ספיר

• פותח הנושא xc
  • פורסם בתאריך

xc

New member
ספיר

בעודי הולך בספיר, המקום השפל ביותר בכפ"ס. נתקלו בי שני פריקים מסריחים ומנוטפים ושיכורים שגילם לא עולה את גיל הבר מצווה. בעודי פוסע עוד כמה צעדים אני מגלה חבורה של בני נוער מעשני סמים, שותים קגלוביץ זול ומעשנים נרגילה. ואז אני נזכר שגם אני בילדותי העשוקה בילתי שעות על גבי שעות במקום המגעיל והבזוי שנקרא ספיר, עם הבנות הזולות והנותנות, עם אלכוהול וכול החרא שם, עם הנרגילה וטבק הדובדבן האהוב, כן זו הייתה ילדות עלובה. ילדות של שקר עצמי של דאווין, של לשחק אותה בדכאון של לשתות ולעשן, וצער תקף אותי על כך שבזבתי כמה שנים טובות בחיי במקום זה, ועוד יותר מצער על דורות ההמשך שמגיעים לבית הזונות ההוא, פשוט מחריד, בזבוז זמן.

badboy3919

New member
מה שאתה מספר דיי עצוב ואני גם מכיר

את זה מקרוב (לא אני אישית,אבל חברים כן) אבל זאת המציאות של בני הנוער כיום והאמת שחבל שזה ככה...אני אישית לא מתערב בכל הדברים האלה כי לדעתי לכל בן אדם יש זכות לבחור את דרך חייו אבל באמת חבל שבני נוער בוחרים דווקא בדברים הפחות טובים (אני נשמע כמו סבתא פולנייה אבל ככה זה...) שיהיה המשך חופש נעים...

פי, יה, אתה נסחף...

ההודעה הזאת נכתבה, כנראה, בהגזמה, לא מזמן הייתי שם, ולא היו דברים מעולם.... קחו את הכל בקונטרול!

עומרי אתה נראה לי חי בסרט

כי הדבררים שהוא תיאר באמת קוראים שם............... אני ראיתי ילד שיכור כמעט טובע במזרקה שם כי חברים שלא לא הצליחו להוציא אותו..... כן זה נישמע מפגר לתבוע במזקרה אבל השיכורים שם יש המון!!! וסמים גם יש

כנראה שכשהייתי שם זה לא היה

אני יודע שיש שם ילדים שיכורים, ומעשנים, וזה... אבל עד כדי כך?

BanjoKazooie

New member
כן

אני עובר שמה.. ורואה דברים כאלו... אבל זו דרך החיים שלהם... ולא צריך להתערב בזה. כמו שאומרים... "זבשך.."

Johnny Cash

New member
הכי קל לך לראות מהזוית שלך..

שלום לך. גם אני הייתי בעבר ילד ספיר, אחד שיושב עם הגיטרה ומעביר את החופש בלשיר עם החברה שירים ולפתח שיחות פילוסופיות כאלו ואחרות. כמובן שהאלכוהול גם היה שותף, אך לא ניגע כרגע בתרבות הצריחה של בני הנוער ברחבי הארץ. (כן, צריחה עם ח). בכל מקרה, אל לך לתת את זעמך על בני הנוער הללו. ומדוע? שהרי הם קורבנות. המערכת המשעממת בתוכה חי הנוער בכפר סבא מוביל אותם לספיר, אחרים מובלים למסיבות (שלדעתי עדיף לשרוף את הכסף על סיגריות מאשר על מסיבות => פונקציה של השקעה ביחס לנזקים וזמן הנאה), ואחרים מובלים לאינטרנט לדבר על אחרים שמובלים ליום יום משעמם אחר. בקיצור, אתמקד לשניה במה שאני רוצה להגיב לך... -> מסגרת החינוך (בגדול) לא ממש מחנכת את הנוער, אלא היא בית חרושת לציונים. וזה דבר ידוע (שוב, בהכללה). בני הנוער לא באמת מאותגרים בבתי הספר, מה גם שעיריית כפר סבא לא ממש מספקת לנוער מסגרות נכונות. (אירועים חד פעמיים אינם מסגרת למיטב בינתי). כך אתה מקבל תוצר לוואי של תרבות כושלת, תרבות אמריקאית משעממת בעליל. בני הנוער שאתה רואה בספיר, פשוט מתמודדים עם התרבות הזאת בדרך משלהם, אחרים יבקשו לנסות דברים אחרים שיותר מקובלים מבחינת ההורים שלהם, ויש את אלו שפשוט יוותרו על למצוא מסגרת שתתאים להם וישארו לבד "אוכלים כפות" של בדידות. לטעמי, כל אלו שווים, מכיוון שהדברים שהם עושים לא מובילים לשום מקום. ולדעתי עדיף שמישהו ילך לספיר כדי להבין מה כן ומה לא, מאשר מישהו שיפתח בקירבו את תרבות המסיבות ותרבות הפוקימונים היותר מקובלת מצד ההמון. בקיצור, הפואנטה היא שזה שהחברה בספיר אולי הם פריקים, והחברה ברחבה הם סטייליסטים, והחברה בבתי הנוער הם אבודים, והחברה בבתי הקולנוע הם עשירים , והחברה בבתי הקפה הם מעודנים (?) והחברה בפארקים הם ילדים, והחברה בסנוקר הם ערסים, והחברה ב.. בקיצור, אותו דבר כולם. אז אתה בחרת לראות שזה רע וזה טוב, שזה פוגע וזה לא, שזה נכון וזה לא. אז מה?? משנה משהו הזוית שלך?? (בלי להעליב). אתה צריך להסתכל על הבעיה בצורה ראדיקלית יותר, להבין שמה שאתה רואה אלו השלכות של תרבות מסויימת, של דפוס חברתי מסויים בעל פנים רבות. ובעצם, מה שאתה רואה זה את ההשלכות של החברה שאתה שותף לה. אז הבנות בספיר נותנות (ולרוב שם תמצא את הבנות הכי פגועות נפשית בכפר סבא), והבנים בספיר פריקים (לרוב שם תמצא את האנשים שמערכת החינוך השילה מעליה מתוך תבנית שככה היא אמורה לפעול -הרי צריך שיהיו את אלו שינקו את הרחובות יום אחד, לא?). ואני לא אומר שהם תמימים או משהו כזה, אין ילדים תמימים בכפר סבא, רק ילדים מפונקים לרוב. אני חושב שפשוט לפני שאתה בא עם האשמות בדבר עיר נידחת בקרית ספיר אתה צריך לעשות בדק בית ולראות מדוע בילדים האלו שם. ואז תגלה את המערכת שאתה לבטח תהנה מפירותיה ביום זה או אחר.. רוצים שינוי? רוצים שינוי?? אין חדש תחת השמש. החברה בספיר הם פשוט משועממים כי החברה חיה בדפוסים שלא עונים לצרכיהם. והנוער לא רוצה סמים, אלא בורח לסמים. ואני מבין לחלוטין למה הוא רוצה לברוח לשם. לא מסכים עם הבריחה, אך מבין זאת. טוב, אני מרגיש שכתבתי מסביב לנקודה שלא ממש הצלחתי למקד אותה, אבל אני מקווה שאתה מבין מה אני אומר כאן. ספיר = רחבת הקניון = בתי קפה = בתי קולנוע = סנוקר \ באולינג.גברת בשינוי אדרת ובכלל אינה נהדרת. משועממת.

badboy3919

New member
בקשר לתגובה של Johnny Cash...

לפי דרך הכתיבה שלך (וגם כתבת בהתחלה)הבנתי שהיה לך ניסיון עם הקטע של בית ספיר ואתה מדבר מניסיון אישי שלך ולא מסיפורים (כמו שרבים עושים). הטענה שלך שבני הנוער בכפר סבא(או ספציפית אלו שיושבים בספיר) הם קורבנות של שיעמום היא טענה שלא ממש מובנת,נכון שימי החופש הגדול ברובם הם לא הדבר הכי מעניין והדבר היחיד שבני הנוער עושים הוא לישון ועוד כמה שטויות אך עיריית כפר סבא לא צריכה לדאוג לבני הנוער ולמעשיהם בשעות הקטנות של הלילה ועל הצריכה שלהם באלכוהול,אני לא דובר העירייה וגם דיי רחוק מזה אך לפי דעתי העירייה מנסה כמה שיותר לעזור לבני הנוער (לא שהיא עושה הרבה אך לפחות מנסה) וחוץ מזה העירייה לא יכול לדאוג לבני הנוער 24 שעות ו7 ימים בשבוע.לפי דעתי המצוקה שאתה מדבר עליה מגיעה ממקום אחר ולאו דווקא משיעמום כמו:סיבה חברתית ועוד (את הסיבות אני אשאיר פתוחות כי אני מתאר לעצמי שכל אחד חי את החיים שלו ולכל אחד יש את הסיבות שלו לדרך חייו). בקשר לדברים שאמרת שאנחנו חיים בחברה בסגנון חברה אמריקאית,חברה משועממת,אז אני רוצה להגיד לך שדרך הבריחה ממציאות השיעמום(שאגב אני כחלק מבני הנוער חלק ממנה)אינה חייבת להיות בדרך שמזיקה לגוף ובסופו של דבר לנפש ואני מכיר סיפורים שונים על ילדים רבים שבעקבות ה"שיעמום" שנקלעו אליו הם איבדו כבר את שפיאותם והדבר מצער אותי מאד ולכן לפי דעתי הבריחה הזו של בני הנוער לדברים הפחות טובים שיש לנו בעולם הזה איזה אינה מוסברת מכיון שיש עוד הרבה מאד דברים לעשות חוץ מלשתות אלכוהול ולשבת על הדשא כל הלילה ואחר כך לחזור הביתה חצי מתים. זוהי דעתי,מקווה שכל אחד ימשיך לחיות את דרך חייו והעיקר שאנשים יהיו מאושרים עם מה שהם עושים (אבל שלפחות זה יהיה דבר חיובי). badboy

Johnny Cash

New member
על השיעמום

תראה, אתה צודק לגבי זה שהעירייה לא צריכה לדאוג לבני נוער 24 שעות ביממה. מה שיש בבני נוער 24 שעות ביממה אלו ההשלכות של המערכת בה הם חיים. ומה שאני אמרתי, זה שהמסגרות החברתיות הקיימות בכפר סבא לא עונות על צרכיהם של בני הנוער, או לא משאירות את ההשלכות הרצויות בבני הנוער כדי שהם יבחרו לעשות משהו מועיל עם הזמן שלהם במקום לברוח לספיר ולברוח לשתיה נטולת תרבות שתיה. השיעמום שדיברתי אליו הוא לא שיעמום של "אוף, משעמם לי אז אני אלך לשתות". הוא רדיקאלי מזה = שורשי יותר. ומה הכוונה? ברגע שהחינוך המושרש לדור הצעיר מהדור הבוגר הוא כישלון, ניתן בקלות לראות זאת דרך הבחירות שהדור הצעיר לוקח בחיוו. אתה חושב אולי שעדיף לעשות דברים שאינם פוגעים בגוף כמו ללכת למסיבה כל יום שישי מאשר ללכת לספיר כל יום. לדעתי אלו בידיוק אותם דברים. במסיבה אתה רוקד, בקושי מדבר עם אנשים (בגלל הרעש שהוא כיסוי מצויין לריקנות) ושותה (+משלם הרבה כסף ), בספיר אתה פשוט יושב , מדבר עם אנשים, שותה, ולא משלם כסף. זאת הבחירה היותר זולה מבחינה כספית. אבל שוב, בעצם, אם נבחן דברים לעומק, נגלה דבר מאוד פשוט. תבנית חברתית היא כלי, ממש כמו שM16 הוא כלי. בפני עצמה תבנית חברתית אינה רעה או טובה, כמו שנשק אינו טוב או רע, הוא כלי. האדם בוחר מה לעשות איתו ומכאן השלכותיו. ספיר היתה יכולה להיות מקום יפה.. אבל מה לעשות שבני הנוער לא בידיוק בוחרים את הבחירות הללו. ומה הסיבה לכך? חינוך כושל. לרדוף את הנוער בספיר זה לרדוף אחר מערכת החינוך עצמה. להאשים אותם בלבד זה כמו להאשים גוזל על זה שהוא נפל מהקן. האמא היתה צריכה לדאוג לו, אך היא לא דאגה (היתה עסוקה בלעבוד כנראה). ולדעתי , עדיף הנוער הפריקי שבספיר מאשר הנוער הסטייליסטי-ערסי, ששורץ בוייצמן מול הקניון. בסטייליסטי-ערסי אין אפילו צדיק בסדום. לדעתי אם אתם לא תדברו מהצד ותלכו לספיר לחברה הנכונה (יש שם הרבה סוגים של חברות) אתם תגלו אנשים שבכיף ידברו אותכם ויקבלו אותכם. בלי דעות קדומות עליכם. ולמה? כי גם אותם קיבלו לשם באותו אופן. מקום המפלט שלהם מהחברה הגדולה יותר הוא ספיר. אבל אני לא מדבר על ימי החופש שיש שם המון חברה סתם כי זה "מגניב" או מה שזה לא יהיה. אני מדבר על ימי בית ספר. ולדעתי, הפוטנציאל של ילדי ספיר גדול יותר מהפוטנציאל של הסטייליסטים-ערסים, בגלל שבספיר אנשים עם תרבות יותר איכותית מאשר הסטייליסטים-ערסים. ומי שלא מאמין שפשוט ילך ויבדוק בעצמו באיזה מקום יתיחסו אליו יותר יפה. בקיצור, מבחינתי לא צריך להיכנס לנושא האשמות, כי כולם אשמים. מי שלא עושה משהו לשנות את המצב אז הוא חלק מהמצב. פשוט צריך לנסות להבין את הדברים מזוית יותר רחבה או שורשית כדי לא להיכנס סתם לקרב על צדק שלא קיים. הגבתי לראשון שכתב משהו על ספיר כי פשוט נראה היה לי שהוא ברח מספיר בידיוק כמו שבעבר הוא ברח אל ספיר, בלי להבין באמת מה גורם לו לנוע בין המסגרות השונות.

badboy3919

New member
רק שני אנשים בפורום יכולים לכתוב

הודעות של יותר מ5 שורות...יאללה אנשים תגיבו..תהפכו את הפורום למעניין,אלו אחד מהנושאים המרכזיים של הנוער בכפר סבא,כבר שיש משהו שאפשר לדבר עליו..

BanjoKazooie

New member
התגובה שלי

לפי דעתי, העירייה לא צריכה "להפעיל" אותך בני הנוער לא יכולים לצפות שהעירייה תבוא ותפעיל אותם ותהיה איזה ליצן שישעשע אותם ויעסיק אותם כל הזמן הם צריכים לקחת את עצמם בידיים ולעשות דברים יותר רציניים בחיים שלהם. לא מדובר פה בילדים בני 9-10 שצריכים הפעלה מדובר פה בבני נוער בוגרים בית הספר לא מתאגר אותך? תקרא ספרים, תרחיב את אופקך ותלמד (מה שהרבה בני נוער מעדיפים לא לעשות) אין מקומות בילוי? מזה אין מקומות בילוי? מזה בשבילך מקום בילוי? מקום שתשב בו ותדבר עם החברים שלך, כמו קריית ספיר, אז בעצם מה מקום בילוי בזה?

Johnny Cash

New member
אני לא יודע על

איזה כוכב אתה חי, בטח כוכב יותר טוב מזה שאני חי עליו, אבל.. נראה לך שבני נוער סתם ככה ילכו לקרוא ספרים?? אם קראת את מה שכתבתי, אז היית מבין שאני דיברתי על כך שהשורש של הבעיה נמצא בחינוך הלקוי שבני הנוער מקבלים, החל ממערכת החינוך עצמה שלא מחנכת ממש, אלא רק דורשת ציונים. (בית חרושת לציונים). החינוך שמקבלים בבית ספר הוא חינוך חסר מעוף או דימיון,אלא חינוך לשיגרתיות וללהפוך להיות בורג מערכתי. ה"מורים" הם כולה אנשים שבאים לעשות כסף, החינוך הוא לא ערכי כי אם חומרי לחלוטין. ואם אתה חושב שאני טועה, אז הרי לך ההוכחה - מצב בני הנוער. מקום בילוי יכול להיות כל מקום שאתה מפיק ממנו הנאה, כמובן על פי החוק החברתי עבור אותה חברה. אבל לא נראה לי שצריך להיכנס בכלל ללדון במהו מקום בילוי טוב או מהו מקום בילוי רע. זה כמו להתעסק בכך שלפצוע יש כאב ראש, מתי שהבעיה היא שפשוט ירו בו והוא מדמם עם כדור בלב. אתה מבין? חוסר מקומות בילוי או עודף מקומות בילוי לא יתרום לפיתרון הבעיה, אלא אולי רק ידחה את העליה שלה לפני השטח. העירייה לא צריכה "להפעיל" את בני הנוער, שום גורם לא צריך להפעיל אותם. אבל הם לא קיבלו חינוך שיוביל אותם לעשיה משמעותית לגבי חייהם. הם קיבלו חינוך של לחיות ולזרום במסגרת שכבר קיימת. חינוך של ברגים. אז אתה מבין שכבשה לא יכולה סתם ככה להפוך לרועה צאן כי רועה הצאן הלך לאיבוד, נכון? כך גם הנוער. אל תצפה ממנו סתם ככה להוביל שינוי מסויים אם החינוך שהוא קיבל לא נתן לו את הכלים להבנת הבעיה והפתרון. מה שאני חושב, שעדר ללא רועה, יוביל למצבים חמורים מאלו שאנו רואים כעת בכפר סבא, כי אחרי הכל, כפר סבא ואזור השרון זאת בועה במדינה שלנו (צא למקומות אחרים ותראה שם את מצב הנוער, על הפנים), ולדעתי בעתיד החברה תוכל את הפרות של העץ הפראי הזה שצומח ברחובות. אולי כבר עכשיו היא אוכלת, בכך שהטמטום שורץ במשפחות שפשוט התברגו למערכת לא מתוך בחירה אלא מתוך פשרה, ואלימות במשפחה, ותאונות דרכים, לא משנה לאיפה נסתכל, נראה את חוסר המודעות שהיא השלכה של חינוך לקוי. אם אתה חושב שלבוא לאנשים ולומר להם לקרוא ספרים במקום לשבת בחוץ ישנה משהו, אז אתה חי בעולם אחר. הלוואי וזה היה ככה, כל כך פשוט. אבל צריך אלטרנטיבה חברתית, משהו שידרוש מהם להוכיח את עצמם קודם, משהו שיאתגר אותם ויראה להם שהמסגרת מאמינה בכך שהם יכולים לעמוד בדרישות, ולא תרמוס אותם על ידי האדרת ההשגיות וטישטוש הכישלון כמו בבתי הספר. בקיצור, לדעתי אתה קראת חלק ממה שכתבתי, הבנת מה שרצית להבין, ואז חשבת שאני אומר שצריך להשקיע יותר כסף בנוער מבחינת לממן פעילויות לאחר צהריים בדמות ליצנים ושרלטנים אחרים. ממש לא. מה שאני טוען הוא שצריכה להיווצר הנהגה חדשה לנוער. בלי קשר לעירייה , כי אחרי הכל לא העירייה ולא בתי הספר דואגים באמת למשהו חוץ מהמערכת שהם מקיימים שדי הוכיחה את כשלונה (פשוט תתבונן במציאות ותראה את הכישלון). הנהגה שכזאת עם החוקיות החברתית החדשה שתקום תהווה אלטרנטיבה לדרך החיים שאפורה שבני הנוער גדלים לתוכה, וכך אולי בני הנוער יצרו את העתיד הטוב יותר לעצמם. אסור לסמוך יותר על הדור המבוגר יותר, הוא נכשל. והאנשים הללו שירתמו לשינוי המהותי הזה נמצאים במקומות כמו ספיר, או ברחובות, כי פשוט הם מבינים ריגשית לפחות כמה המערכת דפוקה. ברור שמישהו כמוך שאולי לא נדפק מהמערכת בגלל שהוא שיתף איתה פעולה לא יראה זאת. אבל הם בני אדם בידיוק כמוך, אותם זרקו במובנים שלא נראה לי שאתה תוכל לתפוס אלא אם כן חווית משהו דומה לכך. בכל מקרה, נכנסתי יותר מדי לעומק הנושא כאן, כנראה פשוט לא הבנתי מאיזו נקודה בידיוק כתבת את מה שכתבת, אז נגעתי במירב הנקודות כדי להסביר לך שלא התכוונתי בכלל לעירייה שלנו שתדאג למשהו מעבר למשכורות של אנשי העירייה, ולא התכוונתי שבתי הספר ידאגו למשהו מעבר להישגיות ולציונים. אני כבר לא אופטימי לגבי עתיד המערכות הללו. ואם אתה חושב שלאתגר בני נוער צריך על ידי בידודם לספרים ושכל אחד יפתח את עולמו הפנימי, הרי מה עשית בכך? פשוט הרסת חברה וגרמת לכל אחד להיכנס לעולם הפרטי שלו ולחיות שם. צריך אלטרנטיבה חיצונית, לא פנימית. הפנימי יאכל מהפירות שיאכילו אותו הדמויות החדשות שיווצרו במסגרת החדשה. טוב, אני סיימתי לכרגע. העלתי מספיק רעיונות לדעתי, גם ככה לא יעשו איתם כלום כנראה. אשמור אותם לזמן אחר. יום טוב

Johnny Cash

New member
ועוד משהו, BanjoKazooie ,

אם אתה חושב שזאת לא הבעיה שלך . אז הרי לך הסבר קצר למה לדעתי זאת הבעיה שלך גם: ההגדרה העצמית שלך של מה זה אותו "אני" שאתה חי אותו, היא תלויה ברמת המודעות שלך. בתמצית, לתינוק בהתחלה אין ממש הגדרה עצמית של מה זה אני ומה זה לא אני, עם ההתפתחות שלו הוא מבין שבגוף שלו הוא שולט, ובחיצוני לו הוא לא שולט, וזהו בסיס הגבול של הגדרת ה"אני" של התינוק - אני זה מה שאני שולט בו, מחוץ לי זה מה שאני לא שולט בו. עם ההתפתחות בן אדם רואה שהוא חלק ממשפחה, וככה ההגדרה העצמית שלו נהיית גם "אני" = בני המשפחה שלי, כי הוא נהייה מודע לחיבורים ריגשיים בינו לבין עוד בני אדם, חיבורים ריגשיים הכוונה שהוא חולק רגשות פנימיים עם עוד אנשים, ובעצם "הוא" זה חלק ממשהו שיותר גדול ממנו. כמובן שלא כל בני האדם נהיים מודעים לכך שהם חלק ממשהו יותר גדול מהם (עזוב את זה שגם מבחינה חומרים בן אדם נושם את אותו חמצן ששאר בני האדם נושמים, ומורכב מאותם חומרים) בקיצור, ההגדרה העצמית שלו של מה הוא אותו "אני" תלויה בקשר ישיר ברמת המודעות שלו, ובבסיסים שהוא בוחר לעצמו שעל פי הם הוא מגדיר את ה"אני" שלו. (נגיד, לדוגמא, משוגע יכול לומר שהוא זה הכל כי פשוט ככה הוא בוחר להסתכל על זה, וכך הוא יחייה באמת). כעת, נחזור לנקודה, אתה חושב שבני הנוער ברחובות לא קשורים אליך בישירות. אבל הם חיים באותה מציאות כמו שלך, ויש להם השכלות על המציאות שלך אם תרצה ואם לא. לא ניכנס כרגע לתיאוריות כאוס למינהן או לתיאוריות פוטוניות אחרות, אבל בקטן, תבין שבגלל שזאת אותה מציאות, יש קשרים בין הגורמים שבתוכה. אם אתה בתמימות חושב שלחייהם אין השפעה על חייך, אז פשוט אתה דן עצמך להגיע לרגע מסויים שבו תחווה משהו שלא תדע מאיפה הוא הגיע כביכול, אך כמובן שאי הידיעה הזאת תהא בחירתך לחוסר מודעות בדבר ההשלכות של קימוך כאדם החי בחברה. את כל זה אני כותב מסביב, רק כדי שתבין שזה לא נכון לומר לבני נוער הללו "זבשך" בדבר מצבם, שהרי אתה חלק מאותה מציאות. אתה גר בכפר סבא אחרי הכל. אז אולי תאמר שאתה בכלל מתכוון לעבור עיר, ואולי תאמר שאתה מתכוון לעבור מדינה. אבל לא משנה לאן תלך, אלא אם כן תתבודד, תמיד תהיה חלק בשותפות לחיים עם עוד אנשים. התלות שלך בהם תהיה אולי אפילו מעבר להבנה הנוחה ומעבר להרגשת החופש והריחוק שאתה בוחר להרגיש כדי לא להיחנק. לדעתי לא להתייחס לבעיות כי הן עדין לא התפוצצו לנו בפנים, זה פשוט לבחור להיות עיוור למציאות שאתה חי בתוכה, ומכאן עיוור לעצמך , שהרי המציאות הזאת היא גם אתה. מכל זה, מה שבאתי להגיד, זה שאתה יכול לומר שזאת לא בעיה שלך, רק תזכור שאת ההשלכות אתה לא רואה כרגע אולי, זה לא אומר שלא יהיו. ולבחור להתעלם ממצב מסויים זה להיות בת יענה ששמה את ראשה באדמה. לא שאני מאשים אותך, פשוט אני אומר את דעתי בנושא. ואל תשכח שאין לי משהו אישית נגדך, אני לא מכיר אותך, אתה לא אותי, כרגע הדיון תיאורתי לחלוטין.

BanjoKazooie

New member
לגבי החינוך

תפקיד בית הספר הוא בסופו של דבר שתקבל תעודת בגרות שתוכל להיכנס איתה לאוניברסיטה את החינוך המשמעותי ומה שבאמת קובע את ההתנהגות ודרך החיים של הבן אדם זה החינוך שהוא קיבל מההורים

Johnny Cash

New member
אחלה,

אז שיקראו לבית ספר "בית התעודה" ולמערכת החינוך "מערכת הציונים" ויהיה טוב. מה שכן, שיעשו גם קורסים למי שרוצה להיות הורה במדינה, כי לא נראה לי שההורים מודעים למה זה חינוך (קורסים עם תעודה שמי שלא עובר לא יהיה הורה). הרי, איך מישהו בן 23 צריך לדעת איך לחנך את הבן שלו ? על פי החינוך שהוא ירש מהוריו? ובכן, זה להשאיר את החינוך לזמן, ומה שאתה אומר זה שרק עם השנים בני אדם יחונכו כראוי, שהרי אם כל אב יחנך את הבן על פי ראות עיניו , ומתוך העובדה שהאב והאם עובדים רוב היום ומבלים מעט זמן עם הבן (בהכללה) אזי החינוך יתפוס מקום קטן (הרי בבית ספר שהוא רוב הזמן של הילד לא מחנכים ולא אמורים לחנך, רק לדרוש ציונים) בחיי הבן ויקחו שנים עד שיגיע הבן אדם שיחונך כראוי. בקיצור, אם לא להיות ציני לשניה, מה שאני אומר הוא מאוד פשוט. תהליך החינוך קורה כך או כך על ידי כל מיני תגובות פסיכולוגיות שלא אגע בהן כעת. הנקודה היא, שבית ספר כמקום קבוע ל12 שנה שתופס את חצי מחיוו של המתבגר, חייב לשמש כמקום מחנך, שהרי אם לא אז למה ללמוד 12 שנה לתעודת בגרות?? אפשר לעשות את זה הרבה יותר מהר לבד. וחוץ מזה, אם בן אדם נמצא בערך 5 או 4 וחצי שנים (12 שנה בית ספר, חצי מהזמן בשבוע שאדם עירני הוא שם משמע בערך 5 שנים בהגזמה) במקום מסויים, הרי ברור שהוא יושפע מכך וחייו יתעצבו גם מחוויה זו. לומר שבית ספר הוא לא מקום שצריך לחנך זה כמו שאגיד לך שלחירבון אין קשר למערכת העיכול בגוף, כי הוא קורה מעט מהזמן שקשור לתהליך העיכול של הגוף שלך. אני מקווה שהסברתי את הנקודה, וכיום המורים לא מחנכים, וחבל, אבל הם כן אמורים לחנך מתוך אחריות אישית והבנה להשפעה שיש להם על הנוער. חוסר החינוך הוא שמוביל למציאות הזאת שאתה ואני חיים בה. ואני לא אומר איזה סוג של חינוך צריך להיות, את זה נשמור לדיון אחר.

Jordan13

New member
ספיר

ספיר עם כול החסרונות שלו, הוא גם מקום עם הרבה יתרונות, מקום שהציל אותי. בלי ספיר הייתי מוצאת את עצמי עכשיו עדיין שקועה בתוך דיכאון עמוק, בספיר פגשתי עוד אנשים שהיו שם, שעדיין נמצאים שם, בספיר למדתי שאני לא לבד. צרם לי הביטוי נותנות, אני מכירה את הבנות האלה, ובמקום זה או אחר גם אני כזו, אלא בנות שבטוחות שזו הדרך היחידה לקבל התייחסות אהבה, ובמקום לדאוג להן ולראות מה לא בסדר איתן, מצמידים להן את הכינוי "נותנות". בקשר לעישון הנרגילה\סיגריות\סמים זה עצוב שזהמסע הסברה מטורף שימנע את זה, אני לא מדברת רק על בתי הספר, שיגיעו גם לשורש הבעיה, לספיר. ואני חושבת שכולנו צריכים לזכור שספיר הוא בסך הכול חתיכת דשא, אנחנו עשינו ממנו את מה שהוא עכשיו, לטוב ולרע.

למעלה