סקירת מערכות

gigush

New member
סקירת מערכות

יש לי שאלה שאולי מראה קצת על בורות אבל זה נראה לי מקום טוב לשאול. מקווה שתענה לי. אני יודעת שבזמן הריון יש סקירה מוקדמת ויש סקירה מאוחרת. מה ההבדל בין השתיים? מתי עושים כל אחת? ומה בודקים. אני בנסיונות כניסה להריון וכל החברות שלי מסביב מדברות על זה ולא נעים לי להגיד שאין לי מושג על מה הן מדברות. המון תודה

סקירת מערכות

סקירת מערכות מוקדמת הינה סקירה שמבוצעת בשבועות 14-16 להריון. הבדיקה מתבצעת בגישה לדנית (וגינלית) דבר שמשפר את הרזולוציה. בבדיקה זו ניתן לבדוק בשבועות מוקדמים אם יש מומים לעובר, ובנוסף אם יש סימנים היכולים להראות על סיכון גבוה למומים כרומוזומלים ועל צורך לבצע דיקור מי שפיר. בדיקה זו פרטית ואינה על חשבון קופות החולים. סקירה מאוחרת מתבצעת בשבועות 20-23 בגישה בטנית. גישה זו מורידה ברזולוציה לעומת בדיקה מוקדמת, אך לא ניתן לותר עליה גם אם בוצעה בדיקה מוקדמת בגלל אברים שממשיכים להתפתח בתקופה זו. יש לציין ש"סקירה מאוחרת" המתבצעת ע"ח הקופות גם היא אינה סקירה מלאה ואינה כולל אברים שונים כמו פנים, גפיים ועוד.

yakutan

New member
סקירת מערכות באיכילוב -

בתשובתך כתבת "יש לציין ש"סקירה מאוחרת" המתבצעת ע"ח הקופות גם היא אינה סקירה מלאה ואינה כולל אברים שונים כמו פנים, גפיים ועוד. " האם בסקירת מערכות בליס , כאשר ההריונית מזמינה "תור" ומשלמת - האם זו סקירה מלאה ?

סקירת מערכות

בסקירה מאוחרת מורחבת שמתבצעת בתשלום בליס (איכילוב) בודקים גם פנים:עיניים, שפתיים, אף ובודקים גפיים כולל העצמות הארוכות וכפות ידיים ורגליים

למעלה