סקירה והמלצות על מכונות לטחינת קפה

enat

New member
סקירה והמלצות על מכונות לטחינת קפה../images/Emo91.gif

מבקש סקירה על סוגים ,המלצות ומחירים של טוחני קפה

אילן די

New member
מטחנות

קודם כל - סוגי מטחנות - ישנם שני סוגים : blade grinder - מטחנה שמשתמשת בלהב כדי לטחון. בדרך כלל אלו מטחנות זולות ואני לא הייתי ממליץ עליהן בשל חוסר האחידות של הקפה הטחון וכן בגלל שהן יוצרות מעין "אבק קפה" שסותם את המכונה. burr grinder - מטחנה שמשתמשת בקונוס פלדה כדי לטחון. הפולים נמצאים בין הקונוס לדופן וכשהקונוס מסתובב במהירות הם נטחנים. אלו מטחנות טובות בדרך כלל ואם מכינים אספרסו יש לקנות אחת כזו. לגבי מטחנות קונוס ספיציפיות - אני יודע שלסוליס יש מטחנה מאד פופולרית והיא טובה למדי (כמו רוב המוצאים שלהם). אני אישית השתמשתי בשתי מטחנות - מטחנה גרועה של Capresso שבניגוד למוצרים המעולים שלהם - מאכזבת מאד. טחינה לא דקה מספיק לאספרסו. מטחנה פלסטיקית למדי שעושה רושם זול. המטחנה שאני משתמש בה כרגע היא ה- burr grinder של סטארבאקס והיא טובה מאד. מנגנון כבד, חזק ואיכותי. טחינה עקבית בעובי. ללא אבק ובדקות הדרושה. היא עולה (בארה"ב) 100 דולר. בארץ מן הסתם היא תעלה קצת יותר, אולי 500 ש"ח. מישהו יכול לבדוק ? אילן

carmonle

New member
בגקיפ מרכז הקפה בהוד השרון

מוכר מטחנות. כרגע באם איני טועה כי בקרתי שם לפני יומיים יש לו במלאי מטחנה של סוליס דגם 166 והיא עולה כ-450 ש". להלן הקישור לאתר החנות http://www.espresso-center.co.il/espresso-center/heb-coffee-machines.html ערן כרמון

למעלה