סתם כמה מחשבות בעניין הקורונה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא אחדש כאן הרבה. אבל יש כמה מחשבות בראשי בימים האחרונים שהתחשק לי להעלות על הכתב. אולי אפילו לקיים בהן דיון :).

אז ככה...
* קודם כל בנוגע לשאלה מי האורגן שצריך להתעסק עם בדיקת שרשרת ההדבקה.
דברים רבים נכתבו בנושא זה בקומונה בעבר. אני טענתי שלצבא אין כל עדיפות על כל גוף אחר בעניין. אחרים טענו שאם זה רק יועבר לצבא, מיד (בהקצנה קלה) הכל יעבוד נהדר ובאופן יעיל. המציאות? כבר לפני קרוב לחודשיים אם אינני טועה שהנושא הועבר לצה"ל, כאחת הפעולות הראשונות שהפרויקטור החדש ביצע. ומה שמענו השבוע? שרק בתחילת חודש נובמבר הצבא יהיה מוכן עם המערך שלו.

* ההתקפות על החרדים ועל אי-נכונותם הלכאורית לשתף פעולה עם הפרויקטור.
יש כאן הטעיות מפה עד להודעה חדשה בנושא. התקשורת, כמנהגה, לא טורחת לספר את התמונה המלאה ומסתפקת בהעברת המסרים שגורמים לחרדים להיראות רע. המציאות? כמו תמיד, מעט שונה ואולי שונה לחלוטין.
הידעתם למשל שראשי הרשויות החרדיות ביקשו לקבל סמכות 'לכלוא' משפחות בביתן? הידעתם שהבקשות להעברת נדבקים למלוניות ברוב הפעמים לא נענית? הידעתם שהמספרים שמוצגים לנו, כפולים? כך למשל בחור ישיבה שמתגורר בעיר אלעד ולומד בישיבה בבני ברק, אשר נדבק, יוכרז כ'נדבק' גם בעיר בני ברק וגם בעיר אלעד. זאת על אף שהוא כלל לא נמצא באלעד בתקופה זו. זאת רק דוגמה אחת, שלא מצאתי לה אקוויוולנט כלשהו במגזר הכללי, שגורמת למספרים שמוצגים לנו ואשר כולנו מתבססים עליהם בבואנו לחוות דעה, להיות שגויים ומטעים מן היסוד.

כאמור, סתם כמה מחשבות. יכולתי להרחיב אבל גם מפאת מחסור בזמן כרגע וגם מאחר וספק אם זה מעניין יותר מדי אנשים, אסתפק בזה לפי שעה :).

תגובות ענייניות תתקבלנה בברכה.

שמלת תחרה1

Well-known member
לא אחדש כאן הרבה. אבל יש כמה מחשבות בראשי בימים האחרונים שהתחשק לי להעלות על הכתב. אולי אפילו לקיים בהן דיון :).

אז ככה...
דברים רבים נכתבו בנושא זה בקומונה בעבר. אני טענתי שלצבא אין כל עדיפות על כל גוף אחר בעניין. אחרים טענו שאם זה רק יועבר לצבא, מיד (בהקצנה קלה) הכל יעבוד נהדר ובאופן יעיל. המציאות? כבר לפני קרוב לחודשיים אם אינני טועה שהנושא הועבר לצה"ל, כאחת הפעולות הראשונות שהפרויקטור החדש ביצע. ומה שמענו השבוע? שרק בתחילת חודש נובמבר הצבא יהיה מוכן עם המערך שלו.

יש כאן הטעיות מפה עד להודעה חדשה בנושא. התקשורת, כמנהגה, לא טורחת לספר את התמונה המלאה ומסתפקת בהעברת המסרים שגורמים לחרדים להיראות רע. המציאות? כמו תמיד, מעט שונה ואולי שונה לחלוטין.
הידעתם למשל שראשי הרשויות החרדיות ביקשו לקבל סמכות 'לכלוא' משפחות בביתן? הידעתם שהבקשות להעברת נדבקים למלוניות ברוב הפעמים לא נענית? הידעתם שהמספרים שמוצגים לנו, כפולים? כך למשל בחור ישיבה שמתגורר בעיר אלעד ולומד בישיבה בבני ברק, אשר נדבק, יוכרז כ'נדבק' גם בעיר בני ברק וגם בעיר אלעד. זאת על אף שהוא כלל לא נמצא באלעד בתקופה זו. זאת רק דוגמה אחת, שלא מצאתי לה אקוויוולנט כלשהו במגזר הכללי, שגורמת למספרים שמוצגים לנו ואשר כולנו מתבססים עליהם בבואנו לחוות דעה, להיות שגויים ומטעים מן היסוד.

כאמור, סתם כמה מחשבות. יכולתי להרחיב אבל גם מפאת מחסור בזמן כרגע וגם מאחר וספק אם זה מעניין יותר מדי אנשים, אסתפק בזה לפי שעה :).

אז ככה.
בנט הוכיח שלצבא יש את הכלים נגד הקורונה.
הדתיים הוכיחו כשאינם נשמעים להנחיות מס הנדבקים אצלם עולה. אי אפשר להתווכח עם עובדות, איזורים אדומים. היכן שיש אולוכסיה דתית.

Harrington

Well-known member
מנהל
אז ככה.
בנט הוכיח שלצבא יש את הכלים נגד הקורונה.
הדתיים הוכיחו כשאינם נשמעים להנחיות מס הנדבקים אצלם עולה. אי אפשר להתווכח עם עובדות, איזורים אדומים. היכן שיש אולוכסיה דתית.
לא ראיתי את בנט מוכיח מאומה מהנ״ל. עובדתית לצבא אין את הכלים שכן הדבר נמסר לידו כאמור מעלה כגר לפני כחודשיים, והוא מדבר על מוכנות בעוד חודשיים.

לא ראיתי שום הוכחה שהדתיים אינם נשמעים להנחיות. להיפך, ראיתי את הציבור הזה מקשיב לא פחות וכנראה הרבה יותר להנחיות מכל מגזר אחר או קהילה אחרת.

לגבי העובדות שלדעתך אי-אפשר להתווכח איתם, אציע שתקראי שוב את מה שכתבתי למעלה בנושא המספרים ובחורי הישיבות. כאמור שם, זאת רק דוגמה אמת לעיוותים במספרים (ומתוך כך להגדרת האזורים האדומים). יש עוד אם תרצי.

מקסים 45

Well-known member

אז ככה...

קורונה
"הקורונה גרמה לי לשנוא את המדינה ולראות אותה כמו שהיא, כפי ששום משבר שלפניה לא גרמה לי לראות אותה. מדינת שוק, מנוהלת על ידי פוליטיקאים קטנים ומסריחים, ציבור עקשן, לא ממושמע וקטנוני. רק צריך לתת מבט מהחלון שלי ולראות את כמות האנשים שעוד היום, במספרי שיא של חולים, לא טורחים לשים מסיכה או לשמור על מרחק אחד מהשני. למה זה כל כך קשה לעשות זאת? קשה להתעלם מהתחושה שהכל אבוד, אין לנו תרבות, אין לנו משמעת, אנחנו מנוהלים על ידי אגואיסטים מושתחים וממשיכים להצביע להם".
אין לי מושג מי כתב/ה את הטקסט הזה כתגובה לכתבה הקוראת לגמזו להתפטר כאקט מחאה בעקבות ההתנהלות העלובה של הפוליטיקאים ושל חלק גדול מהציבור הישראלי. אבל תכל'ס, אני לא יכול להתעלם מהתחושה שיש משהו בדברים...
בכנות, הכי מפחיד אותי בקורונה היא לא הקורונה אלא החומר האנושי הירוד שנחשף בעקבותיה. איזה עתיד צפוי לנו עם חומר אנושי כזה, בייחוד לנוכח כל כך הרבה אתגרים כמדינה מוקפת אויבים מבית ומחוץ?

Harrington

Well-known member
מנהל
קורונה
"הקורונה גרמה לי לשנוא את המדינה ולראות אותה כמו שהיא, כפי ששום משבר שלפניה לא גרמה לי לראות אותה. מדינת שוק, מנוהלת על ידי פוליטיקאים קטנים ומסריחים, ציבור עקשן, לא ממושמע וקטנוני. רק צריך לתת מבט מהחלון שלי ולראות את כמות האנשים שעוד היום, במספרי שיא של חולים, לא טורחים לשים מסיכה או לשמור על מרחק אחד מהשני. למה זה כל כך קשה לעשות זאת? קשה להתעלם מהתחושה שהכל אבוד, אין לנו תרבות, אין לנו משמעת, אנחנו מנוהלים על ידי אגואיסטים מושתחים וממשיכים להצביע להם".
אין לי מושג מי כתב/ה את הטקסט הזה כתגובה לכתבה הקוראת לגמזו להתפטר כאקט מחאה בעקבות ההתנהלות העלובה של הפוליטיקאים ושל חלק גדול מהציבור הישראלי. אבל תכל'ס, אני לא יכול להתעלם מהתחושה שיש משהו בדברים...
בכנות, הכי מפחיד אותי בקורונה היא לא הקורונה אלא החומר האנושי הירוד שנחשף בעקבותיה. איזה עתיד צפוי לנו עם חומר אנושי כזה, בייחוד לנוכח כל כך הרבה אתגרים כמדינה מוקפת אויבים מבית ומחוץ?
לא מצאתי משהו ירוד במיוחד בציבור הישראלי בעקבות הקורונה. אחלה ציבור לטעמי, גם אם עם חלקו אני לא מסכים (דעות והתנהלות כאחת).

מתוך כך גם קשה לי לדבר על פחדים. על אף שאני חולק על התנהלות הממשלה בנושא כרגע, אני ממש לא רואה סיבה לפחדים מיוחדים. נשרוד ונסתדר בסופו של דבר. ברמת הפרט כמו גם ברמת הכלל.

אבי בן 1231

Well-known member
לא מצאתי משהו ירוד במיוחד בציבור הישראלי בעקבות הקורונה. אחלה ציבור לטעמי, גם אם עם חלקו אני לא מסכים (דעות והתנהלות כאחת).

מתוך כך גם קשה לי לדבר על פחדים. על אף שאני חולק על התנהלות הממשלה בנושא כרגע, אני ממש לא רואה סיבה לפחדים מיוחדים. נשרוד ונסתדר בסופו של דבר. ברמת הפרט כמו גם ברמת הכלל.
סליחה על השאלה!!!:sleep::sleep:
האם במקרה כוונתך שלא מצאת משהו ירוד במיוחד בציבור הישראלי בעקבות הקורונה??|תוהה|
האם אתה מסתובב ברחובות במקרה?? הכוונה בישראל כמובן!!!

אם אכן כך, האם לא שמת לב במקרה שהציבור הישראלי שעליו אתה מדבר, מתיחס בזילזול מוחלט להנחיות של הרשויות!!
לא ארבה בכתיבה היות וברור לי שהתיחסותך תהיה, כרגיל לא לעניין, אני כתבתי זאת רק על מנת לשחרר קיטור!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
אם אכן כך, האם לא שמת לב במקרה שהציבור הישראלי שעליו אתה מדבר, מתיחס בזילזול מוחלט להנחיות של הרשויות!!
וכיצד זה קשור לדברי? דיברתי על הדרך בה החברה מתנהלת בינה לבין עצמה, על 'בין אדם לחברו'. בשום מקום לא כתבתי על הקפדה יתרה על חוקים או התנהלות מול הרשויות.

לא ארבה בכתיבה היות וברור לי שהתיחסותך תהיה, כרגיל לא לעניין, אני כתבתי זאת רק על מנת לשחרר קיטור!!!
איש איש וצרכיו.

אבי בן 1231

Well-known member

אז ככה...

שראשי הרשויות החרדיות ביקשו לקבל סמכות 'לכלוא' משפחות בביתן? הידעתם שהבקשות להעברת נדבקים למלוניות ברוב הפעמים לא נענית? הידעתם שהמספרים שמוצגים לנו, כפולים? כך למשל בחור ישיבה שמתגורר בעיר אלעד ולומד בישיבה בבני ברק, אשר נדבק, יוכרז כ'נדבק' גם בעיר בני ברק וגם בעיר אלעד. זאת על אף שהוא כלל לא נמצא באלעד בתקופה זו. זאת רק דוגמה אחת, שלא מצאתי לה אקוויוולנט כלשהו במגזר הכללי, שגורמת למספרים שמוצגים לנו ואשר כולנו מתבססים עליהם בבואנו לחוות דעה, להיות שגויים ומטעים מן היסוד.

הידעת למשל, שעל מנת שלא לקפח את החילוניים ה"נדכאים" הוחלט לצרף בצורה שרירותית ערים בצבעים בין ירוק לכתום לקבוצה האדומה המכובדת, ולהטיל גם עליהן, אם יוטל, סגר לפי הכללים.
ואני "גאה" שעירי זכתה לכבוד המפוקפק הזה!!!
ואסתפק בזה לפי שעה :).

Harrington

Well-known member
מנהל
הידעת למשל, שעל מנת שלא לקפח את החילוניים ה"נדכאים" הוחלט לצרף בצורה שרירותית ערים בצבעים בין ירוק לכתום לקבוצה האדומה המכובדת, ולהטיל גם עליהן, אם יוטל, סגר לפי הכללים.
לא מדויק. לא נוספו ערים לרעיון הסגר הנקודתי. הרעיון הזה פשוט בוטל ובמקום זה הלכו (או הולכים כנראה) על מתווה שמתאים גם לערים הנוספות (לא שאני מסכים עם המתווה, אבל בכל זאת).

אבי בן 1231

Well-known member
לא מדויק. לא נוספו ערים לרעיון הסגר הנקודתי. הרעיון הזה פשוט בוטל ובמקום זה הלכו (או הולכים כנראה) על מתווה שמתאים גם לערים הנוספות (לא שאני מסכים עם המתווה, אבל בכל זאת).
עצם הרעיון מראה מול מי אנו, החילוניים, ניצבים.
מול ערבים מוסלמים ומול יהודים חרדים,
זו נבלה וזו טרפה, בחר מי הוא מי!!!

משתפרת1

Well-known member
אבי, מסתבר שבעירך מטילים סגר על שכונות ספציפיות.
  • אשקלון - שכונות מצפה ברנע, גני ברנע, נאות ברנע, גבעת ציון וכרמי ציון
אינני מכירה את מבנה האוכלוסיה בשכונות השונות של אשקלון. אתה יודע להבהיר?

SupermanZW

Well-known member
השכונה בה אתה גר כלולה או לא?

מלאכת מחשבת1

Well-known member

אז ככה...

ה

קשקוש. שר הביטחון הציע שהצבא יקבל את האחריות לטיפול בקורונה. ראש הממשלה התנגד. [רצה את כל הקרדיט על "ההצלחה" לעצמו. עכשו הוא מעביר את "הקרדיט" על "הכשלון" לגמזו. עכשו הוא מנסה גם לצרף את הכישלון העתידי ל צבא [בפועל ל גנץ] וכל זאת מתבצע מאחורי הקלעים באמצעות מלכחי פינכתו].

ידעתם שהמספרים שמוצגים לנו, כפולים? כך למשל בחור ישיבה שמתגורר בעיר אלעד ולומד בישיבה בבני ברק, אשר נדבק, יוכרז כ'נדבק' גם בעיר בני ברק וגם בעיר אלעד. זאת על אף שהוא כלל לא נמצא באלעד בתקופה זו. זאת רק דוגמה אחת, שלא מצאתי לה אקוויוולנט כלשהו במגזר הכללי, שגורמת למספרים שמוצגים לנו ואשר כולנו מתבססים עליהם בבואנו לחוות דעה, להיות שגויים ומטעים מן היסוד.

אז נמצאה דוגמא אחת למקרה שציינת.
עמית סגל, חבר שלך, מספר שברשימת המתים שפורסמה בידיעות אחרונות. מתוך 1000 המתים , הרוב הם חרדים .
כלומר, מרוב שהחרדים שומרים על הכללים, הקורונה "כועסת" ותוקפת אותם בחזרה בכל הכוח....:-):)

עכשו אתה מוזמן להתקרבן ולומר שהתגובה לא עניינית, ואינה קשורה לדיון, והחרדים הם "סוכר הארץ " [במלעיל].

Harrington

Well-known member
מנהל
תודה על ציונך. כפי שיכלת לשער מראש, לא טרחתי לקרוא מעבר לכאן. הפעם דילגתי רק על הפיסקה.

אז נמצאה דוגמא אחת למקרה שציינת.
לא, ממש לא דוגמה אחת. זאת פשוט שיטת הספירה. מדובר במאות מקרים אם לא יותר שנספרו כך.

עמית סגל, חבר שלך, מספר שברשימת המתים שפורסמה בידיעות אחרונות. מתוך 1000 המתים , הרוב הם חרדים .
כלומר, מרוב שהחרדים שומרים על הכללים, הקורונה "כועסת" ותוקפת אותם בחזרה בכל הכוח....:-):)
צר לי לאכזבך, אך את חברי אני בוחר בעצמי, לא על-פי תכתיבים חיצוניים.
לגבי תוכן דבריו, אין על כך כל מחלוקת. לא ממש קשור למה שכתבתי כמובן.

עכשו אתה מוזמן להתקרבן ולומר שהתגובה לא עניינית, ואינה קשורה לדיון, והחרדים הם "סוכר הארץ " [במלעיל].
להתקרבן? אני? בגללך? הצחקתני. זה שתכתוב שאני מתקרבן ממש לא גורם לי להרגיש או לעשות עצמי קורבן :). אגב, אם יבוא יום ואראה עצמי קורבן של כתיבת מישהו כאן, הסיכוי שזה יהיה בגללך אפסי למדי :). צריך מינימום רמה בשביל לחשוב אפילו לכיוון שאיפגע מהדברים :). אובססה מטורפת כלפי (גם מבלי שיש לי שמץ של מושג על מה או על שום מה) ממש לא עושה לי את זה. עמך הסליחה.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
להתקרבן? אני? בגללך? הצחקתני. זה שתכתוב שאני מתקרבן ממש לא גורם לי להרגיש או לעשות עצמי קורבן :). אגב, אם יבוא יום ואראה עצמי קורבן של כתיבת מישהו כאן, הסיכוי שזה יהיה בגללך אפסי למדי :). צריך מינימום רמה בשביל לחשוב אפילו לכיוון שאיפגע מהדברים :). אובססה מטורפת כלפי (גם מבלי שיש לי שמץ של מושג על מה או על שום מה) ממש לא עושה לי את זה. עמך הסליחה.

אתה מבין את המשמעות של מה שכתבת , נכון ?

הצחקתני,

הסיכוי שזה יהיה בגללך אפסי למדי

צריך מינימום רמה בשביל לחשוב אפילו לכיוון שאיפגע מהדברים

אובססה מטורפת כלפי (גם מבלי שיש לי שמץ של מושג על מה או על שום מה) ממש לא עושה לי את זה. עמך הסליחה.

ככל שתנסה להעליב יותר ההתקרבנות שלך תחשף במלוא עוצמתה.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מבין את המשמעות של מה שכתבת , נכון ?

הצחקתני,

הסיכוי שזה יהיה בגללך אפסי למדי

צריך מינימום רמה בשביל לחשוב אפילו לכיוון שאיפגע מהדברים

אובססה מטורפת כלפי (גם מבלי שיש לי שמץ של מושג על מה או על שום מה) ממש לא עושה לי את זה. עמך הסליחה.

ככל שתנסה להעליב יותר ההתקרבנות שלך תחשף במלוא עוצמתה.
אם זה מה שעוזר לך לישון בלילה, מי אני שאקח ממך את הכיף המדומיין הזה.

משתפרת1

Well-known member

אז ככה...

רשימת הישובים האדומים בהם יחול עוצר מ-7 בערב עד 5 בבוקר, ותושבת מערכת החינוך:

• אבו סנאן
  • אום אל-פחם
  • אילת - שכונת שחמון
  • אלעד
  • אשדוד - שכונות ג',ז', ו-ח'
  • בוקעאתא
  • ביתר עילית
  • בית שמש
  • בני ברק
  • נג'ידאת
  • בקעה אל גרביה
  • ג'וליס
  • ג'לג'וליה
  • ג'ת
  • דאליית אל-כרמל
  • אבתאן במועצה המקומית זמר
  • טייבה
  • טירה
  • יפיע
  • ירושלים - כפר עקב, בית חנינא, רמת שלמה, רמות, א-טור, עיסאוויה, ענתא, מחנה פליטים שועאפט, וסנהדריה רבתי
  • כסרא
  • כפר ברא
  • כפר מנדא
  • כפר קאסם, למעט אזורי התעשייה "לב הארץ" ו"נוף הארץ"
  • כפר קרע
  • לקיה
  • מושירפה וסאלם
  • נצרת
  • נתיבות
  • עין מאהל
  • עספיא
  • ערערה
  • פוריידיס
  • קלנסווה
  • ריינה
  • רכסים
  • שדרות - שכונות נאות יצחק רבין ונאות הנביאים
  • שפרעם
מרבית הישובים שייכים למגזר הערבי. מרבית השכונות שתיסגרנה בערים יהודיות וכך גם הערים/עיירות/ישובים היהודיים שיסגרו מאוכלסים בחרדים או דתיים. בישוב שלי- שמכיל אוכלוסיה שרובה חילונית או מסורתית או דתית לאומית ומיעוטה המכריע חרדי- ביה"ס, הגן והמעון שנסגרו כי חלק מהצוות חלה והשאר נכנסו לבידוד- שייכים לאותו מיעוט.
אז בדדר, מעוותים את התוצאות, החרדים בכלל לא חולים וסתם סוגרים את ישוביהם.

SupermanZW

Well-known member
רשימת הישובים האדומים בהם יחול עוצר מ-7 בערב עד 5 בבוקר, ותושבת מערכת החינוך:

• אבו סנאן
  • אום אל-פחם
  • אילת - שכונת שחמון
  • אלעד
  • אשדוד - שכונות ג',ז', ו-ח'
  • בוקעאתא
  • ביתר עילית
  • בית שמש
  • בני ברק
  • נג'ידאת
  • בקעה אל גרביה
  • ג'וליס
  • ג'לג'וליה
  • ג'ת
  • דאליית אל-כרמל
  • אבתאן במועצה המקומית זמר
  • טייבה
  • טירה
  • יפיע
  • ירושלים - כפר עקב, בית חנינא, רמת שלמה, רמות, א-טור, עיסאוויה, ענתא, מחנה פליטים שועאפט, וסנהדריה רבתי
  • כסרא
  • כפר ברא
  • כפר מנדא
  • כפר קאסם, למעט אזורי התעשייה "לב הארץ" ו"נוף הארץ"
  • כפר קרע
  • לקיה
  • מושירפה וסאלם
  • נצרת
  • נתיבות
  • עין מאהל
  • עספיא
  • ערערה
  • פוריידיס
  • קלנסווה
  • ריינה
  • רכסים
  • שדרות - שכונות נאות יצחק רבין ונאות הנביאים
  • שפרעם
מרבית הישובים שייכים למגזר הערבי. מרבית השכונות שתיסגרנה בערים יהודיות וכך גם הערים/עיירות/ישובים היהודיים שיסגרו מאוכלסים בחרדים או דתיים. בישוב שלי- שמכיל אוכלוסיה שרובה חילונית או מסורתית או דתית לאומית ומיעוטה המכריע חרדי- ביה"ס, הגן והמעון שנסגרו כי חלק מהצוות חלה והשאר נכנסו לבידוד- שייכים לאותו מיעוט.
אז בדדר, מעוותים את התוצאות, החרדים בכלל לא חולים וסתם סוגרים את ישוביהם.
החרדים לא חולים, הערבים לא חולים, החילונים לא חולים, אז למה סוגרים? כדי שיהיה את מי להאשים. הפרד ומשול - זה תמיד עובד.

למעלה