ספרי כתובות (Ksiega Adresowa) של קרקוב וסטניסלבוב

Ayron1

Member
שלום לקבוצה,
האם מי מכם יודע היכן ניתן למצוא, עדיף בפורמט דיגיטלי ברשת, ספרי כתובות של קרקוב משנים אלו:
1911
1918-1924

לצורך מחקר השורשים שלי אני מחפש בדיוק את השנים הספציפיות האלו, ולא אחרות... ובאין בררה, גם גישה לעותק פיזי תתקבל בברכה כאופצייה.....
תודה רבה!

שרי סילבר

Active member
נסה כאן, יש ספרים ומדריכים ממקומות שונים ומתקופות שונות:

https://genealogyindexer.org/

שרי סילבר

Active member
נסה בקישור הזה. זכור לי שבעבר נתקלתי תוך כדי חיפוש במדריכים ובפרסומים שונים מקרקוב, שווה לבדוק באילו שנים המדובר.

http://www.mtg-malopolska.org.pl/bibliotekacyfrowa.html

שרי סילבר

Active member
אכן, ביחס לקרקוב האתר שהפנית אליו, סמדר, מפנה אל הקישור שציינתי, שגם הוא מהווה מאגר של מקורות גנאלוגיים. בהחלט מומלץ למחפשים בפולין לבדוק את הקישור.

Ayron1

Member
האם למי מקוראי הפורום יש ניסיון בביקור פיזי בספריות בפולין למטרת חיפוש ספרים אלו?
נראה שאתרי האונליין הגינאולוגיים אינם נותנים מענה ממצה לכל השנים, בפרט לא לשנים עליהן שאלתי.
תודה, ש"ש

שרי סילבר

Active member
בגנאלוגי אינדקסר יש מדריך טלפון של קרקוב משנת 1924. האם בדקת אותו?

בנוסף, במסגרת מה שנקרא "לוח שנה של קרקוב" יש מדריך משנת 1911. מניסיון עבר שלי, כשבדקתי מספר "לוחות שנה" כאלה, הם הכילו, בחלק המתקדם שלהם, גם כתובות. כדאי לבחון את העניין ביחס ללוח של שנת 1911.

Ayron1

Member
כבר כל בדקתי את גנאולוגי אינדקסר...
מתקן את ניסוח שאלתי הראשונה (טל"ח, סליחה..) - אני מחפש את ספרי הכתובות של קרקוב 1918-1923.

לגבי לוח השנה של קרקוב (מניח שאת מתכוונת ל-Kalendarz Krakowski). אכן ראיתי שם כתובות - לא של כל העיר. אבחן שוב.

ניחוש - הספרים עומדים על מדף מאובק אי שם בקרקוב או בוורשה, ויתכן שלא עברו דיגיטציה.

תודה על ההכוונה.

שרי סילבר

Active member
מה שחשוב להבהיר לטובת כולנו, שלא כדאי להסתפק בחיפוש ע"פ המושג Ksiega Adresowa. מדריכי-כתובות מופיעים בצורות שונות ועם כותרות שונות, לפחות מניסיוני האישי.

Ayron1

Member
נכון.
מדריכי כתובת מופיעים גם תחת השמות:
SPIS ABONENTÓW - מדריכי מספרי טלפונים
KALENDARZ - באופן חלקי בלוחות שנה, למשל כתובות קרקוב מופיעות ב Kalendarz Josepha Krakowski

לאחר שחיפשתי בכל אלו שמצאתי ברשת, תקוותי לקבל הפנייה לספריה/גנזך כלשהם בפולין בהם ימצאו עותקים פיזיים מעבר לאלו הנמצאים online.
שבת שלום!

כפי שכתבתי לעייל, אני ממליצה לכתוב לספריות הציבוריות בשתי הערים (גם העלתי קישורים). ייעוץ זה חלק מעבודת הספרנים.

למעלה