עבודה

Rona554

New member
הרקע במציאות: התחלתי לעבוד בספטמבר האחרון כמתמחה. ללא ספק כיף אדיר מהידע והניסיון שמתווספים לרזומה שלי. המון אחריות רובץ על כתפיי ורוב המטלות המשפטיות כולל אדמינסטרציה וכל ההתנהלות הנהלת החשבונות.
הבוס בסדר קצת מניפולטור ויש שינוי חיובי שהתמתן לאחרונה. לפני שנרדמתי חשבתי על זוגיות ועל הבחור שהיה לי קשר עימו שנה וקצת.
אבל החלום היה על עבודה.
החלום: הגעתי לעבודה במשרד רק אני והבוס שלי עובדים במציאות. הגעתי לעבודה שהשינוי היה במשרד שבין חדרי לחדר של הבוס יש קיר זכוכית שקופה ולא קיר רגיל כמו במציאות. ואני רואה אישה בסביבות גיל 40 יושבת בכסא שלי ועובדת ואני באה ואומרת לה סליחה מי את זה המקום שלי ואז היא קמה והלכה.
תוך שהיא יוצאת מהמשרד אני רואה שזאת אחותי ואז היא מתקשרת אליי בטלפון והתחילה לעקוץ אותי ולא כל כך הבנתי למה כי אחותי ממש לא בתחום המשפט.
אז אני ממשיכה את עבודתי ולפתע מגיעה אישה גם בסביבות 40 וכאילו היא חברה קולגה של הבוס שלי והיא מתיישבת על הכיסא שלי ומתחילה לתת לי הנחיות לעבודה וביקורת ואז אחרי שאני עושה כמה דברים אני פונה אליה ואומרת לה, אני לא מכירה אותך בכלל אני מתנהלת מול הבוס שלי והוא מאמן אותי ולא נראה לי בכלל שאת תיתני לי הנחיות ותוך כדי אני נכנסת לחדרו של הבוס שלי והוא מסתכל על המחשב והיו לידו עוד שני גברים.
כנראה שאחד מהם בעלה של האישה הזאת ואני אומרת לבוס שלי "שזה לא נראה לי בכלל שהיא יושבת בכיסא שלי ואני על תקן של עוזרת לה שאני עושה את כל העבודה ומהיכן היא צצה בכלל", והבוס שלי לא ענה לי.
אני הולכת לכיוון הכיסא שלי לוקחת את התיקים שלי ואומרת לבוס שלי שאני עוזבת ולא מתכוונת לספוג זאת, ואז האישה פנתה אליי שאני לא צריכה לקחת אישי והבוס שלי הסתכל על האישה ועשה לה תנועת יד כאילו של "היא לא מאיימת עליי"והוא לא דיבר.
אני נפגעתי יותר ואני פונה לאישה הזאת כדי להבין מה בדיוק תפקידה ואז היא אומרת לי הוא רק הביא אותי לפקח עלייך כי לא נעים לו להעיר לך(במציאות זה ממש לא נכון). ואז נפלט לה שהוא סיפר שקשה לו איתי. אני בחלום די בשוק ואז דרך קיר הזכוכית שמפריד ביננו אני פותחת חלון ואומרת לו "אתה לא מתבייש?! אתה עושה לשון הרע עליי והוא נבהל והתחיל לבכות עם דמעות ואני כנראה גם בכיתי שהוא דיבר עליי מאחורי הגב אחרי העבודה הקשה שלי, הוא ממשיך לבכות לנסות לשכנע אותי שהוא לא דיבר עליי רע. ואז שני הגברים שהיו איתו כאילו קמו והיו עויינים כלפיי שבתור עובדת שלו אני מוכיחה אותו עד כדי שהוא בוכה ואני מסתכלת על הבוס שלי שהסתכל עליי והיה בוכה ואמרתי לעצמי בלב אלוהים מה אני עושה התיקים שלי עליי והודעתי לו שאני עוזבת. תוך כדי אני מסתכלת לכיון התיק שלי ורואה שרשרת מכסף עבה כמו לולאות אחת בתוך השנייה תלויה הקיר זכוכית לתיק שלי ואני משיכה להמתין לשמוע עוד מה יש לבוס שלי לומר. והאישה נעלמה לי או המשיכה לשבת על הכיסא ואני והבוס שלי עומדים אחד מול השני תוך שאני מתעלמת מהשאר. ונראה לי שכך התעוררתי.
במציאות אין אף אחד במשרד חוץ משנינו ולא ברור לי מה המסר מהחלום ובפועל נותר לי עוד כשנה לסיום ההתמחות. אודה לך אשמח למענה יקירתי תודה!

אלישבע777

Well-known member
היה חסר לי רקע על היחסים שלך עם אחותך ויותר רקע על מערכת היחסים עם הבוס וכמובן על הבחור שהיה לך יותר משנה ומה יחסך אליו היום. לכן אפרש כהבנתי. מקווה שאצליח, לא היה לי קל לפרש חלום ארוך ופתלתל זה.

הפרוש שלי לחלום על העבודה

לאחרונה קיבלת משרת מתמחה. עבודה רחבת תחומים ואחראית. עבודה קשה ודורשת מאמץ רב והפעלת כל הכישורים שלך כשאת תחת עינו הפקוחה של הבוס. עם כל זאת, את שמחה ששפר עלייך גורלך להגיע למקום הזה ולזכות לעבוד במקום הזה ולהתמחות שם. לא כל אחד יכול להגיע למקום הזה!

בחלק בו מופיעות נשים היושבות על כיסאך- את מצטיירת כלביאה, הנלחמת היטב ובהצלחה על מקומת ועל מעמדך. את מראה ביטחון עצמי רב והכרה בערך עצמך!! את יודעת שרק את מתאימה יותר מכל אחד, לתפקיד שלך!! זכית בו בזכות ולא בחסד. ואת יודעת לעמוד על דעתך ועל מקומך ( כיסאך) בנימוס תקיף עם האישה הראשונה שתפסה את מקומך. ובמענה לשון תקיף יותר שאינו משתמע לשתי פנים עם האישה השניה שתפסה את מקומך. האישה הראשונה התגלתה כאחותך שקצת עקצה אותך בטלפון. אבל מאחר שהיא אחותך, למען שלום בית, לא השבת לה על עקיצותיה ולכן לא התפתח ריב. לפעמים באמת עדיף לבלוע את הרוק ( או צפרדעים...) ולהבליג ולא לקלקל יחסים טובים.

בחלק עם הבוס שלא מגבה אותך ( שותק) מול האישה השניה. כנראה שאת חשה, שהבוס לא לגמרי מגבה אותך וזה באמת מכעיס. הוא מאפשר למתחרה זרה שלא תואר לה ולא הדר לה, לתפוס את מקומך ועל כך אין כפרה ואין סליחה – את עוזבת על המקום! את יודעת מה את שווה, ואיש לא יקח את מקומך ואם כן – מי שאפשר זאת יפסיד.

פרוש נוסף שיכול להתאים זה הקשר עם הבחור הקודם. היו שם עליות ומורדות וגם חשד שהוא התחיל עם בחורה אחרת ( לפי חלום קודם שלך). הוא הסתיר זאת ממך, אבל את קלטת מייד בחושייך החדים. לקחת את התיק שלך ועזבת אותו. את לא עומדת להתחרות עם אחרות. את מגלה ביטחון עצמי רב ויכולת עמידה בלחץ. מאידך, יתכן שהחבר שממנו נפרדת, סיפר לזוגתו הנוכחית או אפילו לך – שקשה לו איתך. כלומר – את חושבת שהיה לו קשה איתך. שניכם טיפוסים לא קלים. את נהגת להעמיד אותו במקום על קלה וחמורה ואישה דעתנית כמוך, לא היתה לו בעבר. זה משך אותו אליך אבל אולי – גם הרחיק אותו ממך או התרחקות הדדית.

בהמשך, את פותחת חלון בקיר הזכוכית. כמה סמלי! הרי קיר כזה אינו קיים במשרד. אבל כנראה היה קיים בינך ובין החבר לשעבר. את פתחת לו חלון, אבל... לא כדי לשוחח איתו פנים אל פנים! אלא להטיח בו אשמה. למילים שלך יש כוח חזק והן עושות את פעולתן. הוא פרץ בבכי!! וזה מצב מביך מאוד. הגברים שהיו שם, גם הם נפגעו. את יודעת לקלוע בול, כמו חץ מקשת ולפגוע קשה במי שפוגע בך. אבל... זה גם חוזר אליך... את שהיית חזקה ותקיפה עד הרגע הזה והיטחת בו אשמה מוצדקת, לא עצרת את הדמעות. הן דמעות הפרידה, הזעם והעלבון. את אומרת את האמת המרה ורוצה להסתלק. אבל לפני שאת מסתלקת, את עוד נותנת צ'אנס למי שפגע בך – לדבר !! פנים אל פנים. את לא עוזבת בזעם מייד. את נותנת צ'אנס ומכבדת את הזולת, למרות הפגיעה! כמו עם אחותך שעקצה אותך, ומנעת ריב. כאן את אפילו נותנת פתח לאנשים שפגעו בך להתנצל או לפחות להסביר את עצמם לפני שתסתלקי מחייהם לצמיתות. ( בחלום זה הבוס, אבל במציאות זה החבר לשעבר ואולי עוד אנשים אחרים, אם היו כאלה).

האישה הזרה נעלמה או המשיכה לשבת על כיסאך. אחרי שהחלטת לעזוב, לא ממשך אכפת לך ממנה. שתישאר או תיעלם, מה זה חשוב בכלל? את רוצה להיעלם מהמקום ומאנשים שאינם ראויים לך ואינם מתייחסים אליך בכבוד, שותקים כשהם צריכים לגבות ואפילו פוגעים ( הבוס עשה תנועת יד כזאת כאילו את לא מאיימת עליו, אבל הוא התגלה בסוף כנמר של נייר). אחרי שהחלטת שהבוס ( החבר או מישהו אחר שפגע) לא מתאים לך, לא איכפת לך מה יקרה אחרי שתעזבי. את אינך שוקעת בעבר, בחרטות ולא עוסקת בבילוש אחרי אקסים. את עומדת לצאת לדרך חדשה עם ראש מורם ולא כאישה מוכה!

לפני שאת יוצאת, את שמה לב ששרשרת כסף עשויה חוליות חוליות, תלויה על קיר הזכוכית קשורה או מחוברת לתיק שלך. ( מקווה שהבנתי את התיאור), איזו סמליות יפה. שרשרת כסף, יכולה להיות תכשיט יפה או שרשרת קושרת וסוגרת ( כמו שרשרת אופניים למשל) השרשרת נמצאת על קיר זכוכית וקושרת את התיק שלך לקיר. קיר זכוכית הוא קיר שקוף אבל... גם קשה ואטום. את יכולה לראות אבל לא לעבור. זה לא סתם קיר, אלא חומה. היק שלך ( נפשך, עולמך, זיכרונותייך הטובים והרעים – הכל נמצא בו) קשור לקיר הזכוכית. אבל זה לא מונע ממך לעמוד פנים אל פנים מול הבוס ( החבר) ולתת לו אפשרות לדבר איתך, ללא חומות שקופות. את לא סתם פתחת חלון בקיר, אלא דלת. זה לא עזר לכם. בסוף. החלום נגמר ללא סיום של ממש. את מתעלמת מכל השאר ועומדת פנים אל פנים מול המציאות . עדיין קשורה בשרשרת אבל יכולה להתעלם מממנה. החלום אינו אומר אם את יכולה לנתק את השרשרת הזאת לצמיתות לתת לליבך לצאת לחופשי. החלום בעצם אומר לך לחשוב על זה. לחשוב מה את רוצה או לא רוצה שיקרה. וזה מה שעשית לפני שנרדמת... החלום משקף לך את יכולותייך ואת יכולת עמידתך בלחצים ובעלבונות. אבל את עדיין קשורה בשלשלאות. יש לך יכולת לנתק אותן או ליצור מהן שרשרת נוי כתכשיט – לצוואר או צמיד. אולי זו המשאלה שלך. שיהיה לך בן זוג שיקשור אותך אליו, אם ידע להתמודד איתך.

אשמח לתגובתך.

Rona554

New member
תותחית על!!
מודה שחלק ממה שפירשת לא קישרתי ו/או חשבתי.
בנוגע לאקס שלי אין לו אף אחת כמובן רצינית, אני היחידה שהייתי. יש לו כל מיני בנות לדברים שלו כגבר אבל לא מישהי מסיימת. האגו שלו והמקום שבו גדל וחסכים בילדות כובלים איתו ואניניתקתי אותו. אמנם אחת לכמה זמן מדברת איתו והוא עסוק רק "לאכול לי את הלב". אין לו אומץ לומר שרוצה להיפגש הוא מחכה ממני ונראה שחושב שיש לי מישהו אחר. ואין לי מישהו אחר וגם לי יש עוד רגשות לבחור אבל אין לי כוחות יותר זה כמו להסתובב מסביב מעגל. המון משחקים וזה גוזל ממני המון.
לגבי הבוס שלי יחסים בסדר כי אני כבר מבינה שאליי מגיעים רק מורכבים וקשים אז יודעת פחות או יותר לנטרל אותו ויש שינוי רציני באינטראקציה ביננו יחסית לזמן קצר שאני עובדת אצלו. לאחרונה נראה שיש לו רגשות אליי מסיימים. ברור שפירושך ממש מתלבש למה שאני חווה. כי אני והבוס שלי עובדים לבד ואין אופציה נוספת לעובד נוסף . באמת אני תוהה אם יהיה לי בכלל בן זוג. מקווה שכן. כי זה ממש גורם לי לימים לא קלים עם עצמי.
אבל איך שקישרת בין מחשובתיי לפני השינה לחלום ועל האקס ממש לא חשבתי על זה ואת אלופה, תודה ממש אוהבת ומעריכה!
יחסיי עם אחותי סוג של עקיצות ואני בולעת כפי פירושך.

אלישבע777

Well-known member
תותחית על!!
מודה שחלק ממה שפירשת לא קישרתי ו/או חשבתי.
בנוגע לאקס שלי אין לו אף אחת כמובן רצינית, אני היחידה שהייתי. יש לו כל מיני בנות לדברים שלו כגבר אבל לא מישהי מסיימת. האגו שלו והמקום שבו גדל וחסכים בילדות כובלים איתו ואניניתקתי אותו. אמנם אחת לכמה זמן מדברת איתו והוא עסוק רק "לאכול לי את הלב". אין לו אומץ לומר שרוצה להיפגש הוא מחכה ממני ונראה שחושב שיש לי מישהו אחר. ואין לי מישהו אחר וגם לי יש עוד רגשות לבחור אבל אין לי כוחות יותר זה כמו להסתובב מסביב מעגל. המון משחקים וזה גוזל ממני המון.
לגבי הבוס שלי יחסים בסדר כי אני כבר מבינה שאליי מגיעים רק מורכבים וקשים אז יודעת פחות או יותר לנטרל אותו ויש שינוי רציני באינטראקציה ביננו יחסית לזמן קצר שאני עובדת אצלו. לאחרונה נראה שיש לו רגשות אליי מסיימים. ברור שפירושך ממש מתלבש למה שאני חווה. כי אני והבוס שלי עובדים לבד ואין אופציה נוספת לעובד נוסף . באמת אני תוהה אם יהיה לי בכלל בן זוג. מקווה שכן. כי זה ממש גורם לי לימים לא קלים עם עצמי.
אבל איך שקישרת בין מחשובתיי לפני השינה לחלום ועל האקס ממש לא חשבתי על זה ואת אלופה, תודה ממש אוהבת ומעריכה!
יחסיי עם אחותי סוג של עקיצות ואני בולעת כפי פירושך.
תודה רונה על התגובה המפורטת!

למעלה