סיפרייה עירונית מגדל העמק - עצוב

engol

New member
סיפרייה עירונית מגדל העמק - עצוב

לפני שבוע הזדמן לי להגיע לסיפרייה של מגדל העמק על מנת להחליף ספר לילדה שלי, זאת הפעם הראשונה מזה 25 שנה שאני מוצא את עצמי שוב בסיפרייה ודאבוני גיליתי שכמעט שוב דבר לא השתנה - חוץ מזה שהורידו חדר אחד והפכו אותו לארכיון הסיפרייה פשוט לא התפתחה בכלום - המחשבים מאוד מיושנים ורובם לא עובדים, מקלדות מפורקות. הספרים מאוד ישנים, והמקום לא שופץ כמעט 25 שנה. לי אישית היה עצוב מאוד לראות את המצב. אני מקווה שזה בעיה של הנהלת העיר ולא חוסר עניין של הציבור בסיפרייה (מה שמעיד על רמת האוכלוסיה) ואם זאת בעיה של הנהלת העיר כיצד היא מתייחסת לחינוך? אולי שווה לברוח מפה ולתת לילדים שלי חינוך טוב יותר

dafgol

New member
מסכימה איתך , רק חייבת להעיר

לברוח מפה ולתת לילדים חינוך יותר טוב ......ידידי, החינוך מתחיל ב
, מסכימה במיליון אחוז שהמצב עגום ועצוב - אין ספק ואין ויכוח בכלל , אבל מפה להסיק שצריך לברוח מפה ? אני אמא לשני בנים , אחד בן 3 וקצת ואחד בן חצי שנה, ואני מעודדת את הבן שלי ל
ים - קוראים לו סיפורים כל יום , הוא "קורא" סיפורים לאחיו הקטן , וברור לי שכשיקרא בכוחות עצמו אני ממש אתעקש ואעמוד על כך שיקרא ספרים ולא יהיה רק מול מחשב או טלויזיה ושאר עניינים.... אבל כמו שאמרתי ...זה מתחיל מהבית , אתה יודע...אין ביקוש אין הצע.... אני מניחה שאם להורים היה איכפת יותר...המצב היה טוב יותר.... אני בטוחה שיש הורים שבכלל לא מודעים לעובדות שציינת - כי לא איכפת להם, כמו שאמרת....חוסר עניין מצד הציבור... אבל הנה...אולי צריך להרים את הכפפה ולפנות לעירייה....אבל קודם כל לעורר מודעות בקרב ההורים.... נושא חשוב מאין כמוהו
{ אמרה מי שהיתה בילדותה תולעת
ים
}

S r 35

New member
נכון -אבל רוצה להוסיף שמצב הספריות

רע באופן כללי בכל הארץ. אנחנו מנויי ספריה בחיפה (על הכרמל הסנובי) והמצב לא יותר טוב. הספריה מוזנחת, קטנה ולא עדכנית. אנחנו שומרים על המנוי בעיקר בגלל הספרנית הנחמדה שנמצאת שם ובגלל הילד הגדול שלי שמאוד אוהב ללכת לשם (עוד מעט גם הקטן יתחיל), מה עוד שאני מאמינה שספריה זה מקום שמלמד קודם כל לכבד ספרים בפרט ורכוש שלא שייך לך בכלל. זה עצוב אבל בעולמנו הממוחשב, המתוכנת ועתיר הטלנובלות והקניונים, ספריות נדחקו לפינה. אני מודה שאנחנו באופן כללי מעדיפים לקנות ספרים. למרות שלמגדל-העמק יש בעיות (והבעתי את דעתי בנושא כאן לא פעם אחת), אני לא חושבת שחינוך ילדים תלוי בספריה וזה בטח לא שיקול לעזוב עיר. אם כי תמיד כדאי לפעול לשיפור, כמו שדפנה אמרה. ואת זה אומרת תולעת
ים בהווה

למעלה