ספרי רבנים נוספים

ספרי רבנים נוספים../images/Emo35.gif

אילו עוד ספרים טובים (כלומר, מקיפים) יש, כמו "אוצר הרבנים"
הוא, אכן, מעולה, אך לעיתים מתגלים בו חוסרים פתאומיים של ערכים או חוסר בפרטים. האם יש עוד ספרים כאלה, שכוללים: * קישורי יוחסין * ערכים רבים מאוד * רבנים ממקומות שונים ומשפחות שונות ארנון

avitalit

New member
ספר נוסף.

הי .. קיים ספר שנקרא :" מלכי רבנן " . נכתב ע"י י. בן-נאים (ב: אלף) ויצא לאור בשנת 1931 . הספר מרכז שמות רבנים ממרוקו וסביבותיה ומעט סקירה על פועלם החל מהמאה העשירית ועד ראשית המאה הקודמת . קיים עותק שלו בספריית "אחד-העם" בבית אריאלה בתל-אביב . הספר כתוב בתמצות רב ומכיל המון (!) ראשי תיבות שכבר אינם בשימוש . כדאי להעזר בספרן ולקבל גם ספר המבאר את ראשי התיבות . בהצלחה ... איציק

avitalit

New member
בבית אריאלה .

אינני זוכר את שם הספר - אבל כל ספרן יודע . הקושי הוא שהמדובר בר"ת שהונהגו בשפה בשנות העשרים ואינם שגורים היום .. איציק

ספרן

New member
אוצר ראשי תיבות

בהוצאת ראובן מס כמדומני. הבעיה שספר זה טוב מדי, ועל ראשי תיבות טריוויאליים הוא נותן הרבה מאוד פירושים.

ראם ערן

New member
גם אני במחפשים

גם אני מחפש ספרי רבנים "טובים" כפי שהגדיר ארנון אולם בקונוטציה של מזרח אירופה. אשמח לקבל הצעות תודה ויום טוב ערן

friend9

New member
מזרח אירופה

ספרים על רבנים ממזרח אירופה: מאורי גליציה. חכמי טרנסילבניה. וסדרת ספרים על רבנים מכל העולם: אטלס עץ חיים / רפאל הלפרין.

ספרן

New member
ספרים נוספים

לדעתי אין כרגע תחליף לאוצר הרבנים. אבל יש ספרים רבים מאוד, יותר לוקליים. חלקם כבר הוזכרו כאן . כמו מאורי גליציה של וונדר בחמישה כרכים (מוגבל כמובן לגליציה). החסידות של אלפסי - הספר הטוב ביותר על שושלות החסידים. כיום זה יצא שוב, בשני כרכים -ונקרא - החסידות מדור לדור. יותר טוב מזה אפילו זה האנציקלופדיה לחסידות, שוב בעריכת אלפסי בהוצאת מוסד הרב קוק, הבעיה שהגיעו היום רק עד האות י´ (לפי שמות פרטיים). חכמי הונגריה וחכמי טרנסילווניה בעריכת י.י. כהן - יותר ביבליוגראפי מאשר יוחסין. אנציקלופדיה לחכמי ארץ ישראל בהוצאת מוסד הרב קוק (חמישה כרכים) - בעיקר חכמי הספרדים במאות השנים האחרונות. מלכי ישורון - על חכמי אלג´יריה , מאת הרב אליהו מארצינו.

משה לרר

New member
ספרי רבנים

ארנון ערב טוב אני משתמש הרבה עם אוצר הרבנים ויש בו בנוסף לחוסרים של רבנים חשובים גם טעויות. בכל מקרה זה עוזר הרבה. קיימים ספרים נוספים כמו "תולדות גדולי ישראל - עטרת פז" בעיקר כל רבני קאליש. קיימים ספרים רבים של כל חסידות או עיר חשובה וזאת נתן למצוא באירגונים ובגינזכים של כל חסידות כמו: קליב, קארלין, ועוד. בנוסף קיימים ספרים גניולוגיים שנכתבו לפני כ-100 שנה באירופה למשפחות שונות כמו: "טוב עין", "עטרת הלויים", תולדות מהר"ל מפראג", "ענף עץ אבות" ועוד.

מקורות

בוקר טוב ארנון! אני מציע לפתוח לינק נוסף בשם "מקורות" וכל ספר או ארכיון.מכון שנזכר בפורום יוכנס לשם, אחרת המון מידע הולך לארכיוןואח"כ קשה להגיע אליו להשתמע מאיר

האם מישהו מוכן לקחת זאת על עצמו../images/Emo35.gif

אני אשמח, אם מישהו ייקח את זה על עצמו וירכז את כל המקורות הנ"ל לפי נושאים: * ספרים * ארכיונים * מכון * וכו´ אפשר לסדר אותם פשוט בקובץ Word ולהוסיף קישור אליו איפשהו. האם מישהו מוכן להרים את הכפפה? ארנון

bnnch

New member
מקורות לגניאלוגיה רבנית

הספר שאתה צריך-אמנם באנגלית-הוא "בית רבנן" מאת חיים פרידמן-איש פתח-תקווה. מדובר בספר אינדכס חדש שיצא ב-2001 ואפשר להזמין אצל המחבר תמורת 40 ש"ח הדוא"ל שלו:- [email protected] כל טוב, בן נח

למעלה