ספרות איריית

liran108

New member
ספרות איריית

שלום לכולם, בתחילת יולי אני ובעלי טסים לאירלנד לטיול שחיכיתי לו שנים. אני מאוד אוהבת לקרוא ספרים שקשורים למדינה בה אני מבקרת. האם יש לכם המלצות לסופרים טובים או ספרים טובים שאוכל לקרוא במהלך הטיול. אשמח על כל המלצה. מצאתי סופרת אחת ששמה מייב בינצ'י ורשימה גדולה של ספרים.

GnarledCynic

New member
ספרות אירית ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

לא חסר. אם את במקרה לא מכירה סופרים (או מחזאים. או משוררים.) טובים שקשורים למדינה בה את מבקרת (אומג) אשמח לשלוף את שמות ג'ויס, וויילד, ייטס, סוויפט, שו ובקט. אבל את בטח מחפשת משהו שיתקשר למדינה יותר ממקום הולדת הסופר. יש את דאבלינרס וPortrait of the Artist as a Young Man של ג'ויס. ואת יוליסס; אבל גם אם עוד לא קראת, זה בטח לא ספר שתרצי לקרוא בטיול. ספר חמוד שאני מאוד אוהבת, אני חושבת שכבר המליצו עליו כאן בעבר, הוא "האי הירוק, המקרר ואני" (Round Ireland with a Fridge'). כתב אותו הקומיקאי האנגלי טום היקס על מסע אמיתי שהוא עבר באירלנד אחרי שהתערב שיוכל לחצות את אירלנד בטרמפים עם מקרר. ספר מאוד משעשע וקליל שפותח שער לתרבות האירית והוא מאוד מומלץ לטיסה. בטח יש הרבה רומנים שמתרחשים על רקע מלחמת האזרחים (וכל שאר הבעיות של אירלנד. heh.) חפשי Irish Fiction בגוגל. אגב, למה לקרוא במהלך הטיול ולא לפניו? עוד תפספסי את הנוף!

liran108

New member
תודה

תודה על ההמלצות, הצלחתי לגבש באמצעות שיטוט בפורום רשימת סופרים וספרים. אני מתכוונת לקרוא עוד לפני הטיול, כדי להיכנס לאווירה וגם בטיול (בערב לפני השינה) בטח לא בזמן הטיול - אין לי שום כוונה להפסיד שום סנטימטר מהנוף ושום כיף והנאה. אני רוצה להוסיף שהפורום מקסים ושמאוד נהנתי לקרוא את התגובות השונות ולראות שיש "מכורים" לאירלנד. אני מאוד אוהבת לטייל בחו"ל, אך אירלנד הוא חלום שלי כבר הרבה זמן ואני שמחה לנסוע לשם......... ושוב תודה.

GnarledCynic

New member
אילו ספרים תקראי וכמה זמן תטיילי באירלנד?

אם לא איכפת לך לענות, כמובן.

liran108

New member
ספרים שאקרא

אנחנו נטייל באירלנד 9 ימים. נראה לי שבטיול אקרא את האי הירוק, המקרר ואני. לפני הטיול אנסה לקרוא ספרים של מייב בינצ'י, של ססליה אהרן ואת האנתולוגיה - החלילן ושדון ההר ספורי עם איריים. לגבי שאר ההמלצות כבר הכנתי לי רשימה ואבדוק בספריה לאילו ספרים אני מתחברת. טיילת באירלנד? מה הקשר שלך לאירלנד? אשמח לשמוע רשמים?

Adva Sela

New member
Niall Williams

הגדול מכולם לטעמי. עלילות הספרים שלו מתרחשות בדרך כלל במערב אירלנד, והכתיבה עצמה כמו שירה, רגישה ויפה. כמובן שמומלץ לקרוא באנגלית, אם אפשר.

jonbaum

New member
הוא נמצא עכשיו בארץ

עד כמה שאני יודע - הוא משתתף בפסטיבל הסופרים בירושלים.

Volldemort

New member
"האי הירוק המקרר ואני" זה באמת ספר מומלץ

קניתי אותו בשבוע הספר שנה שעברה ונהניתי מכל רגע!

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifספר גזור לגמריי ../images/Emo13.gif

אני וחברה טובה שלי השתעשענו עם הרעיון לקחת איתנו מקרר.....

jonbaum

New member
אני לא יודע באיזו שפה את רוצה לקרוא

אבל בקשר למייב בינצ'י, אין לי מושג אם הספרים שלה תורגמו לעברית או לא, אבל היא כותבת ספרים די קלילים, מה שנקרא "ספרות נשים" או משהו כזה - ספרים שמתאימים לטיסה. לא קראתי הרבה ספרים שלה, אבל יש לה אחד שהוא לא רע בכלל. שמו A Circle of Friends וגם עשו ממנו סרט מעניין.

אחי מה נשמע בדבלין ? יש משהו חדש חוץ מראש

הממשלה ?וואלה כבר שנה לא הייתי שם לאחר 4 שנים רצופות .

jonbaum

New member
ראש ממשלה חדש זה מספיק להיום

וברוך שפטרנו מעונשו של הקודם. המלט היה שיא ההחלטיות לעומתו. חוץ מזה אין הרבה חדש באירלנד. סופסוף היו לנו כמה ימים של מזג אויר נפלא - אתמול עשינו ברבקיו בגינה והיה מגניב.

מה עד כדי כך הוא היה גרוע ?פשוט לא נתפס איך

מדינה שעלתה על הגל ובטח שגם לראש הממשלה הזה היה חלק בזה ,איך ברוך שפטרנו? ברבקיו נשמע פלצני תגיד מנגל ,אני צוחק . האמת אני מתגעגע לערבים הנפלאים בפאבים עם הזמרים שהופכים ללבנים מביקור לביקור ,מעניין אותם זמרים ונגנים שנים רבות ,אבל באמת עיר כיפית דבלין .

jonbaum

New member
הוא היה קטסטרופה

ליצן. עסקן בלתי נלאה. פשוט היה לו המזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון. אני עכשיו צריך לצאת - אני בדיוק הולך לראות את הסרט האירי Once ששמעתי שהוא טוב. בלילה או מחר בבוקר אדווח איך היה הסרט וגם אכתוב ביתר פירוט על הראש ממשלה האיום שלנו (זכרונו שלא לברכה)

למעלה