סקירה: Koda Kumi - Black Cherry

סקירה: Koda Kumi - Black Cherry

היי לכולם! עוד יום שישי הגיע, ויחד איתו הגיעה עוד סקירה שלי. הפעם הסקירה תהיה על האלבום החדש של קודה קומי, "Black Cherry", ששוחרר לפני קרוב לחודש. כמו היקי ב-ULTRA BLUE, גם פה יש איזושהי התפתחות במוסיקה של קומי, ואני חייב לומר שיש כאן הרבה שירים טובים. עוד דבר טוב בקשר לאלבום הזה, הוא שקומי חזרה לכתוב חלק ניכר מהשירים בו, שזה ממש נחמד. אז יאללה לעבודה...

קצת על האלבום

Black Cherry הוא אלבום הסטודיו החמישי של קומי, אם כי השביעי במספר אם מחשיבים את שני אלבומי ה-BEST שהיא שיחררה לא מזמן. האלבום שוחרר ב-20 בדצמבר, שבועיים אחרי הסינגל “Cherry Girl / Unmei” (שמים לב לאיזשהו דפוס?). בגרסת ה-CD+2DVD מקבלים בנוסף ל-DVD שמכיל את הקליפים, DVD נוסף שבו יש איזושהי דרמה הזויה משהו-פחד בשם “Cherry Girl” שהיא בעצם "זהות בדויה"-פוגשת-את-"המלאכיות של צ'ארלי". הזוי עד שזה יהיה, זה דווקא ממש נחמד לראות את קומי משחקת.

Koi no Tsubomi

Koi no Tsubomi, או "נבט האהבה", שוחרר ב-24 במאי. הוא הסינגל הראשון שקומי שיחררה אחרי סיכום פרויקט 12 הסינגלים המפורסם (12 סינגלים ב-12 שבועות) שהתבטא ב-BEST ~second session~. הסינגל היווה את שיר הנושא לדרמה היפנית “Bosu no Hitomi ni Koishiteru”. הסינגל שוחרר גם באינטרנט וגם לטלפונים סלולריים ומכר למעלה ממיליון (!!!) עותקים. יחד עם השיר והאינסטרמנטל שלו, הגיע בסינגל גם רמיקס נחמד מעין באסה-נובה שכזה של Koi no Tsubomi.

four (4) hot wave

“4 hot wave” שוחרר ב-26 ביולי, והיה (בהיעדר דרך טובה לתרגם את המונח) "סינגל-רבוע", כלומר, כל שיר בסינגל נחשב ל-A-Side (השיר העיקרי בסינגל). עטיפת הסינגל צולמה במרוקו, שם קומי שהתה לצורך צילומי ספר התמונות שלה "Maroc". הקליפים של שני שירים מהסינגל, “I’ll be there” ו-“With your smile” צולמו באוסטרליה. עוד דבר נחמד הוא שכל הקליפים קשורים איכשהו אחד לשני, שזה נחמד שנוצר קו עלילתי בין כולם. הסינגל הזה נחשב לסינגל הכי נמכר של קומי עם מכירות של קרוב ל-400,000 עותקים.

...Yume no Uta / Futari de

Yume no Uta / Futari de…, או בתרגום (צולע) לעברית "שיר של חלום" / "לשניים" שוחרר ב-18 באוקטובר. הוא הסינגל הראשון שקומי שיחררה מאז סיום פרויקט 12 הסינגלים שנחשב לבלדה. שני השירים בעלי אותו לחן (עם שינויים קלים), אבל לכל שיר יש את המילים משלו. הסינגל שוחרר תחת המוטו של “Two Story Ballad”, ונאמר ש-“Yume no Uta” הוא השיר העצוב מבין השניים בעוד "Futari de…" הוא הגרסה היותר אופטימית. לשני השירים גם היו קליפים שהראו בעצם שני צדדים של אותו סיפור אהבה. עובדה נחמדה היא שקומי הייתה אחראית על הקליפים בפעם הראשונה מבחינת עיצוב וכלמיני. יחד עם שני השירים והאינסטרמנטלים שלהם, הגיעה גרסה קלאסית של “Yume no Uta” שהייתה נחמדה, ורמיקס ממש יפה של “Futari de…”, שנחשבו לבונוס להוצאה הראשונית של הסינגל.

Cherry Girl / Unmei

הסינגל האחרון לפני האלבום היה “Cherry Girl / Unmei” ששוחרר ב-6 בדצמבר, רק שבועיים לפני האלבום. Cherry Girl הוא שיר רוק מוזר שכזה שהיווה את שיר הנושא לדרמה הראשונה שקומי שיחקה בה, בעלת אותו שם. Unmei (או "גורל") היווה את שיר הנושא לסרט בשם “Oo-Oku”. לשני השירים יצאו קליפים, ויחד איתם והאינסטרמנטלים שלהם, הגיע רמיקס של Cherry Girl.

על השירים עצמם

INTRODUCTION השיר הראשון שפותח את האלבום. הוא מתחיל שקט עם קומי שאומרת כלמיני דברים באנגלית שקשורים בעצם לאחדות. בערך 20 שניות אחרי כל זה, השיר תופס קצב ונהיה מאוד קצבי, אלקטרוני ו... בעצם נהיה יותר קודה קומי! שיר מאוד-מאוד יפה בתור פתיח! Get Up & Move!! השיר הזה ממשיך בדרך של הפתיחה, וגם הוא מאוד-מאוד קצבי ונחמד. הרבה מאוד מעריצים של קומי מתחרטים על זה שאין לשיר הזה קליפ, כי הוא אחד החזקים באלבום. אז אם אתם מחפשים שיר אופטימי וקצבי, הוא מאוד מומלץ. Ningyo Hime (Mermaid Princess) מהסינגל של “4 hot wave”. מעין גרסת רוק משופרת של אחד השירים הקודמים של קומי בשם “Selfish”. ללא ספק, המראה של קומי בקליפ של השיר הוא אחד החזקים: שיער בלונדיני עם חלקים שחורים, איפור כבד בעיניים ושמלה גוטית ממש יפה. חבל שקומי לא נשארה עם המראה הזה, אבל לפחות יש לנו את השיר הזה ואת הקליפ ההזוי שלו (מאוד הזוי) כדי להנציח את המראה הזה. Yume no Uta (Dream Song) הבלדה הכי יפה של קומי לשנה. הרבה אנשים רצו בלדה טובה מקומי כי הבלדה העצובה האחרונה שהיא שיחררה עד הסינגל הזה הייתה בעצם “you” בפרויקט 12 הסינגלים. יש אנשים שאומרים שקומי גנבה את הלחן של הפזמון של השיר מזמרת אחרת בשם Oku Hanako, ואת הלחן של הבית הראשון משיר של זמרת בשם Harumi Tsuyuzaki, אבל קומי בכלל לא כתבה את המנגינה, אז אין להם קייס.. =) Tsuki to Taiyou (Moon & Sun) עוד בלדה נחמדה ושקטה של קומי. השיר היה חלק מהקמפיין של חברת התכשיטים המפורסמת GetCerey ביפן לאחד התכשיטים החדשים שלהם. קומי הופיעה בפרסומת לשרשרת, שרה את השיר הזה. Puppy שיר אופטימי. מאוד אופטימי. יש הרבה מעריצים שהוא דומה לאחד השירים הקודמים של קומי בשם S.O.S ~Sound of Silence~, אבל אני לא שומע את זה. בכל אופן. שיר... נחמד. למי שאוהב אופטימיות. קומי הופיעה עם השיר הזה בפרסומת לחברת הקוסמטיקה Visee לקידום מסקרה חדשה. מאוד מרגש. העיקר שהיא נראתה מהממת בפרסומת. Koi no Tsubomi עוד אחד מהשירים החמודים האלה של קומי, רק שזה בולט בצורה יוצאת דופן בדומה ל-"Cutie Honey" של קומי. אולי זה רק אצלי, אבל כל פעם שאני שומע את השיר הזה, אני חושב לעצמי בראש "השיר הזה הוא כל כך קודה קומי!!". קשה לתאר, אבל שיר ממש טוב. WON’T BE LONG ~Black Cherry Version~ קומי שיחררה עם הלהקה המפורסמת EXILE חידוש לשיר הזה (שהוא שיר ישן משנות ה-90) כמה שבועות לפני יציאת האלבום. השיר הזה כאן באלבום הוא בעצם גרסה של קומי בלבד לשיר, שעשו לה בעצם רמיקס. אז השיר נחמד והכל, אבל הגרסה המקורית יותר יפה לדעתי. JUICY מהסינגל של “4 hot wave”. השיר עצמו ממש נחמד, אבל יחד עם הקליפ.. הממ... לא מצליחה לצאת לי מהראש התחושה של "לכלוך". אולי זה בגלל שקומי מזיעה כל הזמן בקליפ. קשה לומר... אבל, שיר נחמד. Candle Light עוד בלדה שקטה של קומי. בדומה לאחד השירים הקודמים של קומי בשם “Pearl Moon”, גם כאן יש לנו את קומי שרה עם פסנתר בלבד. זה נותן לנו להעריך את הקול של קומי יותר לעומק לדעתי, וזאת בלדה ממש יפה. Cherry Girl שיר פשוט אחלה! בתור אחד שנהג ושמע את השיר הזה בו זמנית, אני חייב לומר שזאת הייתה אחלה חוויה! השיר פשוט מ-ת-א-י-ם כ"כ לנהיגה שזה מפחיד! שיר קצבי, מיוחד ואחלה-בחלה! I’ll be there מהסינגל של “4 hot wave”. עוד שיר אופטימי, אבל בסגנון יותר מציאותי. אין ממש רעשים אלקטרוניים כאן, והמוסיקה היא בעצם מכלי נגינה שהם לא במחשב (שזה נחמד לשמוע). זאת גם הסיבה שקומי הופיעה עם להקה כל פעם שהיא שרה את השיר הזה. הקליפ של השיר צולם באוסטרליה והוא ממש-ממש יפה, ונחשב לדעתי לקליפ הכי יפה של קומי! היא נראית שם פיצוץ, ואוסטרליה גם נראית פיצוץ. Unmei (Fate / Destiny) בלדה ממש יפה ומרגשת. מה שאהבתי בה זה שהיא נבנית לאט-לאט עד שמגיעים לסוף השיר, ושם הקול של קומי מגיע למימדים גדולים מאוד של רגש, וגם מבחינת המוסיקה שרק מוסיפה. הקליפ ממש מוזר, והדבר היחיד שאהבתי בו הוא שקומי שרה את הפזמון הסופי לצד מראה שמתנפצת לידה בהילוך איטי. With your smile מהסינגל “4 hot wave”. עוד שיר אופטימי, שמזכיר איכשהו את Koi no Tsubomi. למי שרצה גם דעת, השיר מאוד מתאים לנהיגה, שזה בעצם מה שקומי עושה בחלק גדול מהקליפ עם קרטינג עצום בערבות אוסטרליה. MIRUKU TI (Milk Tea) השיר הרשמי האחרון באלבום (אלא אם כן מחשיבים את שירי הבונוס שמגיעים בהוצאה הראשונית של האלבום). מה שמיוחד בשיר הזה הוא שזה בעצם השיר הראשון שקומי כתבה לא רק את המילים, אלא גם את המנגינה! זה הישג ממש משמעותי לדעתי, והשיר עצמו ממש יפה. Twinkle ~English Version~ אוי... מילים לא יכולות לתאר את השיר הזה. קומי השתתפה בפרויקט בשם “Amazing Nuts!” שלקח אמנים יפנים מפורסמים ועשה להם קליפים בסגנון אנימה לשירים חדשים שלהם. קומי עשתה קליפ ממש חמוד לשיר Twinkle בגרסה היפנית שלו. אחרי זמן לא רב, היא עשתה דואט נוראי עם זמר סיני בשם SHOW בגרסה אנגלית של השיר. הקליפ של השיר בגרסה האנגלית היה כל כך נורא, שמעריצים רבים של קומי החליטו לקרוא לו Twinkle (Gay Version), ובצדק. אז הגרסה שיש לנו כאן היא בעצם רק קומי בגרסה האנגלית של השיר. אפשר דווקא להבין מה היא שרה, שזה שיפור רציני... GO WAY!! אני לא אוהב את השיר הזה. יותר מדיי אווירת קרנבל בשיר אחד. הלחן של הבתים דווקא נחמד. רק חבל שהפזמון הורס. WON’T BE LONG ~Red Cherry Version~ הגרסה הזאת של השיר לדעתי יותר טובה מהקודמת. היא בעצם הגרסה המקורית של השיר, רק שכאן קומי שרה את כל המילים. מה שאהבתי במיוחד בשיר הזה הוא הסיום שלו. קומי מתחילה לאלתר לקראת הסוף ודיי משתגעת, שזה ממש חמוד. זאת אחלה דרך לסיים את האלבום. לסיכום, למעט שיר אחד או שניים, האלבום הזה דווקא ממש-ממש טוב!!! אז... תקנו את האלבום, כי הוא שווה את זה! ו... תחי קודה קומי!!!

nadav1232

New member
קומי!! יאי D: תודה על הסקירה!

סקירה ממש טובה ותודה על כל הפרטים, לא ידעתי הרבה מהם~ ^_^ האלבום בהחלט ממש טוב ומעולה *_* השירים הכי אהובים עליי שם הם Get Up & Move!! ו - WON’T BE LONG ~Red Cherry Version~ ויש עוד הרבה שירים שם שאני אוהב XD וכשאני אדע לנהוג בעוד כמה שנים אני אשמע את השירים במכונית XDD ושוב תודה רבה רבה על הסקירה!

oracle

New member
איזה אחלה סקירה!! תודה!! ../images/Emo24.gif

חבל רק שאני לא כל כך אוהבת זמרות... =/ אבל הסקירה מעולה! ^_^

מ א י י ק

New member
מדהיםםםם *______*../images/Emo168.gif

רק חבל שזה לא נכנס לבית קברות XDD חחחחח סורי שאני תועק את זה,קעקועים זה דבר יפה לדעתי ולא הייתי מתנגד לאחד, אבל זה אסור באיזה שהוא מובן X:

ayumi3000

New member
עוד אחלה סקירה ^_^

אחד האלבומים הטובים של קומי!!! Get Up&Move!! הפייבוריט שלי!!! סקירה ענקית תודה רבה! ^_^

מ א י י ק

New member
כל הכבוד../images/Emo13.gif../images/Emo168.gif

הסקירה הייתה ממש טובה,והיא הייתה מעניין עם הרבה פרטים
ח"ח

למעלה