סקרנית לדעת...

Naama P

New member
סקרנית לדעת...

איזה מכל חמישים השירים הוא השיר שיוביל את המסע הפרטי שלכם? אני חייבת להגיד שהשירים שאני בוחרת בדרך כלל אף פעם לא מגיעים למקומות הראשונים ולעיתים לא נכנסים למצעד. השיר שלי הוא: קצת עצבון ערבה - משה דץ וחבורת חופים. בעיקר בגלל המילים הנהדרות של נתן יונתן. איזה שלכם?

romnir

New member
יש דברים שרציתי לומר

שיר שמזכיר לי חבר שהלך לעולמו....

מצעד שירי המסע שלי...

מקום 10 - מים מתוך הבאר חוה זו חוה והיא תמיד מקסימה אותי עם הקול הרך והנוגה שלה. מילים פשוטות ותמימות "מים מתוך הבאר, לחם מתוך התנור" ובכל זאת כל כך הרבה קסם בשיר אחד. מקום 9 - ציפי פרימו - גזוז באופן אישי אני מטורפת על הלהקה הזו ועל כל מה שקשור אליה. כבחורה רווקה הסיפור העצוב של ציפי פרימו מולון שתפסה לה אוירון מאוד מאוד מדבר אלי, וגם הבחורון שזרק אותה והיא נאלצה לשוב הביתה. סיפור עצוב אך נוגע ללב. מקום 8 - התחדשות- עפרה חזה למען הגילוי הנאות אני הייתי ילדת ירדנה, אבל מאז שדניאלה המורה למוסיקה הכירה לי את השיר הזה בכיתה ב' אני מאוהבת בו. הקסם והתקוה הזו שאחרי החגים יתחדש הכל, והמשפט הכי מקסים "יתחדשו וישובו ימי החול", יש משהו יפה בזה שמצפים שהשגרה תתחדש. מקום 7 - ליל חניה - אפרים שמיר, חנן יובל וירדנה ארזי בתור ילדת ירדנה, ירדנה חייבת להיות תמיד צעד אחד לפני עפרה. אבל בלי קשר זה שיר מהמם שאני אוהבת לזמזם לעצמי כשאני נכנסת לתל אביב (למי ששואל אני אשקלונית). זו עיר של "אין חניה ואין כניסה בז'בוטינסקי" (תנסו לשיר את המשפט הזה במנגינת פזמון השיר המקורי). שיר שתמיד מעלה לי את מפלס מצב הרוח בנסיעות. מקום 6 - התחלה חדשה - בנזין לדעתי זה שיר מסיבות הסיום האולטימטיבי. נותן הרבה תקוה ומחזק ותמיד תמיד כיף להאזין לו מקום 5 - רכבות - דני רובס לדעתי השיר הזה פשוט גייר את ג'ון לנון ועשה לו עליה. יש משהו מקסים בלשמוע את הסיפור העצוב של הרצח של לנון בהקשר החוויה האישית של דני רובס שבדיוק עבר לדירה הקטנה שלו ליד ככר דיזינגוף. שיר שמעורר מחשבות ואני הכי אוהבת לשמוע אותו ברכבת. מקום 4- יונתן סע הביתה -אושיק לוי אני עוקבת בדריכות אחרי כל מה שקשור לחבורת לול. קראתי עליהם ספרים, "חומר טוב" של יונתן גפן הוא אחד הספרים שעושים לי הכי נעים בלילות לבנים. מילים פשוטות שמספרות על חברות כל כך אמיתית בין יונתן (גפן) שהחליט לנדוד ללונדון, לבין שלום חנוך. כל כך הרבה פרטיות שנחשפת בשיר אחד. מקום 3 - אתה לי ארץ - ירדנה ארזי שוב אנחנו חוזרים למלכה האם
. אני לא מכירה שיר אהבה יותר גדול מזה. היחיד שאולי יכול להשתוות אליו הוא סליחות של יהודית רביץ. שיר אהבה מרגש על אהבה אמיתית ללא תנאים. "אתה לי ארץ אבודה לנצח, אך שורשיך כבר בתוך תוכי". מילים עצובות, אך מקסימות. מקום 2 - רוחות הצפון - אהוד בנאי השיר הזה ליווה אותי בכל כך הרבה פרידות, ובכל כך הרבה ימים עצובים. תמיד מצא נחמה בבלוז הקסום הזה של אהוד בנאי שנפרד מחברתו על גשר, היה קר ולא היה לו מעיל. "היא הלכה אליו להתנחם בזרועותיו ואני המשכתי הלאה לבדי". שיר שמשדר חוזק, למרות הלב שכואב. מאותם השירים שאתה מצליח להבין רק אחרי שאתה באמת חווה פרידה. ובכל זאת שיר שמשמח, ומעלה את מצב הרוח גם בימים אפורים וגם בימים שמחים יותר. ובמקום הראשון (טו טו טו טו טווווווווווווווווווווווווווווו) אחרי עשרים שנה - שמוליק קראוס אין דבר יותר יפה ממסע של איש עם הגיטרה שלו. "את שוב מתכוונת, מבין המיתרים לטוב שבשירים, עוד לא נכתב". שיר שמדבר על שלמות עם עשיה וגם על שאיפה להגיע להישגים גבוהים יותר.אחד השירים שמנחים אותי מילדות. ובכלל, שמוליק קראוס הוא אחד האמנים הגדולים.

actress

New member
יה חגיתוש את מנהלת איזה קטע

ואיזה כיף לראות שחזרת לתפוז

actress

New member
כן ../images/Emo3.gif רק פספסתי את רגע ההכתרה שלך ../images/Emo8.gif

בכל מקרה מברוק

yaakov41

New member
השירים שבחרתי

(קופי פייסט) 36. מים מתוך הבאר – חווה אלברשטיין כי אני אוהב את שירתה 3. אליי – חווה אלברשטיין כנ"ל אף שטיני מזהה את השיר 4. סימן שעוד לא הגענו – הכל עובר חביבי 6. ליל חניה – ירדנה ארזי, חנן יובל ואפרים שמיר מהשירים האהובים עליי במיוחד. 26. אל בורות המים – נעמי שמר 30. הדרכים הידועות – שלום חנוך לא מזהה, ננסה 14. היורדת – רבקה זהר גם לא מזהה אבל רבקה לא תאכזב 32. ציפי פרימו – גזוז 49. אל הדרך – הגבעטרון בזמן האחרון ההערכה שלי אל הגבעטרון גוברת 33. מסעות בנימין מיטודלה – הגשש החיוור מקום ראשון - ליל חניה. כמובן שהייתי שמח אם השירים 'על ארץ סיני' ו'כמו צמח בר' שהצעתי , היו נכנסים. שוב , הייתי חוזר על ההצעה שלכל מציע עד שלשה משיריו ייכנסו להצבעה. או, שתהייה רשימה להצבעה של כל השירים שהוצעו. את השיר 'קצת עיצבון ערבה' אני לא מזהה. (כלומר ייתכן שהוא ידוע לי אך השם הזה לא מוכר לי)

Pasta

New member
נכון

זה מאבד מהעניין של "גולשי תפוז בוחרים" אם מראש יש מיון כ"כ מאסיבי של שירים על ידי ההנלה (שנוטה לכיוון המוכר והבנלי, יש לציין, וזה חבל מאד). זה רעיון טוב שכל אחד יציע רק שלושה שירים או באמת שהדירוג ייעשה מכל ההצעות ללא ניפוי מוקדם של ההנהלה.

yaakov41

New member
תודה לך

אכן השיר הוא יפה מאוד ולא שמעתיו הרבה, נראה לי 'מתאים' גם לעוזי מאירי או חוה אלברשטיין או דודו זכאי. אגב השיר 'תשרי' בביצוע חוה אלברשטיין הוא אחד מהשירים האהובים עליי ביותר. הוא מקסים אותי. _תשרי http://www.youtube.com/watch?v=G7cahn8VR6Q

תשרי

New member
נכון, זהו אחד השירים המרגשים ביותר

תמיד כשאני שומע אותו מציף אותי גל של נוסטלגיה וגעגועים. לתקופות של ילדות, נערות ותמימות, לארץ ישראל אחרת (או כך לפחות חשבנו...), לאנשים שהיו אז והיום כבר אינם. וכמה נפלא קולה של חוה אלברשטיין, והלוואי שתמשיך לשיר לנו עוד שנים רבות. תודה רבה ושבת שלום, תשרי

למעלה