ספרי תרגול במימון הכוללים גם את הדרך

ספרי תרגול במימון הכוללים גם את הדרך

ולא רק את הפתרון הסופי בלי הדרך שקדמה לפתרון הסופי. אני יודע לחשב ריבית פשוטה, ריבית דריבית, וערך נוכחי של כסף, זה כמובן לא מספיק כדי למצוא את הריבית שמשקפת סיכון של תקבול עתידי מפדיון של חוב. ובדרך כלל אני לא מחפש לחשב את ערך נוכחי של תקבולים שצריך להוון אותם בריבית חסרת סיכון. קניתי ספר "ספר האגחים" מהדיונון. וקניתי גם חוברת יסודות המימון מ"ספרות זולה" שבאת"א וגיליתי שהפתרונות לתרגילים כתובים בחוברת בלי הדרך. ואני קניתי אותה כדי לראות לא רק את הפתרון הסופי לכל תרגיל אלא את כל הדרך לפתרון. שני ספרים ביסודות המימון שרציתי לקנות ואין לי כסף לקנות את שניהם, אחד של איתי שרוני, והשני של גיא קפלנסקי. הם יקרים מאוד. רציתי לדעת איזה מביניהם מפרט כל דוגמה שנותן גם את כל הדרך לפתרון ולא רק את הפתרון הסופי. וכמו כן, האם יש מישהו שמחזיק באחד מספרי המימון הנ"ל וכבר למד מימון ויכול למכור לי בהנחה. אין לי הכנסות בכלל (עקב מצב בריאותי), תודה על סיוע והיענות לשאלותיי. בעיקרון, אני רוצה לדעת כמה שיותר דרכים למצוא את גורם ההיוון הנכון לצורכי היוון תקבולים חד פעמיים מפרוייקטים, מחובות ובעיקר זרמי תקבולים חד פעמיים מאג"חים קונצרניים עם מח"מ קצר צמוד מדד (כאשר ה benchmark הוא גליל אליה אוסיף את אחוז הסיכון של האג"ח הקונצרנית הנמדדת עם אותו מח"מ). המטרה שלי היא לדעת למצוא את גורם הריבית שמשקף סיכון דומה לכל תקבול עתידי מפדיון חוב צמוד מדד ומאג"חים קונצרניים צמודי מדד, והוא גורם ההיוון לצורך חישוב ערך נוכחי של תקבולים מחובות ואגחים קונצרניים סחירים ולא סחירים. כך שאם יש לכם המלצה לספר מימון נוסף, אשמח להכיר רק אם מדובר בספר שמציג לא רק את הפתרון הסופי בלבד אלא גם את כל הדרך שקדמה לפתרון הסופי של הדוגמאות/התרגילים שבספר. אני מכיר רק את הספרים שיש בדיונון באוניברסיטת תל אביב, ואני פונה באמצעות האתר הזה לעולם כי ייתכן שיש בדיונון של האוניברסיטה העברית או של הטכניון או אוניברסיטת חיפה או בן גוריון או מקומות נוספים, ספרים במימון שאני מפספס מאוד. ייתכן שבאחד הספרים יש לא רק את הפתרונות הסופיים לכל תרגיל אלא פתרונות מלאים שמכילים את כל הדרך לפתרון הסופי ולא רק את הפתרון הסופי. לכן, מאוד אשמח לדעת על המלצה ולהכיר. תודה על עזרה.

למעלה