עבודה טובה- חיים טובים?

MayaMAYAMAYA2

New member
עבודה טובה- חיים טובים?

היי לכולם,

לפני כמה שנים התקבלתי לעבודה שאז הייתי אומרת שהיא עבודת חלומותיי. עבודה בהייטק, שאפשרה לי מעבר למרכז. לאחר שנה וקצת אני יכולה להגיד שאני דיי איבדתי את עצמי. אני עובדת בסביבות ה 10 שעות ביום. ואני מרגישה איך כל המימדים האחרים בחיים שלי דיי נעלמים- בהתחלה עוד יצאתי בערב אבל זה הפסיק. אני לא מתראה עם חברות וחברים, לא רואה את ההורים, לא יוצאת לדייטים.... החלק הנורא באמת שבגלל שאני יחסית חדשה אני גם לא אומרת לא לפרוייקטים נוספים ולא תמיד יודעת איך להתמודד עם עומס העבודה.....
אני מרגישה שהמונולוג הפנימי שלי הפך להשוואה מתמדת של "אבל החיים שלך!" לבין "אבל הכסף, העבודה השווה, כמה עבדת כדי להגיע לזה!"... זה הפך לבדיקה מתמדת- אני רואה מישהי בבוקר שהולכת עם הכלב בנינוחות וחושבת "זו הייתי יכולה להיות אני".
מצד שני אני בהחלט זקוקה לכסף והשקעתי שנים של לימודים (וכסף) כדי להגיע לאיפה שאני....

ואחרי זה אני פשוט מרגישה שאני לא מעריכה מספיק את מה שיש לי.

מישהו אחר מזדהה?.... :(

Lhuna1

New member
למה את קוראת יחסית חדשה?

כתבת שהתקבלת לפני כמה שנים. בעיני זה לא נקרא "חדשה".
אני גם בהיי טק (לא כתבת מה בדיוק את עושה ואולי זה משנה. אני בפיתוח).
בעבודה חדשה גם לי תמיד יש את הצורך להפגין משקיענות יתר ולתת הרבה שעות.
בשנים הראשונות שלי באמת הייתי עובדת 10-11 שעות ביום.
זה עבר לי.
מי שחשוב לו גם חיים פרטיים צריך להגדיר לעצמו את האיזון ולעמוד בזה.
ברוב המקומות בהיי טק יש תקופות של לחץ שבהם מצפים ממך לתת כמה שצריך, ויש תקופות רגועות יותר.
ברוב המקומות אפשר להיות עובד מוערך ומתוגמל היטב, גם בלי לעבוד בשגרה 10 שעות ביום. ברוב המקרים זה תלוי בעיקר בך.
יתכן שאת חושבת שאם תצאי אחרי 9 שעות יסתכלו עלייך עקום.
ויתכן שאת צודקת, אבל רוב הסיכויים שאת טועה וזה בראש שלך.
אם לא תנסי כלום לא ישתנה.
תלוי בך.
&nbsp
את מפחדת להגיד לא לפרויקטים נוספים, ולא יודעת איך להתמודד עם העומס -
שוב - השינוי יכול וצריך לבוא ממך.
איך את מנהלת את הזמן שלך? מי קובע לך את הערכות הזמנים והלו"ז לכל פרויקט?
בצוות מסודר עם מנהל נורמלי, הדברים לא מונחתים עליך סתם ככה.
&nbsp
אמורה להיות לך "רשימה" של משימות שמחכות לטיפולך.
לכל משימה צריכה להיות הערכת זמנים. ההערכה הזאת צריכה להיות ריאלית, ולהקבע על ידך ובהסכמה עם המנהל/ת הישיר שלך.
בין המשימות אמור להיות סדר עדיפויות שיקבע את הסדר שבו את עובדת עליהן.
- כל זה מגדיר את הלו"ז שלך.
אם מבקשים ממך משימה חדשה - צריך לתת לה הערכת זמנים ועדיפות ביחס למשימות האחרות - ובהתאם לזה להכנס או לא להכנס לרשימה.
&nbsp
את יכולה למצוא איפה הבעיה בתהליך אצלכם?
האם הערכות הזמנים אינן ריאליות? האם הן לוקחות בחשבון יום עבודה של 10 שעות נטו או 8-8.5 שעות (9 שעות מינוס ארוחת צהריים)?
האם הן לוקחות בחשבון בלת"מים וטעויות בהערכת הזמנים?
אולי אין סדר עדיפויות מוגדר?
&nbsp
בקיצור, לפני שמוותרים על "עבודת החלומות"... יש דברים שאפשר לעשות בשביל לשפר את המצב, ורובם תלויים בך (כמובן שגם במנהל/ת שלך).
&nbsp

למעלה