשתי , כשהעובדות שלי סיפרו לי על כך בסוף היום . למחרת התייצבתי מולה , ושאלתי אותה האם משהו לא היה בסדר בחברות שלנו , האם משהו לא היה בסדר בקבלת פנים , אולי במסיבת BBQ שעשינו למחרת הגעתם , אצלינו בבית לכל החברים שהגיעו לאחרונה . ניסיתי להבין , מאיפה באה היציאה הזאת ? האם זה מצרות עין ? אולי מטפשות ? אולי מהתנשאות יתר (מילא אם היה על מה ... ) . איני יודעת , רק העובדות דיברו בעד עצמן - הקשר בינינו התקרר באחת , ונותק . האנשים התגלו כנצלנים בכל דרך אפשרית , סכסכנים ( ניסו לסכסך בינינו לבין כל מיני חברים אחרים , ובמקרה אחד אף הצליחו , וחבל , כי את גאלה אני מכירה הרבה לפניהם , והם הכירו אותה בזכותי , כמה אבסורדי ) הם התגלו גם כלא אמינים וגם כצבועים . חשבתי שהשארנו את הזן הזה אי שם מאחורינו ... ומה הפאנץ' ליין ? טוב , יש שניים בעצם ... נודע לנו במקרה , שהם היו מזכירים אותנו (אחרי המקרה) כממליצים כמעט בכל מקום שנדרשו . זה לא חוצפה ? זה לא טמטום בהתגלמותו ? והדבר השני - כמה אירוני - הם פותחים עגלה בקניון שבו אנו עובדים...(מוצרים מישראל וגם של איזו אמנית מטורונטו) ועכשיו , אני שואלת אתכם (לא ממש קשור , אבל בכל זאת) - האם עשיתי טוב ששלחתי חזרה לשולח את כל המכתבים האחרונים שהגיעו על שמם ? בהתחלה , עוד היינו מעבירים להם אותם , ללא שום מילת תודה אפילו מצידם .(הם נתנו את הכתובת שלנו לכל הגורמים כמעט) . כעת - המכתבים מוחזרים חזרה לשולחים . למה שאני אטרח בכלל למענם ? הרגשתי שאני חייבת לספר את הסיפור הזה כאן (ולא סיפרתי את כל אשר אני יודעת , מטעמי צנעת הפרט של חברים אחרים שמעורבים בעל כורחם לצערי), כי יש פה הרבה אנשים שאני מכירה והם מכירים אותי , ויש בביה"ס שלנו אנשים שיש להם גם כן , עסקים קטנים ומתחילים , ואף עגלות בקניונים , והרבה אנשים מכירים את הסיפור הזה , ומכירים את הזוג הזה . לא מפריע לי שכולם צוחקים עליהם ונועצים בהם עיניים . שכולם ידעו , יראו יזהרו ויתרחקו . עליי להבהיר , עם זאת , שאני לא כועסת . אני פשוט מאוכזבת . בעיקר מהעובדה שהאנשים האלה עדיין ממשיכים ללכלך עלינו . ובטיפשוטם חושבים שהלכלוך הזה לא מגיע לאוזנינו ... גלית .

MiraD1

New member
הסיפור באמת קשה גלית, וקטונתי מלתת

דעה אובייקטיבית בלי לשמוע את הצד השני של הסיפור. אבל, ממה שאת מספרת אישית הייתי מתרחקת כמו מאש. ולא, את לא צריכה להמליץ עליהם לאף אחד. הייתי עושה בדיוק כמוכם ופשוט שולחת את המכתבים שמגיעים לשולח. ובקשר לגאלה, נראה לי שהיא עלהכיפק, נסי לדבר איתה בינתיים

תלתל11

New member
גאלה איפה את ? ../images/Emo39.gif

אולי תתארגן איזו סולחה ? חבל לאבד חברים טובים....

גלית, מניסיון חיים ארוך

של אחד שעוזר המון לאנשים ונהנה מעצם הנתינה, למדתי לא לפתח ציפיות ולכן אני גם לא מתאכזב. נכון, לפעמים מי שעוזרים לו הוא כפוי טובה ולא רק שאינו שם בשבילי כשאני צריך כמו שהייתי שם בשבילו, גם יש מקרים נדירים של מי שיורקים לבאר שממנה שתו. לפני 10 שנים לקחתי תחת חסותי סטודנט שלמד אצלי במכללה וגידלתי אותו להיות מורה בקורסים מקצועיים בלימודי חוץ, ואפילו הפכתי אותו להיות מורה מוביל בחלק מהקורסים, אהבתי אותו כמו בן ועזרתי לו המון. כשיום אחד היה נדמה לו בטעות שנתתי למישהוא אחר יותר שעות כאילו על חשבונו, הוא רץ למכללות אחרות כדי להבאיש את שמי. הייתי באבל תקופה ארוכה ומאז למדתי שיש גם אנשים ח-א, ושלא תמיד אפשר לשפוט מראש. זה לא עצר אותי מלהמשיך לטפח בני חסות חדשים שפתחו קריירה פורחת, וזה לא עוצר אותי היום מלעזור לאנשים שמהגרים לאיזור טורונטו. חלק מהם יהפכו להיות חברים אישיים, חלק יהפכו להיות לקוחות, וחלק יסובבו את הגב וילכלכו. אחרי האבל הראשון שלי על זה שנעץ סכין בגבי, אני יותר לא לוקח את זה ללב, הלב שלי יקר מכדי שכפויי טובה ישברו לי אותו. למדתי להנות מאד מהרבע כוס המלאה ולהתעלם מהשאר. מההיכרות הקצרה דרך הפורום גם אתכם שהפכתם ללקוחות וגם עם גאלה שעוזרת בקומונה, נדמה לי שאת גורמת עוול לעצמך בכך שאת לוקחת כל כך ללב. התעלמי מהם, שכחי מזה ואל תלכי למסע נקמה ורכילות. קחי נשימה עמוקה ותזמיני את גאלה לשיחה אחד על אחד בליווי מזון מנחם ועתיר קלוריות , ותנסו ליישר את ההדורים. לא הצליח לכם עם אלה? לפחות תחדשו את החברות עם גאלה. ישראלים הם לפעמים אנשים חסרי טאקט ואומרים שטויות בלי לחשוב על התוצאות, גם לי זה קורה לפעמים ואני מצטער רק כשמאוחר מדי. לפעמים לשכוח זה הדבר הטוב ביותר כשאי אפשר לסלוח. ובענייני הביזנס המתרחב לא נשאר לי אלא לפרגן שיהיה בהצלחה.

mikki01

New member
חבל מאוד אבל מאוד מוכר

לא לקחת ללב ולהמשיך בשלכם

ophir35

New member
קטונתי, אבל.

תסתכלי על העניינים מנקודת מבט שונה, עצם העובדה בלי לדעת מה גילך, שהצלחת לעבור ארץ, לפתוח עסק ולעשות עוד כמה וכמה דברים מן הסתם, וכל זאת מבלי להיתקל בצרות עין של אנשים, כבר מחייבת להגיד "אשרייך". זה לא סיפור קשה (וחלילה לי מלהקל עין בצרותייך) זה סיפור חיים, עכשיו את בשלב הסקת המסקנות, האם להאמין שכל הישראלים ח... ואת לא עוזרת יותר לאף אחד, או להמשיך לעזור לאנשים, ולדעת שחלקם יחזירו טובה, חלקם יתקעו לך "סכין" בגב, וחלקם יהפכו חברים טובים. אנשים הם מה שהם, החוכמה לדעת להתאים את הציפיות, ואיך אומרים "DONT GET MAD GET EVEN'

uzipikar

New member
ןאת מתפלאת?

אם היית מספרת שהם בירכו אותך על הצלחתך והציעו לעזור במידת הצורך........ הייתי בהלם, אבל זה כל כך אופייני לישראלים קטנים וצרי עין, בקיצור המשך צפוי והמוני, תתייחסי לזה כמו לנאד, מסריח כמה דקות ועובר...

sweet pita

New member
אני די בשוק מכולכם

אומנם אני מגיבה לעוזי אבל כולכם אמרתם כול מיני משפטים מכוערים על ישראלים. אז להאלי בארי יצא קטע לא משהו עם חברים ישראלים , נו ו? בגלל שהם ישראלים או בגלל שהטיפוסים הם כאלו? נמאס לי כבר לשמוע על הישראלי הנצלן וצר העין - יש לי חדשות בשביל כולללללללכם זה לא קשור לצבע הדרכון שלהם. די

mikki01

New member
נכון אבל למרבה הצער לכולם כאן

היה נסיון מר עם אנשים כאלה, אני מניח שאפשר למצא התנהגויות כאלה גם אצל לא ישראלים כפי שנטען כאן בשירשור אבל כנראה מפאת הנטיה של הישראלים להתחכך חברתית עם ישראלים אחרים החשיפה היא בעיקר בתוך הקהילה. אני יכול להביא לך דוגמאות רבות אחרות של התנהגות אנטי חברתית, מגעילה ודוחה מצד ישראלים בקהילה, זה מה שנחשפתי אליו אבל אני אומר שנית אני בטוח שאפשר למצא התנהגויות כאלה אצל לא ישראלים לצערי ונסיוני עד עכשיו נתקלתי בזה במסגרת הקהילה בלבד.

uzipikar

New member
פיתה....

יש לך רק מזל שאת בשוק מהתגובות ולא ממה שעשו לך........ תהי מאושרת.

Deanb

New member
אין קשר למוצא - מה לא תמצאו בעולם

איטלקים או ספרדים נצלנים שגונבים ומשקרים? בחייאת תרגיעו עם הישראלי שמנצל - זה ניסיון לא נעים שמלמד על העתיד, אבל אני בטוח שגם בקנדה השלווה תתקלו בכאלו אנשים אז להרגיע

stav01

New member
הכי חשוב לא לקחת ללב

שנית, צריך גם לקחת דברים בפרופורציה: גם אני, לפני שהגעתי לקנדה, לא הייתי מאמין שניתן להתפרנס מעגלה. וגם אני, חוטא בלדבר בעברית עם אשתי ללא צנזורה מתוך ההנחה (המוטעית לפעמים) שאף אחד לא שומע. אנני מכיר את המעורבים אבל יתכן וההערה שנאמרה בין בני זוג קיבלה משמעות חמורה יותר כאשר נשמעה על ידי העובדות שלך. לפעמים אני מוצא את עצמי מקלל לעצמי או בנוכחות אשתי את "השוטר המפגר הזה" או באופן כללי את "הקנדים הדפוקים האלה" או "תראי מה הם לובשים" ושלא לדבר על הערות על ילדים של אנשים אחרים שיש להניח שאילו מי מהם היה שומע ומבין זה היה לי מאוד לא נעים. כך שהם הביעו הפתעה מגודל העגלה (יתכן והם דמיינו ממש חנות בקניון) ובחרו במילים קצת חריפות מאחר ולא חשבו שמישהו שומע. מכאן יש סיכסוך שמתחיל בניתוק הקשר וממשיך בליכלוכים. אם אין לך כל כוונה להיות איתם בקשר, פשוט תחתכי. אל תחשבי על זה, אל תתעצבני כי זה לא יעזור ורק יסלים את הארועים. פשוט להמשיך הלאה. העולם מלא באנשים מגעילים. חלקם ישראלים אבל אני נכוותי עם יהודים קנדים וגם עם קנדים שאינם יהודים. לא הייתי עושה הכללות. אי אפשר לחנך את כולם או להתעמת איתם. תמשיכי הלאה ובהצלחה בעסק.

evel11

New member
חבל על הרגש שהשקעת כאן....

דע את עמך.... זה לא חדש ואני בטוח שכל אחד כאן יכול ספר סיפור בעל תוכן דומה.

משחק הטלפון השבור

לדעתי כל עוד הדברים לא נאמרו לך בפנים - מדובר פה בטלפון שבור, את לא יודעת אם העובדות שלך העבירו אליך כל הדברים במלאם, אם טון הדיבור היה מלגלג או מעריך, אולי הן שמעו רק חלקית את השיחה, אולי העובדות שלך מקנאות בחברים שלכם... בקיצור....תעשי לבד חשבון עד כמה יקרה לך החברות

לא טלפון ולא אוקי-טוקי :)

כמו שציינתי , דיברנו איתם למחרת . הם הודו שכך בדיוק הדברים נאמרו . כמובן שהם היו בהלם מוחלט , כאילו , מהיכן אנו יודעים בכלל , הרי לא היינו שם ... הבעל ניסה להכחיש , ולהסיט את כל הנושא כאילו אנחנו "Over reacting" , ואף ציין ש - "רק חמישה חודשים אתם פה וכבר תפסתם ת.." . אשתו , לעומת זאת התנהגה בצורה יותר אצילית ממנו , יש לציין , הודתה בכל הנאמר ואף התנצלה . ואתה יודע מה - למחרת עוד שתינו כולנו קפה בסטארבאקס . כי אני טיפוס כזה , לא יכולה לשמור בפנים . ברגע שאני מוציאה את אשר על הלב - זה די עובר לי . לא לגמרי כמובן , אבל לא עד כדי ניתוק . אצלם לעומת זאת , בדיוק כמו שבעלי ניבא במדוייק , העלבון הפך לכעס ומרמור . ובמקום לדעת להסיק את מסקנות וללמוד את הלקח - הקשר נותק . אין בעיה , מזל שגילינו את כל זה אחרי יומיים שהם כאן . תאר לעצמך , היו ממשיכים לחייך ביום ולגחך בלילה .רק מה - חבל שחברים נוספים ממשיכים להיפגע מהם פה ושם , ושותקים . אני לא מצפה לתמורה או לתודה או בייביסיטינג ממישהו ... עשיתי הכל מהלב , ומי שמכיר אותי - יודע זאת . פשוט מפריע לי שממשיכים ללכלך , לסכסך , ועוד אחרי זה לרשום אותנו כממליצים !! שירשמו מישהו אחר , מאלה שהם בקשר איתם (מי שנשאר ... ) שבוע נפלא לכולם . נ.ב אבא גאה , כתבתי לך למסר האישי .

Nogi23

New member
מצטערת, אבל לי מאד מפריעה

סגירת החשבונות על גבי הפורום. זה לא בוגר, ולא מוסיף לכבוד שלכם. נקמנות ו"לכלוכים" הדדיים מצביעים בדר"כ על אנשים משועממים (שאני בטוחה שאתם לא - עם עסקים טריים וגדלים), ובכלל מכניסים לחיים אנרגיות שליליות מיותרות. מסכימה עם stav, שעדיף פשוט להמשיך הלאה.

us2canada

New member
מצטערת, גם לי מאד מפריע

שיש לכלוכים ואת מפריעה. עדיף פשוט להמשיך הלאה. זה מכניס לחיים אנרגיות. יאללה ללכלך!!!

למעלה