סי סי שליה

yaelgal

New member
סי סי שליה

אני בשלבים אחרונים של הריוני הראשון. ביצעתי בדיקת מי שפיר, אך הייתי חרדה מאוד. אני שוקלת בהריון הבא לבצע סי סי שליה במקום מי השפיר בכדי להקטין מתחים וגם במידה וחלילה תהיה בעיה- תתבצע גרידה ולא לידה. מה דעתך? תשובות הסי סי מהימנות כמו מי השפיר? יש רופאים מומחים שמבצעים הבדיקה?

סיסי שליה

בדיקת סיסי שליה הינה בדיקה מהימנה בדומה לדיקור מי שפיר. הבדיקה מתבצעת בשבועות 10.5 עד 13 ותשובה מתקבלת תוך מספר ימים, כך שלבדיקה יתרון גדול גם בהקטנת המתחים וגם בגלל שאם יש החלטה ע"י גרדה רגילה ולא ע"י גרימת לידה באמצע ההריון. בעבר טענו שבבדיקת סיסי שליה יש סיכון גבוה יותר להפלה מאשר בדיקור מי שפיר אך מחקרים אחרונים בנושא מראים שאין הבדל משמעותי בינהם בסיכון להפלה. באמת מספר האנשים המומוחים לביצוע סיסי שליה הינו מועט יותר (ולא כמו מי שפיר בכמעט כל רופא נשים מבצע).תהליך הלמידה של ביצוע הבדיקה גם הוא ארוך יותר מאשר מי שפיר, אך בידי אנשים מיומנים הבדיקה פשוטה וקלה. בברכה דר´ יוסי הר-טוב

yaelgal

New member
המשך...

תודה על תשובתך. אולם אם הבדיקות נותנות תשובה זהה, וכבר לא קיים סיכון גבוה יותר בסי סי שליה, והיא מתבצעת בשלב מוקדם שלא דורש חלילה לידה, ולא צריך לחכות במתח עד אמצע חודש חמישי... ועוד ועוד... מה הסיבה שנשים מועטות מבצעות אותה?

סיבה

אולי בגלל שבעבר טענו שיש פי שניים הפלות בסיסי שליה, אולי בגלל חוסר מודעות ואולי בגלל שיחסית מעט אנשים מבצעים את הפעולה.....

מומחים לבדיקת סיסי שיליה?

איך\היכן ניתן לברר על מומחים ועל רמתם בבדיקת סיסי שיליה?

למעלה