סרטן השחלות

• פותח הנושא FMW
  • פורסם בתאריך

FMW

New member
סרטן השחלות

שלום, לפני כשבוע עשו לאמא שלי אולטרסאונד בעקבות בחילות ועצירות שיש לה, גילו גידול בין הרחם למעי, מפה לשם הגענו לבית החולים ועשו לה בדיקת סיטי ביופסיה ומרקרינג, מצאו סרטן בשחלות עם גרורות, מצאו משהו במעי אבל לא ברור מה זה, מחר יעשו לה קולונסקופיה. עדיין אין אבחון מלא ולכן עדיין אין להם המלצה לטיפול באופן מוחלט, אבל הם סבורים שהגידול מקורו בשחלות. ובגלל שיש גרורות הם מעדיפים להתחיל בכימותרפיה ולאחר מכן לבצע ניתוח, אבל אמא שלי סובלת מאוד כי הגיגול לוחץ על המעי, היא לא יכולה לשבת, היא נמצאת יותר מחצי מהיום בשירותים, אבל לא הכל יוצא (סליחה על התיאור!)... רציתי להתייעץ איתכם, כי אני בטוחה שיש פה עוד חברים שעברו משהו דומה... האם יש טיפולים חדשים? תרופות טובות עם פחות תופעות לוואי? איך בוחרים אונקולוג? בינתיים הלכנו לאונקולוג שאליו שלחו אותנו מהמחלקה.
אנחנו חדשות ב׳קהילה׳ וצריכות ייעוץ ואולי הדרכה, כל דבר שיעזור לנו כי המצב נראה לא מזהיר....
תודה, וחג שמח

סרטן שחלה

שלום לכן,
אין ספק שהתקופה הראשונה מאז גילוי המחלה מאד מטלטלת במיוחד את אמך סובלת ברמה יום יומית הקשורה בפעולת מעיים.
במקרים בהם לא ניתן לנתח מעדיפים לעשות טיפול ניאואג'ובנטי כדי לצמצם את הגידול ואז להסירו בניתוח.
מצד שני יש מצבים דחופים שנכנסים לניתוח עקב חסימת מעיים.
העניין שמאד חשוב להגיע לאבחנה... האם מדובר בגידול ממקור מעי או גידול שחלה.
לשם כך חשוב שתעשה בהקדם את הקולונוסקופיה.
ולבדוק עם הרופא האם ניתן לקחת ביופסיה כדי לאבחן מה מקור הגידול.
אם לא ניתן לקחת ביופסיה מהגידול במצבים כאלה ניתן להיעזר בביופסיה נוזלית - בדיקת דם המאתרת את תאי הגידול ומאפיינת אותם.
אני ממליצה לך להתייעץ עם מומחה בתחום ולקבל חוות דעת שניה.
אם תרצי המלצה על מומחים נוספים או להתייעץ עוד תפני אליי בפרטי ואשמח לעזור ולכוון.
בהצלחה ורפואה שלמה

גליה
&nbsp

FMW

New member
קולונסקופיה

שלום גליה, אכן מאתגר,
חוויה לא מהעולם הזה (או שכן...)
עשינו קולונסקופיה, אין גידול במעי ברוך ה׳. הגידול מקורו בשחלות, הוא לוחץ על המעי ולכן יש היצרות של המעי וקושי ביציאות.

למעלה