עבדי הייטק?

עבדי הייטק?

רציתי לשאול אתכם שאלה? מהם 13 שקלים לשעה? אה, כן זו המשכורת שמרוויח ילד בן מיעוטים בשטיפת כלים במסעדה או כשליח פיצה בעיירת פיתוח שבה אין פיקוח על תנאי שכר מינימום נכון? עכשיו איזו גישה הייתם נוקטים אם היו מציעים לכם עבודה בתכנות כאשר השעות הן לא מוגבלות ( באים למשרד ב 800 וחוזרים ב 1200 בלילה ) המשכורת בסיסית מאד + (ממש מעט יותר משכר המינימום) וגם שבתות צריך לעבוד נכון, בחישוב של שעה זה (לא חישבתי) אבל נגיד שזו הייתה ההצעה שעומדת בפניכם איזו גישה הייתם נוקטים? חיובית? הנה אני לומד/ת ומתפתח/ת? שלילית (אני מרוויח פחות מנער שוטף כלים ערבי?) רק לתשומת הלב אמרתי ערבי כי מצבם העגום הוא ניצול בשוק העבודה

פירוט של החישוב..

בחישוב של 16 שעות עבודה ליום כולל שבתות כאשר השכר הגלובלי הוא מעט מעל המינימום השכר לשעה יוצא... אני מניחה שפחות מ - 13 לזאת הייתה כוונתי

dudil

New member
במידה ונגמרו לך דמי האבטלה

עדיף לעבוד בעבודה כזו מאשר להיות מובטל, מה את מעדיפה, לשבת בבית להתבטל ולשכוח כל מה שאת יודעת או לעבוד בשביל שכר סמלי אבל שכר ובינתיים לצבור נסיון. היו כאן אפילו כאלו שחשבו לעבוד בהתנדבות העיקר לעשות משהו עם עצמם. אני אישית אם הייתי מובטל הייתי עובד גם בשביל 10 ש"ח לשעה. (הייתי רק שלושה חודשים בבית).

cganir

New member
אתה מצחיק אתה ../images/Emo13.gif

הבעיה היא לא שאנשים דורשים יותר מדי. אני ממש לא חושב שזה מה שמרתיע את המעסיקים. הבעיה היא שאין ממש עבודה בתחום. בכיף, להתנדב, סכום סימלי - אבל העיקר שזה יהיה בתחום בו אני רוצה לעבוד ובו אוכל ללמוד ולהתפתח ! מה הטעם ללכת לעבוד במקדונלדס , תמורת פחות משכר מינימום, אם זה לא יקדם אותי לשום מקום , ורק יגרום לי לשכוח אט אט את כל הידע והנסיון שצברתי ? תחום ההיטק והמחשבים אינו כמו אופניים - מספיק פעם אחת וזה לכל החיים. ממש לא. זהו תחום שמתפתח ומתקדם יום יום, ואם לא שמים לב, ונשארים תקועים במקום אחד עם ידע בנושא אחד, מהר מאד אתה יכול למצוא עצמך הרבה מאחור, בזמן שכולם כבר התקדמו קדימה.

dudil

New member
דובר על מקרה בו מציעים לך עבודה

בתחום אבל בשכר נמוך, חוץ מזה עדיף לעבוד במקדונלדס ולקבל כמה ג'ובות מאשר לשבת בבית ולבזבז כסף על החשמל של הטלויזיה. זה בטח לא ישמור על כל הנסיון שלך ומקסימום יקדם אותך לשירותים.

tsveeka

New member
תיקון

באים לעבודה (כאשר יש עבודה אם בכלל ולא מפוטרים) בשעה 8 וחוזרים בגיל 65, "רעננים" ו"צעירים".

חמוד שלי

אתה נמאסת אתה יודע את זה? הביטחון הכלכלי שלי והקידום המקצועי שלי הכי חשוב לי אני מנסה לשוחח עם חברי הפורום שהם בעלי מקצועות בתחום הייטק שחווים תקופות של אבטלה לא עם אנשים כמוך שמנסים לדחוף את ה'עבודה ללא שכר' שלהם בכל שרשור אני יודעת מה אתה רוצה להגיד לי שאני אבוא לעבוד אצלך בחינם ועוד אשקיע את כספי... |פוי| תקשיב לי טוב ילד, די לדחוף לכל שרשור את הקונפסט האיום שלך על זה שמובטלים צריכים מרוב יאוש להשקיע את כספם בפירמידה שלך די!!! כי למזלי יש לי מקצוע {מתכנתת) ולצערם של רבים אחרים הם מתפתים לשטויות שלך תזהר תזהר על המצפון שלך כי אתה יכול לקחת מהרבה עולים חדשים או אנשים במצוקה כלכלית את שארית החסכונות שלהם
את הלחם שלהם
תשמר מלקחת מאדם מובטל את הלחם
תשמר לך

ודווקא אני עונה לך

נכון שאתה מתעקש לדחוף את הססמאות שלך לכל שרשור מבלי לטרוח להסתכל על מה השרשור באמת אבל אני דווקא אענה לך {בתקווה שיצטרפו אלי אנשים נוספים שהם באמת בעלי מקצועות בתחום ההיטק ומה שיש מולם כיום זה אבטלה או הצעות נצלניות) אני חושבת {וזה מופנה לחברי הפורום ה'אמיתיים' ולא משווקי רעיונות שנכנסים לכאן במסווה של שיחה) שחשיבה חיובית היא המפתח צריך לראות עבודה כזאת {על פי חוקי שכר המינימום: עוברת על החוק) כהזדמנות ללמוד והזדמנות להתפתח ואוניברסיטה שהיא טובה יותר מכל אוניברסיטה צריך לפתח את אותה אונה במוח שנקראת 'חשיבה חיובית' ולחשוב על 'תועלות' {כמו פיתוח מקצועי רכישת נסיון לימוד מ'הורים' {כלומר איש הייטק מתחיל שעובד עם בכירים ממנו לומד נפלאות על שיטות תכנות) } לא? כלומר צריך לחשוב כאן בתבנית נורא לא מקובלת... ונורא הפוכה מ'מה יוצא לי מזה' אדם שמקבל עבודה כזאת לדעתי צריך לארגן את הראש שלו מחדש וצריך לשאול את עצמו מה אני רוצה בחיים? ואם ה'שכר 12 לשעה של העבודה' תואם איזה אינטרס שלו (פיתוח מקצועי, משהו) פשוט לפתח את כיוון החשיבה הזה.... מה אתם אומרים ( מובטלי ההיטק האמיתיים ?) האם אתם מסכימים שצריך לעשות רהאורגניזציה של החשיבה בתחום הזה? כי החשיבה של עובד ממוצע בבזק היא 8 שעות והבייתה כלומר אם לא תשנו את השוק אולי תשנו את עצמכם (משהו בסגנון כן : אני נהנה לבוא הביתה ב 1200 בלילה? ושבע באמת תעשה לי טובה, אני לא רוצה ססמאות על למה לתת לך כסף ולהנות מזה אני מדברת על סוגייה אמיתית שעומדת בפני כל מובטל הייטק אמיתי )

האמת../images/Emo35.gif נמאס לי.

אני מכריזה על פורום מובטלי הייטק פורום נקי משר"ש למיניהם. מעתה והלאה רק הודעות המציעות עבודה בהייטק, או עבודות שהן לא שר"ש, יישארו פה. כל השאר יימחק.

havalina

New member
אני מסכימה אתך..

אבל מטעמי נימוס (וחוסר רצון להכנס למלחמת התרסות) ומכיוון שיש סיכוי שאנשים אחרים בפורום כן רוצים להתעסק בשר"ש, פשוט לא הגבתי. זה מעצבן שהם משווקים את עצמם פה ולא נותנים את כל המידע עד שאתה מסכים להפגש אתם, בעיניי זה לא מקצועי. אבל באמת שאין לי מושג אם יש כאלה שמצליחים באמת בשר"ש (ולא על חשבון קרבנות תמימים) ולא רק אומרים שהם מצליחים. בקיצור, אם בהנהלת הפורום יוחלט שהשר"ש לא קשור למובטלי הייטק, אני לא אתנגד.

tsveeka

New member
לא חמוד שלך ולא נעליים

את ושאר האנשים כאן נמצאים במגננה כל פעם שמציעים משהו שונה מההיי טק. אני לא בא להציע לך שום דבר, אני רק שכדאי שתרגעי מהפראנויה שלך ולחשוב שמשהו שונה עומד להיכנס לך לכיס. אם תשארי בדיעה שלך את לא מספיק שנונה כמו שחשבתי. שטויות של פרמידות כבר "פשטו את הרגליים" תשני דיסק.

זה מאוד תלוי ../images/Emo4.gif

תלוי מה הנסיון שלי, והאם אני מוכנה לקחת כל עבודה שתעזור לי לצבור נסיון, תלוי אם יש לי משפחה לפרנס, ואם המשכורת תספיק לי. כעקרון אני תמיד בעד לעבוד בכל דבר שלא יהיה, העיקר לא להשאר בבית בלי לעשות כלום. אבל כל אחד עם המגבלות שלו

למעלה