עבדים בארץ הקודש

שטח רע

New member
עבדים בארץ הקודש

לפני מספר ימים סעדתי עם חברים במסעדת "אחלה" בפתח תקווה. לאחר שיחה קצרה עם אחד המלצרים הבנתי מהם כי הם לא מקבלים משכורת. פשוט כך, לא מקבלים משכורת! כל משכורתם הם הטיפים שהסועדים משאירים להם. ואין להם תוספת מבעל הבית. יש לציין כי פתחתי בשיחה עם המלצר משום שידעתי שב"אחלה" בכפר סבא לא משלמים משכורות ועניין אותי לדעת אם גם בפ"ת נוהגים כך. בעלי הבית עוברים על החוק בידיעה, ומנצלים בחורים ובחורות צעירים שאינם בקיעים בחוקי המדינה וזקוקים נואשות לכסף. מעבר לזה שזה אינו חוקי זה מעשה שאינו מוסרי ממדרגה ראשונה! עבדים ושפחות בארץ הקודש! בדרכי לביתי הרהרתי מה אני הקטן יכול לעשות למען הנערים הללו המנוצלים ע"י בעל הון. ועובדים ללא משכורת בעבודה כה קשה. בבית הורי התחנכתי להשתדל להיות בן אדם מוסרי. להימנע מלעשות עוול לאדם אחר, ובטח שלא לנצל אדם אחר לטובת מצבי הכלכלי. ואני, לצערי, מפרנס אדם שאינו מוסרי בעליל. אדם שעושק נערים ונערות צעירים. החלטתי לנסות לפרסם את זה. לנסות לזעוק על העוול הנורא והלא מוסרי בעליל שמתרחש במסעדה זו ובמקומות נוספים בארץ. לנערים הללו אין את הכוח לזעוק, הם זקוקים לכסף הזה. אנחנו מחויבים מוסרית לזעוק בכל כוחנו ולמנוע מדברים כאלו לקרות במדינה שלנו. אם הציבור יצביע ברגליו ולא יפרנס את העושקים הללו דברים אלו יפסקו! אני מבקש מכל מי שקורא את זה. תעבירו את זה הלאה! לא לאכול במסעדת "אחלה" לא בפ"ת ולא בכפ"ס! אם מישהו מכיר מקום נוסף שמתנהגים בו כך לעובדים. לפרסם! יש לנו, כציבור, כוח למנוע דברים כאלו. בואו נשתמש בו. למען המוסר והצדק. יום נעים לכולם. [email protected]

למעלה