סן פרנסיסקו או שיקאגו או טורונטו

• פותח הנושא mc80
  • פורסם בתאריך

mc80

Member
היי,

אני מחפש יעד נוסף לניו-יורק באוגוסט (ביקור שני בעיר) וחשבתי על סן פרנסיסקו. אבל שמעתי לא מעט על כך שהעיר מאוד יקרה, ודיי מאכזבת מבחינת ההומלסים וכדו', בעיקר מאז הקורונה. כמה היא שווה באמת את הנסיעה ל-4-5 ימי ביקור שם? במקביל, חשבתי כאלטרנטיבה את שיקאגו, שלהנחתי היא יותר מזכירה את ניו יורק ואולי תהיה יעד מיותר בגלל זה לגלות. מה דעתכם על טורונוטו קנדה אולי? כמה היא מעניינת ושונה מניו-יורק?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אם נסדר את הערים בסדר של ענין אז סן פרנסיסקו במקום הראשון לאחריה שיקגו ובסוף טורונטו. אבל, בכל עיר ניתן למצוא משהו. מאחר והענין של יוקר מטריד אותך
והומלסים יש בכל מקום. סע לשלושה ימים לס.פ. יהיה לך פחות יקר מארבעה או חמישה ימים, כנ"ל לגבי שיקגו שלושה ימים מספיק ודי וטורונטו היא בדרך כלל לא יעד לתיירות אלא כנקודת יציאה לטיולים במערב קנדה. מעניין ושונה? הכל בעיני המתבונן/מתבוננת.

mirimel

New member
הי, אני יכולה לכתוב לך מתוך היכרות עם ניו יורק, שיקגו וסן פרנסיסקו. בטורונטו עוד לא הייתי אז אני לא יודעת להשוות.
נורא קשה לעשות השוואות ולמרות ששיקגו קצת יותר דומה לניו יורק מאשר ספ, היא עדיין ממש שונה.
לא כתבת מה השיקולים שלך - למשל מה אתה אוהב לעשות כשאתה בעיר ואז כמה מתוך זה יש בערים האלה?
אני אוהבת ללכת ערים הליכות, לשבת בבתי קפה, להיכנס למוזיאונים ולבתים היסטוריים ויש את זה בשתי הערים. מוזיאון האמנות בשיקגו היה מעולה לדעתי.
מתי אתה נוסע? כי אם בחורף אז שיקגו עלולה להיות קפואה בזמן שספ נעימה.
הומלסים יש בשתי הערים באופן שהוא לא נעים, גם בשיקגו.
בעיקרון 4-5 ימים בעיר לדעתי שווה את הנסיעה. אני טסתי ל 3 ימים והיה לי שווה, אבל הייתי מציעה לך לחשוב אולי על בוסטון, אם עוד לא היית. מבחינתי זו העיר שאני אישית הכי אוהבת בארה"ב (מכל המקומות שהייתי כמובן...), היא קרובה לניו יורק ותוכל להגיע ברכב או רכבת בניגוד לשיקגו וספ שמצריכות טיסה.

mc80

Member
אני טיפוס דיי עירוני בגדול. אבל מחפש גם משו אחר מרק גורדי שחקים. ערים גדולות בינוניות זה רב הטיולים שלי. לעיתים משלב איזה יום טבע או כפר יפה. אבל חיי הרחובות הגדולים זה העיקר בחיי כרגע. ספ אכן מעניינת ונראית יפה. אני שומע עליה פשוט סתירות (האמת כמו על כל עיר בעולם), ותוהה כמה היא שווה את המרחק. אבל חושב שכן אנסה אותה בכיף. חבל שהיא סופר יקרה. אני מחפש להתפנק אבל בגבול האנושי. לא מלון ב-200$ לילה אבל גם לא הוסטל ב-50. את השופינג אעשה בניו יורק כנראה כבר. הלוז הוא לקיץ. למרות שהבנתי שבתקופה הזו הגדר לרב מכוסה ערפל סקסי וקשה למצוא אותו בשלמותו לצפיה וצילום. אבל שאלו יהיו צרותיי...
בוסטון- לא הייתי אבל לא שמעתי על משהו שממש שווה שם ביקור כרגע למרות יתרון המרחק מניו-יורק. עיר אמריאית, אומנם קצת שונה, אבל לא מטורפת מספיק :) תל אביב שווה ממנה

mirimel

New member
מה זה מה שממש שווה שאמרו לך בבוסטון? בקיצור, סן פרנסיסקו לדעתי שווה נסיעה, היא כן מאוד מיוחדת וגם מאוד שונה מניו יורק ויש בה הרבה מה לראות. אני עצמי טסה לשם במרץ (רק ל -3 ימים) ורק רוצה לספר לך משהו שאולי יהיה לך מעניין - קניתי כרטיסים אמול בסקייסקנר והאתר שהובילו אותי אליו הציע לי דיל ממש טוב של מלון וטיסה.

mc80

Member
לא ממש אמרו לי. זה יותר דברים שקראתי במדורי תיירות או ראיתי בטיוי על העיר. לא משך אותי משהו מיוחד. עיר חמודה. נחשבת איכותית מאוד בארה"ב אבל עבורי לא מטרה מיוחדת בביקור המתכונן. בהחלט מעדיף את ספ/שיקאגו. אולי אעצור יומיים בלאס וגאס כדי להנות מאמריקה הזוהרת והקיצ'ית מאוד שם.

מאיזה אתר הזמנת בסוף? אני דיי מומחה בלמצוא דילים טובים באתרים בנ"ל. אל תמיד שמח להכיר אתרים חדשים שאולי לא הכרתי עדיין (נדיר). מה גם שברור שבמרץ יהיו לך מחירים טובים כמעט בכל מקום בלי קשר.

uty

Member
לא ממש אמרו לי. זה יותר דברים שקראתי במדורי תיירות או ראיתי בטיוי על העיר. לא משך אותי משהו מיוחד. עיר חמודה. נחשבת איכותית מאוד בארה"ב אבל עבורי לא מטרה מיוחדת בביקור המתכונן. בהחלט מעדיף את ספ/שיקאגו. אולי אעצור יומיים בלאס וגאס כדי להנות מאמריקה הזוהרת והקיצ'ית מאוד שם.

מאיזה אתר הזמנת בסוף? אני דיי מומחה בלמצוא דילים טובים באתרים בנ"ל. אל תמיד שמח להכיר אתרים חדשים שאולי לא הכרתי עדיין (נדיר). מה גם שברור שבמרץ יהיו לך מחירים טובים כמעט בכל מקום בלי קשר.
בנושא סן פרנסיסקו - יש שיפור בנושא ההומלסים. אמנם הבעיה עדיין קיימת, אבל פחות משהייתה בשנים קודמות. בביקור האחרון שלי בעיר, לפני כחמישה חודשים, מספר ההומלסים היה נמוך משמעותית.
בעונת הקיץ, מזג האויר בסן פרנסיסקו לרוב נוח ונעים. העיר מעניינת מאוד, יפיפיה, וגם הטבע באזור מרהיב, כדאי לטייל גם בסביבה.
הבינוי של העיר מאוד יוצא דופן, שיפועים בלתי אפשריים. לא ראיתי משהו דומה באף מקום.

בנושא טורונטו - בעיני מקסימה. יש לה אופי נוטה לאנגלי, בדאון טאון שוכנת האוניברסיטה המרהיבה שלה, ישנם מופעים וקונצרטים כמו בכל עיר גדולה, נופים יפים, מוזאון , גלריות.
אבל...
כמעט ללא חיי לילה. החל משעה עשר הרחובות מתרוקנים. ויש הומלסים... יותר מאשר בסן פרנסיסקו.

mirimel

New member

הזמנתי מ- edreams, הגעתי אליהם מחיפוש בסקייסקנרז. אני דווקא נוטה להתרחק מדילים, תמיד מרגישה שיכניסו לי הפתעות לא נעימות, משהו שאני לא אחשוב לשאול עליו. אבל כשבדקתי את הפרטים של מה שהציעו לי נראה לי טוב והחלטנו לנסות :).

למעלה