סתם קטע מעצבן

מצב
הנושא נעול.

fireman

New member
תפסיק כבר להכנס לאנשים

למה לא נראה לי סביר שאת
מסתובבת עם ח-ן ארנונה על שמך אתך בכיס וזה מה שמשכנע פקח רכבת שאכן את לא גרה היכן שרשום בת"ז? הרי הויכוח איתו לא היה אם את חוזרת מהצבעה או לא, אלא שהוא (על פי סיפורך, שאני מאוד מפקפק בו) התבלבל בין האם זה מעל ל-20 ק"מ או מתחת (הכוונה לזכאות לכרטיס חינם). מצטער, אולי אפילו לא מצטער, אך אני יותר מאשר סקפטי.
תפסיק כבר להכנס לאנשים
לתוך הדם והעצמות, היא לא חייבת לך דין וחשבון אדון קובי.

down under

New member
סלחי לי, פני בובה, על הצטרפותי

תעודת תושב?
חשבון ארנונה על שמי? לפקח זה הספיק, אבל בכל מקרה הויכוח לא היה על כך שאני לא גרה כביכול בעיר שנסעתי אליה, אלא על כך שהפקח טען שכרטיס חינם מגיע למי שגר מרחק של עד 20 ק"מ מהקלפי ולא מעל 20 ק"מ, וברגע שנוכח בטעותו קיבלתי זיכוי, מה שאומר שמבחינת הנהלת הרכבת כן הייתי זכאית לכרטיס חינם. באמת שאני לא מבינה למה הויכוח הזה על משהו שבכלל לא קשור לתלונה שלי.
למטילים ספק בסיפורך. למיטב ידיעתי ואם אינני טועה, ואינני טועה, הקלפי נקבעת על פי הכתובת הרשומה ברישום האוכלוסין של משרד הפנים והיא זאת שגם מופיעה בתעודת הזהות/רשיון הנהיגה המצולם. אז כיצד זה שקלפי הצבעתך היתה לא בעיר שרשומה בתעודת הזהות שלך? ומערן איש האש אני מבקש סליחה מראש. ראיתי את ההערות שהערת לצמד הקובי והקובי. אמנם שמי הרשמי הוא יעקב, כשם שני הליצנים הללו, אבל כינוי החיבה שלי הוא ג'קי (ולא קובי או יענקל'ה או יאקי או כל שם חיבה הנגרר מהשם יעקב). ככה שאנא בטובך, חסוך ממני הערות וביקורת. כי גם לי נראה פה משהו יותר ממוזר בסיפורה. היא גם גולשת חדשה פה (חיפוש מתקדם יראה שרק אתמול היא החלה לכתוב פה) ולעומתה שני הקובים הרבה יותר ותיקים...

תקרא שוב את מה שכתבתי

למטילים ספק בסיפורך. למיטב ידיעתי ואם אינני טועה, ואינני טועה, הקלפי נקבעת על פי הכתובת הרשומה ברישום האוכלוסין של משרד הפנים והיא זאת שגם מופיעה בתעודת הזהות/רשיון הנהיגה המצולם. אז כיצד זה שקלפי הצבעתך היתה לא בעיר שרשומה בתעודת הזהות שלך? ומערן איש האש אני מבקש סליחה מראש. ראיתי את ההערות שהערת לצמד הקובי והקובי. אמנם שמי הרשמי הוא יעקב, כשם שני הליצנים הללו, אבל כינוי החיבה שלי הוא ג'קי (ולא קובי או יענקל'ה או יאקי או כל שם חיבה הנגרר מהשם יעקב). ככה שאנא בטובך, חסוך ממני הערות וביקורת. כי גם לי נראה פה משהו יותר ממוזר בסיפורה. היא גם גולשת חדשה פה (חיפוש מתקדם יראה שרק אתמול היא החלה לכתוב פה) ולעומתה שני הקובים הרבה יותר ותיקים...
תקרא שוב את מה שכתבתי
הקלפי בה הצבעתי אכן הייתה במקום המגורים הרשום בתעודת הזהות שלי ולשניה לא טענתי אחרת. ואולי רק אתמול כתבתי לראשונה בפורום, אבל מעבר לכך שאני חברה רשומה בתפוז כבר 3 שנים, אני גם מנהלת של שני פורומים, ככה שיש לי אישור מהנהלת תפוז שאני לא טרול. ובאמת שאני לא מבינה מה מוזר לכם בסיפור שלי ומה כואב לכם שהנהלת הרכבת ראתה לנכון לאשר לי כמו לכל אזרח שגר רחוק מהקלפי שרשומה בתעודת הזהות שלו נסיעה חינם.

down under

New member
מצטער, טעיתי, מבקש סליחה

תקרא שוב את מה שכתבתי
הקלפי בה הצבעתי אכן הייתה במקום המגורים הרשום בתעודת הזהות שלי ולשניה לא טענתי אחרת. ואולי רק אתמול כתבתי לראשונה בפורום, אבל מעבר לכך שאני חברה רשומה בתפוז כבר 3 שנים, אני גם מנהלת של שני פורומים, ככה שיש לי אישור מהנהלת תפוז שאני לא טרול. ובאמת שאני לא מבינה מה מוזר לכם בסיפור שלי ומה כואב לכם שהנהלת הרכבת ראתה לנכון לאשר לי כמו לכל אזרח שגר רחוק מהקלפי שרשומה בתעודת הזהות שלו נסיעה חינם.
מצטער, טעיתי, מבקש סליחה
אכן, לאחר קריאה שלישית של הודעתך המקורית עליתי על הטעות המביכה שטעיתי. סליחה שחשדתי בכשרים. שבת שלום לך ! (להבדיל משני הקובי-ם שלא בקשו סליחה ולא התנצלו)...

נא להפסיק לחשוד בכל אדם שהוא

טרול.. זה ממש לא נעים לאנשים ופוגע בכבודם...

fireman

New member
הנושא הזה יעבור לטיפול

טרול.. זה ממש לא נעים לאנשים ופוגע בכבודם...
הנושא הזה יעבור לטיפול
כי לא פעם ולא פעמיים גולשים חוצים כאן את הגבולות יותר מידי... כל הכבוד לכם, הפעם הברקתם, רק היה חסר שתכתבו בגלוי שמנהלת שני פורומים בתפוז היא טרולית, באמת כל הכבוד לכם, ציונים לשבח לכולכם.

kobiz99

New member
היא סתם הוציאה נסיעה חינם מהמדינה

מהי ההוכחה שאת גרה בעיר אחרת
מהעיר הרשומה בתעודת הזהות? הסכם שכירות של דירה? אני מבין בן אדם שנמצא כרגע בחיפה והכתובת הרשומה בת"ז שלו היא, נניח, הרצליה (וכמובן שהוא אמור להצביע בהרצליה). הוא בא ביום הבחירות לתחנת הרכבת בחיפה ומראה להם את ת"ז או את ההודעה לבוחר שבה רשום שהוא אמור להצביע בהרצליה. בלי יותר מדי "קונצים" הוא יקבל כרטיס הלוך-חזור חיפה-הרצליה. אבל את, טענת שאת גרה בכתובת אחרת מהרשום בתעודת הזהות. איך את מוכיחה לכל מאן דהוא שאת גרה בכתובת אחרת ???
מה שהיא כותבת סותר אחד את השני. ומישהוא לא שם לב לסיפור ונתן לה בטעות זיכוי שאני עדין משוכנע שלא מגיע לה. קובי

ה"מישהו" הזה

מה שהיא כותבת סותר אחד את השני. ומישהוא לא שם לב לסיפור ונתן לה בטעות זיכוי שאני עדין משוכנע שלא מגיע לה. קובי
ה"מישהו" הזה
הוא מנהל תחנת רכבת סבידור, ואתה מוזמן להתלונן עליו. בינתיים העובדות הן שחזרתי ברכבת בשעות הערב המאוחרות מהמקום בו הצבעתי, והצגתי בפני מי שמוסמך להחליט בדברים האלו הוכחות שסיפקו לו את המידע שאני גרה בעיר אחת והצבעתי בעיר אחרת, אותו זה סיפק, למה אותך לא? הייתי יכולה כמו מנהל הפורום ללכת ולקחת כרטיס הלוך חזור ולא לנצל אותו, אבל לא עשיתי את זה, ובכל זאת לפי הנוהל של יום הבחירות מגיע לי כרטיס חזור חינם. אני עדיין חושבת שעובדי הנהלת הרכבת יודעים קצת יותר טוב ממך מה מגיע למי, ולא מבינה מה כואב לך שזכיתי לנסוע לביתי בחינם ביום הבחירות, כמו מאות אזרחים נוספים.

וסתם מתוך סקרנות

וסתם מתוך סקרנות
מה סותר את מה במה שכתבתי?

levikon

New member
קובי, לפעמים אתה גורם לי להבין למה

עובדי רכבת ישראל מקבלים יחס כזה לא יפה מהציבור.

kobiz99

New member
לויקון יש הוראת וועדת הבחירות לכנסת

עובדי רכבת ישראל מקבלים יחס כזה לא יפה מהציבור.
ה-17 והיא קובעת נהלים הגברת קיבלה כרטיס בניגוד לנהלים. אז אתה בא ותוקף עובדי הרכבת? יבושם לך. קובי

אין בעיה

ה-17 והיא קובעת נהלים הגברת קיבלה כרטיס בניגוד לנהלים. אז אתה בא ותוקף עובדי הרכבת? יבושם לך. קובי
אין בעיה
מנהל תחנת הרכבת סבידור לדבריך טעה ועבד בניגוד לנהלים, גש אליו ותגיד לו שבגלל טעות שלו הוצאתי נסיעה מהמדינה. שהוא יסביר לך איזה שטויות אתה מדבר. וכל זה כי לא הוצאתי מראש כרטיס הלוך ושוב, כמו שיכולתי לעשות, אלא רק את השוב, שלאף אחד מעובדי הרכבת איתם דיברתי באותו יום לא היה שום ספק לגבי הזכאות שלי. אם הייתי כמו כרמלית ניגשת בבוקר לפני שנסעתי עם הטרמפ ומוציאה את הכרטיס, זה היה בסדר? אם ככה מה ההבדל?

down under

New member
עזבי אותו, הוא סתם מדבר לא לענין

אין בעיה
מנהל תחנת הרכבת סבידור לדבריך טעה ועבד בניגוד לנהלים, גש אליו ותגיד לו שבגלל טעות שלו הוצאתי נסיעה מהמדינה. שהוא יסביר לך איזה שטויות אתה מדבר. וכל זה כי לא הוצאתי מראש כרטיס הלוך ושוב, כמו שיכולתי לעשות, אלא רק את השוב, שלאף אחד מעובדי הרכבת איתם דיברתי באותו יום לא היה שום ספק לגבי הזכאות שלי. אם הייתי כמו כרמלית ניגשת בבוקר לפני שנסעתי עם הטרמפ ומוציאה את הכרטיס, זה היה בסדר? אם ככה מה ההבדל?
עזבי אותו, הוא סתם מדבר לא לענין
אכן, גם אני עוד כשחשדתי בך, לשוא (ואני התנצלתי על כך) לרגע אחד לא היה לי ספק שכעקרון למי שרק חוזר לעיר שלו שהיא רחוקה מעיר ההצבעה אכן מגיע כרטיס נסיעה חינם באוטובוס או ברכבת. הגיע לך, ובצדק, כרטיס חזור. זה שלא נצלת את ההלוך, הרווח כולו של המדינה...

fireman

New member
אני לא מבין על מה הויכוח שלכם בכלל

אני לא מבין על מה הויכוח שלכם בכלל
אתם באמת כאלה אטומים? היא כותבת לך שהיא גרה במקום מסויים, נניח בתל אביב והכתובת בתעודת הזהות שלה היא בבאר שבע...... מתל אביב לבאר שבע היא נסעה בטרמפ, זו שזכותה המלאה, היא יכולה לרכב גם על גמל אם היא רוצה, היא לא צריכה לתת על זה דין וחשבון לא לך, לא לקובי לו ולא לאף אחד מכם וגם לא לפקח ברכבת. בכדי לחזור הביתה היא נדרשה לנסוע בתח"צ (רכבת לדוגמא) היות והמרחק בין באר שבע לתל אביב הוא מעל 20 ק"מ היא זכאית לכרטיס נסיעה, בין אם זה באוטובוס ובין אם זה ברכבת. הפקח טען שהכרטיס מגיע למי שמרחק הנסיעה הוא פחות מ20 ק"מ וכאן הטעות שלו, הכרטיס מגיע למי שמרחק הנסיעה גדול מ20 ק"מ, הפקח לא מודע לנהלים ואתם מפנים אצבעות מאשימות כלפי הנוסעת. הצד עם הנוסעת ואתם יכולים לרטון על כך גם עד לבחירות הבאות (שכנראה יתקיימו בקרוב)

kobiz99

New member

מהי ההוכחה שאת גרה בעיר אחרת
מהעיר הרשומה בתעודת הזהות? הסכם שכירות של דירה? אני מבין בן אדם שנמצא כרגע בחיפה והכתובת הרשומה בת"ז שלו היא, נניח, הרצליה (וכמובן שהוא אמור להצביע בהרצליה). הוא בא ביום הבחירות לתחנת הרכבת בחיפה ומראה להם את ת"ז או את ההודעה לבוחר שבה רשום שהוא אמור להצביע בהרצליה. בלי יותר מדי "קונצים" הוא יקבל כרטיס הלוך-חזור חיפה-הרצליה. אבל את, טענת שאת גרה בכתובת אחרת מהרשום בתעודת הזהות. איך את מוכיחה לכל מאן דהוא שאת גרה בכתובת אחרת ???

fireman

New member
קובי&קובי

קובי&קובי
כשבנאדם אחד אומר לכם שאתם שיכורים, קחו את זה בערבון מוגבל, כשעשרה אנשים אומרים לכם שאתם שיכורים, אז כנראה שאתם באמת שיכורים. אתם יכולים להיות משוכנעים בשטויות שלכם עד לשנה הבאה, הנוהל והחוק היבש לצידה של הנוסעת ומי שהיה צריך לעשות צדק בעניין עשה צדק בעניין, בין אם זה לרוחכם ובין אם לא.

kobiz99

New member
תקרא את הנוהל ותראה שאתה טועה ומטעה

קובי&קובי
כשבנאדם אחד אומר לכם שאתם שיכורים, קחו את זה בערבון מוגבל, כשעשרה אנשים אומרים לכם שאתם שיכורים, אז כנראה שאתם באמת שיכורים. אתם יכולים להיות משוכנעים בשטויות שלכם עד לשנה הבאה, הנוהל והחוק היבש לצידה של הנוסעת ומי שהיה צריך לעשות צדק בעניין עשה צדק בעניין, בין אם זה לרוחכם ובין אם לא.

fireman

New member
אני לא טועה ולא מטעה

אני לא טועה ולא מטעה
לך יש בעיה של הבנה בסיסית של הנושא וקובי לו הוא פשוט קובי לו, מתנהג כמו שהוא מתנהג תמיד, כאילו הוא צריך לחקור כל גולש שנכנס לפורום כאילו שמישהו חייב לו דין וחשבון.

hck

New member
תמיד חשבתי שכבר ראיתי הכל ..

סתם קטע מעצבן
ביום הבחירות היה לי טרמפ לקלפי, ואת הנסיעה חזרה הביתה העברתי ברכבת. בגלל שבתחנה בה עליתי אין קופת כרטיסים, נוהגת רכבת ישראל לשלוח פקחים ששואלים מי עלה בתחנה X ולמכור להם כרטיסים. אני הצגתי בפני הפקח תעודת זהות, ציינתי בפניו שנסעתי להצביע ועכשיו חוזרת הביתה ועל כן לא צריכה לשלם על הכרטיס. הפקח טען שאני כן צריכה לשלם, כי המרחק המדובר הינו מעל 20 ק"מ - כששאלתי אם כך מה הבעיה, הוא טען שכרטיס חינם מגיע למי שרחוק מהקלפי עד 20 ק"מ, מה שהיה ההפך המוחלט ממה שנאמר בתקשורת וגם מנוגד לכל כללי ההגיון (הרי המטרה בכרטיס החינם היה שמי שגר רחוק מהקלפי יוכל לממש את זכותו להצביע). הפקח אמר שאני טועה וכנראה שלא הבנתי את מה שנאמר בתקשורת, וכשאמרתי שזה חסר הגיון אמר ש"לפחות הרכבת עשתה משהו, בניגוד לחברות תחבורה אחרות", וגבה ממני מחיר מלא על הכרטיס. בעודי תוהה האם אני עד כדי כך מעופפת, פנה אלי בחור שישב סמוך ושמע את הויכוח שלי עם הפקח, ואמר שאני צודקת והפקח טועה, ואמר שהוא קיבל כרטיס בחינם על מרחק של מעל 20 ק"מ. נוסעים נוספים התעוררו גם הם ואמרו שהצדק איתי ולא עם הפקח, ואכן קראתי לו וביקשתי ממנו שיתקשר לממונים עליו. הוא עשה את זה, ואכן זכה לתשובה ש"אתה אדיוט? ברור שזה מעל 20 ק"מ ולא עד 20 ק"מ". הוא אמר שאני אקבל זיכוי, אבל עדיין זה עצבן אותי שהוא התווכח איתי ככה ולא טרח לברר אלא אחרי שזכיתי לגיבוי מכמה נוסעים שאמרו שהצדק איתי. בסוף אחרי עיכוב בתחנה בה ירדתי קיבלתי זיכוי על הכרטיס, ו"התנצלות" מפוקפקת מאוד מגובה בתירוץ של "התבלבלתי". וזה התרחש בשעת ערב מאוחרת. מעניין כמה אנשים נוספים נתקלו באותו פקח שטען שהם לא זכאים לכרטיס חינם, ושילמו על הכרטיס.
אבל תמיד (חלק מ)פקחי הרכבת מפתיעים אותי מחדש עם ההברקות שלהם. ואולי מי שאשם כאן זו הנהלת הרכבת, שיודעת שהיא לא צריכה לסמוך על הידע הכללי (ועל רמת הIQ) של (חלק מ)עובדיה - ולכן הייתה צריכה לחדד את הנהלים ע"י הפצת מזכר לפקחים דרך מנהלי התחנות.

אורי404

New member
../images/Emo45.gif גם אם יש גוף זה או אחר, בו לכל

אבל תמיד (חלק מ)פקחי הרכבת מפתיעים אותי מחדש עם ההברקות שלהם. ואולי מי שאשם כאן זו הנהלת הרכבת, שיודעת שהיא לא צריכה לסמוך על הידע הכללי (ועל רמת הIQ) של (חלק מ)עובדיה - ולכן הייתה צריכה לחדד את הנהלים ע"י הפצת מזכר לפקחים דרך מנהלי התחנות.
גם אם יש גוף זה או אחר, בו לכל
העובדים, שבו יש תודעת שירות גבוהה ושהעובדים הם ביסודם בני אדם טובים, יש אחריות שכל העובדים יהיו סגורים על הנהלים השונים ועל הכללים השונים ומכאן מן ההכרח שיהיה חידוד נהלים, כפי שכתב hck. ברכבת ישראל יש עובדים רבים שהם אנשים טובים (בין אם אלה צוות נהגים או פקחים). יחד עם זאת, יש גם עובדים שבושה וחרפה לראות אותם עובדים ואת אופן עבודתם. בסך הכל לא פחות מכך שציבור הלקוחות נפגע, רכבת ישראל עוד יותר נפגעת מעובדים אלו. לגבי מנהלי תחנות - לפי מה שאני מתרשם מ"ביקורים" שלי בתחנות, ממה שמספרים לי חברים וממה שכותבים פה בפורום, הרב המוחלט המנהלים הם אנשים בסדר גמור ואף אנשים טובים, שעובדים באופן טוב ומסור כלפי הציבור.

מצב
הנושא נעול.
למעלה