סרטי ההוביט - עדכונים

• פותח הנושא azdu
  • פורסם בתאריך

azdu

New member
סרטי ההוביט - עדכונים

בחודשים האחרונים הייתה החרשה מכוונת של חדשות וזאת מאחר והצוות הקריאטריבי (הבמאי דל-טורו והמפיקידם והתסריטאים - פיטר ג'קסון - פראן וולש - פיליפה בוינס) כותבים את התסריט בניו זילנד. כל מה שהסתובב ברשת היו שמועות לא מאומתות (כולל מתיחה מבדרת במיוחד לראשון באפריל כי מתוכננת טרילוגיית ההוביט'....) הודעות רשמיות על ליהוק לא תהייננה עד סוף השנה (חוץ מאיאן מקקלן - גנדלף ואנדי סירקיס - גולום שאושרו רשמית). אבל הצוות הודה כי יש SHORT LIST לכל תפקיד חרף זאת - יש חדשה מהותית שיצאה היום לרשת בעקבות ראיון משותף שנתנו דל-טורו וג'קסון (רק הראיונות האלו הם אמינים!!) לפיה התסריט שנכתב בימים אלה הוא לסרט המבוסס על ספר ההוביט אשר יתפרש על 2 סרטים. לפיכך רעיון הוביט + סרט גשר נקבר באופן רשמי. כשיהיו עוד חדשות אעדכן

Y. Welis

New member
תודה על הצרור!

אגב סרט גשר - אם אכן הסרט השני לא יכלול עלילות נוספות (או שהן ישולבו בשניהם) כמו סיפור המועצה הלבנה, אז הרעיון אכן חוסל. אבל אם כן, אז הוא פשוט ישולב בצורה 'נקיה' יותר.

azdu

New member
סרטי ההוביט - עוד עדכונים

עברתי על הראיון המלא עם דל-טורו וג'קסון והנה כמה מהחדשות העיקריות שנכללו בו: א. כאמור ההוביט יתפרש על 2 סרטים ויורחב באמצעות אירועים שארעו במקביל לקו העלילה המרכזי אך לא נכללו בספר עצמו - כך למשל מה קורה עם גנדאלף כשהוא עוזב את החבורה לפני הכניסה למירקווד, המועצה הלבנה ובעיקר - האירועים בדול גולדור שייכללו בהרחבה.כמו כן יינתן רקע על הדמויות בסרט (הוזכר במפורש הסיפור ת'ראין אביו של ת'ורין). הנרטיב המרכזי - המסע של בילבו - הפיזי (אל ההר הבודד ובחזרה) והנפשי - משלב התמימות, דרך השלב האפל בחלק השני של הספר והחזרה אל העולם המוכר לאחר שחזה בצדדים האפלים של העולם שבחוץ. עם זאת הטון והאווירה בסרט לא יהיו זהים לגמרי לטרילוגיה אלא בעלי ייחוד משל עצמם, כפי שפרופ' טולקיין שיווה לנגד עיניו, לשיטתם (הגם שברור להם שזה לא יהיה fairy tale) ב. הגמדאים יקבלו זמן מסך ניכר והכותבים במפורש מבהירים כי זה לא סרט על ת'ורין ועוד 12 סייד-קיקס. אחד מקווי העלילה המרכזיים יתמקד ביחסי בילבו-ת'ורין. ג. אין כוונה להתעלם מהחלקים בהוביט שהם קצת יותר קשים לעיבוד-קולנועי כך למשל בהחלט מתכוונים להציג בסרט את בארד (גם אם ינסו להכניסו לתמונה מעט מוקדם ביחס לשלב המאוחר שהוא מופיע בספר) ולא מתכוונים לוותר על ביורן שהוא בעיניי דל-טורו "דמות אייקונית". ד. אחד הקשיים שהכותבים התמודדו איתם כרוך בעובדה שבילבו חסר-הכרה במרבית הזמן במהלכו התחולל קרב חמשת הצבאות - לא מתכוונים לפגוע בעובדה זו וזה לטענת הכותבים אחת ההפתעות הנרטיביות החשובות שיש לשמר. כנראה אירוע זה יסופר מנקודות מבט שונות. ה. לכותבים ברור כי ה-'רעים' בהוביט הם הרבה יותר ורבאליים ורהוטים מאשר בטרילוגיה ואין כוונה שלא לשמר עובדה זו גם בסרט. בכלל, העובדה כי ההוביט יתפרש על פני 2 סרטים מאפשרת להם להתמקד יותר בדמויות הרעות וגם סאורון (כנקרומנסר) יקבל זמן מסך ויובהר כיצד הגיע למקום בו הוא מתחיל את הטרילוגיה (הכוונה פיסית ולא למה הוא כמו שהוא...). מי שמקבל זמן-שיחה בספר יקבל אותו, במידה מסוימת, גם בסרט (כנראה רמז ל-3 הטרולים ולווארגים...) ו. תאריכי היציאה - סרט 1: 12/2011, סרט 2: 12/2012. נראה כי יש סיבה לאופטימיות.... כשיהיו עוד חדשות אעדכן

Y. Welis

New member
עוד שנתיים וחצי! הרבה זמן (ותודה שוב על הצרור

). אגב אני מניח די בוודאות שרון פרלמן יהיה ביאורן - לאור הצלחתו בסרט הקודם של דל טורו 'הלבוי', וזה כמובן תפור עליו (היום הוא מופיע בסידרת אופנוענים בכבלים - לא משהו, חוץ מהסצינות שלו). מעניין מה באמת יאמר על סאורון ואיך הוא יראה שם - יותר מעין?... יש לקוות שלא תהיה סטיה רבה מדי כמו שהיתה בטרילוגיה. הביקור של גאנדאלף שם יהיה בהחלט מעניין. אגב 'וורבאליים' - כנראה במשמעות שרים שירים - הגובלינים שרו קצת בספר, ויהיה מעניין לשמוע אותם... הם אגב הדמויות היותר נהדרות בטרילוגיה, כך שכל עוד זה ישמר (בעיקר עם השחקן הקטנצ'יק שגילם את גרישנאך) זה יהיה מוצלח. אני חושב שההתמקדות בגמדים חשובה - הרבה הולך ליפול על כתפי מי שיגלם את תורין, כי הוא הגיבור הגדול השני בספר, והרוח החיה שם. רייס-דייוויס עשה את זה נפלא בטרילוגיה, וצריך למצוא לו יורש מתאים, שיראה משכנע עם הזקן. הייתי לוקח אותו שוב, אבל נראה שהוא לא מעוניין. בארד גם יהיה טיפוס חשוב - מעין אבטיפוס לאראגורן המאוחר (ואולי כדאי ללהק את מורטנסן) וכדאי באמת לתת לו יותר מקום. אבל מעל לכל הדרקון יהיה הגיבור האמיתי, כמו שגולום היה בטרילוגיה, והרבה יהיה תלוי באנימציה שלו וב*קולו* שיהיה חייב להיות מיוחד. הייתי בוחר בכריסטופר לי, אם הוא עדיין בכושר (הקליט לפני שנה את 'ילדי הורין'). אגב מועד היציאה יהיה בדיוק 10 שנים אחרי הסרט הראשון בטרילוגיה, וכנראה יפול כמו שהסרט ההוא יצא ביומולדת 30 שלי, על יומולדת 40... מזל שעוד יש זמן.

למעלה