סקירת אלבום: Koda Kumi - Kingdom

סקירת אלבום: Koda Kumi - Kingdom

היי לכולם! כמובן שעם אלבום חדש לקודה קומי, תגיע סקירה שלי!! אז החלטתי לסקור את האלבום החדש שלה Kingdom שיצא לאור ב-30 בינואר השנה. זה אלבום הסטודיו השישי שלה, ולדעתי גם אחד הטובים. ההשקעה באלבום הייתה כל כך גדולה, שבפעם הראשונה, כל שיר קיבל קליפ משלו ששוחרר ב-DVD שהגיע בשתיים מתוך שלוש הגרסאות שנמכרו של האלבום. האלבום הגיע בשלוש גרסאות שונות: גרסת CD בלבד: הדיסק עם השירים. גרסת CD+DVD: הדיסק עם השירים + DVD עם הקליפים של השירים. גרסת CD+2DVD: הדיסק עם השירים + DVD עם הקליפים של השירים + DVD עם ההופעה המפורסמת של קומי, Limited Live In Hall.

BUT / Aishou

הסינגל הראשון של האלבום שיצא ב-14 במרץ 2007, באותו יום שיצא אלבום האוסף השלישי שלה BEST ~BOUNCE & LOVERS~. זה היה סינגל באותו סגנון של הסינגל האחרון שיצא לקומי שהיה גם כן דאבל-איי-סייד Cherry Girl / Unmei... השיר הראשון היה קצבי, בעוד שהשני היה בלדה. BUT היה שיר הנושא של הגרסה היפנית של הסרט Step Up. הסינגל הגיע למקום השני בשבוע המכירות הראשון שלו.

FREAKY

ב-27 ביוני קומי הוציאה את הסינגל הזה, בתור הסינגל הראשון שלה לקיץ. הסינגל הזה ציין את החלפת הסגנון הידועה של קומי - זכינו לראות אותה עם שיער קצר ומאוד בלונדיני. בהתחלה, השיר anytime היה מתוכנן להיות משוחרר בסינגל הזה, ואפילו צילמו לו קליפ באותו זמן, אבל הוחלט ש-anytime יהיה סינגל בפני עצמו, ו-Run For Your Life הוכנס לסינגל במקומו. למרות שהסינגל כלל 4 שירים בסה"כ (FREAKY, Sora, Run For You Life ו-girls), רק FREAKY הוגדר כ-A-side, ובאמת רק הוא הצליח להגיע ל-Kingdom. הסינגל לקח את המקום הראשון בשבוע הראשון שלו.

Ai no Uta

ב-12 בספטמבר, קומי הוציאה הסינגל הזה, שהיה בלדה מאוד נחמדה. אני אישית לא התחברתי לשיר הזה כ"כ בהתחלה, וכך גם מעריצים אחרים של קומי, אבל הוא גדל עליי.. =) הסינגל הגיע למקום השני בשבוע המכירות הראשון שלו.

LAST ANGEL feat.TOHOSHINKI

ב-7 בנובמבר, קומי שיחררה את הסינגל הזה, יחד עם להקת הבנים הקוריאנית המפורסמת TOHOSHINKI. השיר הראשי, LAST ANGEL היה שיר הנושא לגרסה היפנית של הסרט Resident Evil: Extinction. בשבוע הראשון שלו, הסינגל הגיע למקום השלישי.

last day

New member
אני שונאת את השיר הזה >.<

היה שבוע שלא שמעתי כלום חוץ ממנו >.<"

anytime

השיר שנועד במקור להיות חלק מהסינגל של FREAKY שוחרר ב-23 בינואר, שבוע לפני האלבום Kingdom. זוהי בלדה נחמדה ביותר, שהגיע עם ה-B-side המעולה Bounce, שהוא שיר מאוד-מאוד קופצני, אנרגטי ופשוט אחלה. זה הסינגל האחרון שיצא לפני Kingdom, והוא הגיע למקום הרביעי בשבוע הראשון למכירתו.

סקירת השירים

Introduction For Kingdom בהתאם לרוב האלבומים של קומי, גם פה יש פתיח. בשונה לאלבומים הקודמים, ובהמשך המסורת של MIRUKU TI (Milk Tea) מהאלבום הקודם, הטראק הזה הולחן ע"י קומי עצמה. אני אישית חושב שהוא יותר טוב מ-MIRUKU TI. LAST ANGEL feat.TOHOSHINKI השיר הראשון באלבום הוא מאחד הסינגלים האחרונים של קומי טרם יציאת האלבום. זה שיר ממש טוב. קופצני וזה. =) הייתי מופתע מזה שהשילוב של קומי וטוהושינקי היה מאוד טבעי. הם נשמעים ממש טוב ביחד! במיוחד קומי והזמר הראשי של הלהקה, עם השיער המוזר.. =) הקליפ של השיר ממש יפה! קומי וטוהושינקי רוקדים ביחד, ובחלקים אחרים רואים את קומי עם קוקו ארוך ומשקפי שמש ממש מגניבות, והצילום שלה בחלקים האלה ממש יפה, לדעתי. Amai Wana (מלכודת מתוקה) השיר החדש הראשון באלבום. בהתאם לשירים מעברה הלא-רחוק של קומי, יש בשיר הזה איזושהי נגיעה מזרחית, כמו SHAKE IT ו-Candy מהאלבומים הקודמים שלה. בקליפ של השיר, עד כמה שהצלחתי להבין בכל אופן, קומי והחבר שלה נמצאים באיזשהו פאב/מועדון שכזה, והוא עולה לה על העצבים שהוא כל הזמן מפלרטט עם בנות אחרות. אז היא מעיפה אותו קיביני-מיני-מאט וזורקת לרצפה איזשהו שעון שהוא הביא לה במתנה, או אלוהים יודע מה. Himitsu (סוד) אחד השירים הטובים באלבום לדעתי. הולחן ע"י Daisuke Imai שעשה שירים כמו Get Up & Move!!, NO TRICKS, Love goes like… ודומים. ההבדל בין השירים האלה לשיר הזה הוא שהשיר הזה מאוד רגוע יחסית לאחרים, וכמעט בלדה. Ai no Uta (שיר אהבה) אז אמרנו שזאת בלדה. אממ... בלדה מאוד נחמדה דווקא, אבל קומי יכולה לעשות יותר טובות. אבל גם זאת טובה! פשוט לא מעולה!! anytime בלדה מאוד נחמדה. היא אמורה לשלב את הסגנון הרגיל של הבלדות של קומי יחד עם הסגנון החמוד שלה משירים כמו Koi no Tsubomi ו-Hearty… השילוב, עד כמה שהוא נשמע פשוט לא טוב, עובד באופן מפתיע! השיר עצמו ממש יפה, והפזמון במיוחד נותן לקומי הזדמנות להשוויץ בקול האלוהי שלה.. =) הקליפ של השיר צולם בלוס-אנג'לס, והוא אמור להיות כאילו המצלמה היא החבר של קומי, והם מבלים ביחד ועניינים. בגרסת הקליפ שמגיעה על האלבום, קומי לבושה בתחפושת של ארנב עצום (WTF מישהו?!). Under שיר קצבי שמחזיר את קומי לסגנון הזנותי האהוב על כל המעריצים שלה. בדר"כ אני לא בעד השירים הזנותיים שלה, אבל זה עובד פה. בקליפ קומי לבושה באיזשהו בגד צהוב מזעזע, אבל לפחות היא רוקדת בסגנון חופשי, ועושה כלמיני מהלכים ממש מרשימים, ונראית טוב תוך כדי. BUT עוד שיר קצבי, בסגנון זנותי משו. הקליפ של השיר מאוד סימבולי, ואמור לסמל את זה שקומי אישה בוגרת, ורק כדי לחדש לנו קצת, יש קטע שהיא מתנשקת קלות עם אחת מרקדניות הליווי שלה. Koi no Mahou (קסם האהבה) לא להתבלבל עם Koi no Tsubomi, שהיה באלבום הקודם! זהו שיר חמוד נוסף של קומי.. הממ.. בהתחשב בעובדה שהוא חמוד וזה, הוא דווקא בסדר... Aishou (הוכחה של אהבה) אחת הבלדות הכי טובות של קומי! אהבתי את השימוש בגיטרות בשיר הזה, ובכלל את ההרגשה של רוק בבלדה. קומי הופיעה עם השיר הזה בקימונו פתוח בכל ההופעות שלה, בהתאם לקליפ, בו היא מגלמת גיישה (אם אני לא טועה). Anata ga Shite Kureta Koto (הדברים שעשית בשבילי) זה שיר בסגנון שלא שמענו מקומי עד עכשיו. גם פה יש גיטרה, אבל אין הרגשה של רוק, אלא יותר משהו לטיני. וזה עובד! Wonderland אחד השירים הכי חמודים של קומי שקיימים... קחו את זה בתור עובדה טובה או רעה.. תלוי מה הסגנון המועדף עליכם. אישית, אפילו שאני לא אוהב שירים חמודים, אהבתי את השיר הזה. כמו WIND, שהיה לו קליפ מצוייר שכזה, גם לשיר הזה יש קליפ מצוייר. FREAKY אני לא ממש יודע לתאר מה הסגנון של השיר הזה, כי יש פה נגיעות של רוק, אבל משהו מוזר ביותר. רוק-פופ שכזה. בכל אופן, השיר הזה ממש יפה, ואחד האהובים עליי באלבום! זה השיר שבחרו להציג איתו את קומי ב-Ynet, כשרשמו עליה שם פסקה קטנה. הקליפ של השיר ממש יפה! כמובן שיש פה כוריאוגרפיה ממש טובה, ומגעים של קפוארה בחלק מסוים בשיר, וקומי נראית כמו שרון סטון בתלבושת הסגולה שלה... או אולי זה רק אני רואה.. =) MORE השיר הזה נכתב במקור כשיר אנגלי בחברת הפקות בשם Phrased Differently. קומי שמעה אותו וגם את Run For Your Life, וכתבה לשניהם מילים ביפנית וביצעה אותם. זאת בלדה ממש יפה, והביצוע של קומי מרגש מאוד, כי ממש שומעים שהיא נכנסה לזה. =) הקליפ של השיר הוא אחד היפים באלבום. קומי שרה על עמוד באמצע מערה גדולה (ככה זה נראה בכל אופן), וברגע שהיא מגיעה לפזמון, היא עולה בלהבות, אבל לא בקטע מוזר, אלא יותר כמו ציפור הפניקס.. מומלץ ביותר!! Black Cherry אין מישהו ששמע את הפתיחה של האלבום הקודם, בעל אותו השם, ואמר שזה לא שיר יפה. אבל מה שכן אמרו היה שחבל שלא עשו מזה שיר ארוך. Daisuke Imai הכין בשיתוף עם קומי את הגרסה הארוכה הזאת לפתיחה, וזה שיר ממש-ממש טוב ואחד החזקים באלבום!! הקליפ של השיר הוא בעצם הופעה חיה של השיר מסיבוב ההופעות האחרון שלה, Black Cherry. זאת הפעם הראשונה שקומי עשתה סיבוב הופעות באולם בגודל כזה, אז כל הכבוד לה!! אז בסה"כ, קודה קומי עשתה את זה שוב, והכינה אלבום פשוט מעולה!! אחד החזקים שלה, ללא ספק! כל שיר שונה, אבל לא בצורה מזעזעת כמו Black Cherry, שהיה פשוט מפוזר לכל מקום. אני ממליץ בחום על האלבום הזה, וכבר לא יכול לחכות לשלל הדברים העתידיים שקומי מתכננת!!

RaVeN IYI

New member
..>: אני היחידה שרוצה לדקור אותה על וונדרלנד?

האלבום הזה נהדר, כל השירים בו ממש טובים למרות שWONDERLAND דורש ביטץ'סלאפ. קומי מדהימה. 3> ..;_; ולמה לרדת לי על Black Cherry @%@$#$@ >: זה היה אלבום טוב. וכן, מבולגן מדי מבחינת סגנונות של שירים אבל לי זה עשה רק טוב.. D:

שום לדקור!! להביא לה איזה כאפה טובה.. =)

Black Cherry היה טוב לזמנו, כי פשוט לא היינו מודעים לזה שקומי יכולה לעשות אלבום יותר טוב וזה... אבל הוא מחוויר ביחס לקינגדום...

Hao Asakura

New member
אחלה סקירה~

סיכמת הכל יפה D: איך יש לך כוח לעשות את כל זה XD איזה ציון היית נותן לאלבום בכללי? שירים באמת יפים, רואים שהיא התבגרה באלבום הזה מהשאר (והוא יורק על BLACK CHERRY ><) כל כך הייתי צריכה את UNDER!!!! שיר מעולה, זאת לא קומי אם היא לא זונה D: ומי שמבין את המילים בשיר....אהמ אהמ קיבלת כבר את העתק שלך? O:

תודה!! =)

איך יש לי כוח? הרבה שוקו וזה... =) הייתי נותן לאלבום ציון של 9.5, וזה רק בגלל שאני לא מתחבר לגמרי לשירים מסויימים כמו Wonderland או Anata ga Shite Kureta Koto, אבל אני עדיין חושב שהם טובים. האלבום הזה פשוט מעולה מבחינת השירים, הקליפים, ההופעה שמגיעה איתו, ואפילו המדבקות שמגיעות של העטיפות של שלושת הגרסאות של האלבום!! חחחחחחחחח Under באמת שליטה!! וההעתק שלי הגיע בתחילת השבוע, וזה היה כזה כיף!! כבר הרבה זמן לא התרגשתי ככה מלקבל חבילה!!

Hao Asakura

New member
חכה חכה #$%#$

עוד מעט ה DVD של BLACK CHERRY יוצא #@$@# אנשים שהיו בהופעה כתבו שהיה מהמם !!!!! מחכה כבר להזמין אותו! רק שיתנו לה כבר להקריץ דברים שוב!

ayumi3000

New member
תודה רבה!

Kingdom באמת אלבום טוב ויותר גמיש וטוב מ Black Cherry, חוץ מ Wonderland ו MORE אהבתי את כל השירים!! (למרות שזה נכון ש MORE נשמע טיפה יותר טוב בהופעה של FEVER IN A HALL) XDD בגדול האלבום הזה חזק ואני מאוד אוהב אותו מאוד ובהחלט נהנה מקומי! אני עדיין צריך לראות את הקליפים!! אז אני אלך לראות אותם! אחלה סקירה, בהחלט מושקעת, תודה רבה!!!

ayumi3000

New member
הו בבקשה מיכי XDDD

Under באמת הכי אהוב עליי משירי האלבום XDD

nadav1232

New member
סקירה מעולה! DD:

באמת קומי השקיעה הרבה באלבום הזה! מהשירים החדשים אני הכי אוהב את Amai Wana ו - Under *_*~

למעלה