עב"מים ואנרגיה אטומית

חני 852

New member
לדעתי בהחלט יש קשר

אז באותה התקופה 1940 החליטו( החוצנים )לצמצם במספר האנשים ..
לדעתי באם היו רוצים להשמיד ולהרוס את כדור הארץ כבר היו עושים זאת ממזמן .

אצלי נוצר הרושם שהם רוצים להציל את כדור הארץ

זו הסיבה שהם מתנגדים לשימוש בנשק אטומי, הוא פוגע בפלנטה עצמה ולא רק בתושביה.

אישית, אני חושבת שפלנטה כמו כדור הארץ היא נכס וראוי לשמור עליה. היום נשמעת הטענה שהשגת המטרה הזו מצריכה לא רק שינוי בהרגלי הצריכה של בני-אדם והשימוש באנרגיה ובשטח, אלא גם צימצום מספרם על הפלנטה, או לכל הפחות עצירת ההתרבות שכבר מזמן יצאה מכל פרופורציה הגיונית. היום אנחנו נמצאים במצב של התפוצצות אוכלוסין (של האוכלוסיה האנושית), דבר שמתבטא בפגיעה אנושה בחיות אחרות, עד כדי הכחדת מינים, ובפגיעה אנושה בפלנטה עצמה.
לדעתי, חייבים לעצור את הטירוף הזה לפני שיהיה מאוחר מדי, ואני מכירה עוד אנושיים שחושבים כמוני. לא יפתיע אותי לגלות שגם כמה אנשים מבחוץ חושבים אותו הדבר.

האמת היא, שקצת מאכזב אותי שהם לא מתערבים יותר, בעיקר אלה מביניהם שמרגישים קשר הדוק לכדור הארץ...

חני 852

New member
עוד לא הגענו להתפוצצות אכלוסיה

בשנת 2050 האכלוסיה תגיע ל 9 מיליארד הגיל הממוצע גם יעלה .הטירוף יגבר
הפגיעה בכדור הארץ הפגיעה בבעלי חיים
% 50 מהאנשים יגורו באפריקה ניגריה ואפריקה תהפוכנה לשוק מפותח .
לדעתי הדבר יעצר רק התחילת המאה ה23 עוד כ 190 שנה ...
אז האכלוסיה תצטמצם לגמרי ..

מרגישים שחייב להיות פה שינוי בקרוב...

... עדיין קשה לדעת אם זה יהיה שינוי לטובתנו או לרעתנו. לפי התחזיות ולפי הדברים ששומעים כל יום בחדשות, כנראה שיהיה פה יותר רע לפני שיתחיל להיות טוב.
זה נשמע נורא, לחיות בעולם חם, צפוף ואלים... אני לא מקנאת באנשים שהם היום מאוד צעירים, כיוון שהם אלה שיחיו ויראו מה באמת צופן העתיד של סביבות 2050 והלאה.

הדבר היחיד שבטוח, הוא שכדאי שבני-אדם יעברו לתזונה צמחונית או טבעונית. מעבר לפגיעה המוסרית המחרידה שיש בתעשיית הבשר וגרורותיה (תעשיית החלב ותעשיית הביצים), התחזוקה הזו של מחנות ריכוז והשמדה לפרות וחיות אחרות, פוגעת אנושות בסביבה וכרוכה בביזבוז משאבים יקרים, זיהום סביבתי ויצירת קרקע פוריה לחיידקים אלימים ועמידים.
אני מוסיפה את ההמלצה שלי לעניין הזה, על-סמך ניסיון אישי של מעל 25 שנה.

פורטי40

New member
אם הגזע האנושי יתפשט לפלנטות אחרות

הוא יהיה בלתי תלוי בשלומו של כוכב לכת יחיד. וגם אם תקרה קטסטרופה, כמו פגיעת מטאוריט גדול בכדור הארץ, האנושות תשרוד במקום אחר. בכל אופן, ברור שכדור הארץ לא ישרוד לנצח. חוקי הפיסיקה לא יאפשרו זאת. ידוע שהשמש תהפוך לענק אדום שייבלע את כוכבי הלכת הפנימיים.

(גיי40 גברי)

hamamin

New member
איזו אופטימיות מלבבת שורה בטורונטו [?]

השאלה היחידה שעומדת על הפרק היא ---
האם נחזור לתקופת האבן בתור שיעים או בתור סונים [?]
אני לא שותף לרעיון הפסימי שנתגלגל בטרמיטים תבוניים שהוא די רלוונטי במקרה הזה.
[פורטי הוא שם קיצור לפורטונה או משהו ?]

פורטי40

New member
היא שורה עכשיו בתל אביב ליד חוף גורדון

האופטימיות. וזה מקומה בשבועות הבאים.
לא נחזור לשום תקופה. כדור הארץ פשוט יתאדה (יתאייד?) ויהפוך לחלק מהשמש. אבל זאת לא דאגה מיידית, זה יקרה רק בעוד מילארדי שנים. כל כוכב מסוגה של השמש עושה זאת - מתנפח מאד ומוריד טמפרטורה ל 3000 מעלות בלבד על פני שיטחו. השמש תמלא את מסלול כדור הארץ ופניה יגיעו כמעט עד מסלול מאדים.
פורטי פירושו ארבעים. אני 40% אלכוהול. פעם גם הייתי בן ארבעים...

חני 852

New member
פחות ממילארדי שנים

אלברט איינשטיין אמר כי אינו יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית,
אך ברביעית ישתמשו במקלות ואבנים. ..
אמירה זו באה להביע את דעתו כי מלחמה עולמית שלישית תביא להרס הציוויליזציה.

פורטי40

New member
השערות כאלה כפופות לגחמות אנושיות

אין לדעת מה יעשה האדם בשניה הבאה או בעשור הבא או במאה הבאה.
לעומת זאת לפיזיקה אין גחמות. היא עושה את שלה, ואין עוצר אותה. כדור הארץ היבלע ייבלע ע"י השמש, ואין שום דבר שעומד נגד חוק פיזיקה זה.
יש הבדל בין השערות ובין ידיעה.

אם ישתמשו בנשק גרעיני...

... זו בהחלט תחזית הגיונית. קשה אפילו לדמיין את זה.
אני ממש מקווה שלא תהיה לנו מלחמה עולמית נוספת, לפחות לא בחמישים השנים הקרובות, וגם לא אחר-כך.

hamamin

New member
,תזהר עם ה40% זה די דליק

כשהשמש תתנפח כדאי יהיה להכנס לצל או לעבור ליין.
בטח יודיעו במואזין לפני-----

פורטי40

New member
זה קורה בהדרגה, ההתנפחות. לעומת הסופר-נובה

שקורה בשבריר שניה
אלכוהול אינו דליק בסביבה חסרת חמצן. אני מניח שהחמצן יאזל מהאטמוספירה זמן רב לפני שההתנפחות תחמם אותי לטמפרטורת הצתה.

hamamin

New member
בהדרגה,אז אני רגוע---

יעני נתאדה לפני שנדלק, רוחני כזה.
הסתבכתי .
בסוף הכל יהפוך לאבק קוורקים קרועים במרחב שואף לאין סוף,כזה.
העיקר שנפתר מהפסל של אגם בכיכר צינה דיזנגוף.

נכון, אבל האנושות היא רק חלק מהעניין

מה עם חיות אחרות? זה ממש קורע-לב לראות איך אוכלוסיות שלמות נמחקות באכזריות, כי מישהו החליט לכרות להן את היער.

אישית, לא מטרידה אותי שאלת הישרדות המין האנושי. כבר חיו פה הרבה מינים שנכחדו והעולם ממשיך להתקיים בינתיים. הדבר המרגיז יותר הוא, שיש מינים שנכחדים ומצויים בסכנת הכחדה בגלל טימטום אנושי -- אלה דברים שאפשר לשנות די בקלות, ובכל-זאת ממשיכים בדרך הפוגענית.

אני חושבת שצריך לקבל את העובדה, שגם לפלנטות וגם לכוכבים יש תוחלת חיים מוגבלת, גם אם היא ארוכה מאוד בהשוואה לתוחלת חיים של יצורים ביולוגיים. הכל נמצא תמיד בתהליך של שינוי, זה חלק מהאתגר.

hamamin

New member
קישור לאירועי אטום -עבמים.

למרות שהפורום מצטיין כרגע,משום מה, בעיקר בביקורת שלילית חסרת ערך----
תיעוד מחקרי קצת ישן על מיפגשי עבמים ופצצות אטום ארציות.
קישור
http://www.nicap.org/babylon/missiles.htm

הביקורת במקרה הזה מופנית נגד שימוש בנשק אטומי

דווקא ההתערבות או הניסיון החיצוני לפיקוח ולמניעת אסונות נוספים, נראית כצעד חיובי (לפחות בעיני).

hamamin

New member
על פניו חיובי בהחלט.

אבל האמון שלי בחוצנים מכל הסוגים הוא אפס מוחלט מבחינה מוסרית.
אי אפשר להאמין במישהו\מישהם שלא הראה דבר אחד חיובי לאורך שישים+ השנים
שהם קימים בתרבות המודרנית [מרזוול ואילך הם קיבלו משמעות של חוצנים]
בשנות השיבעים דיברו הרבה על שמירתם את הכדור משימוש בנשק גרעיני,
מהמון מפגשים ושיחות מסוגים שונים.
במקביל היתה תפיסה בין חוקרי\חובבי העבמים שהם לא רוצים "לקלקל את הבחירה החופשית".
כיום אחרי עשרות שנים אין לי כאמור, שום אמון בשתיקה ובהסתרה שלהם שאני מפרש כמרושעת גרידא.
ברור שכמוך היתי שמח להיות טועה ולגלות שחלקם לפחות "בני-אדם" כלומר מוסריים בכלליות,חברותיים כאלה.

גם אצלי ההסתרה הזו מעוררת סלידה...

... אבל אני מניחה שיש כמה דברים שאני עדיין לא מבינה או לא יודעת. אולי יש להם שיקולים שעדיין לא ברורים לנו ואולי הם באמת מרושעים, אם כי, אני לא מאמינה שכולם אותו הדבר.

אני חושבת שהדברים שכתבת, שאני נוטה להסכים איתם, נכונים בעיקר לגבי האפורים -- הם אלה שמתוארים ע"י רוב האנשים שחוו מפגשים עם חוץ-פלנטריים, בעיקר כאלה שניתן להגדיר כחוויות שליליות. את הציוויליזציות האחרות שמבקרות פה, נראה שאנחנו מכירים הרבה פחות.

בהקשר הזה אני תוהה, אם אלה מביניהם שיוצרים קשר עם מטפלים רוחניים-אנרגטיים, עושים זאת בין היתר על-מנת שנכיר אותם יותר, לפחות אלה מבינינו שהגיעו לרמה מסויימת של פתיחות. אני זכיתי לפגוש אחדים מהם מהכיוון הזה, דבר שהגביר עוד יותר את הסקרנות שלי לגביהם ולגבי ציוויליזציות אחרות. יש לציין, שאלה שהיתה לי הזכות לפגוש מוכרים לנו כאנשי גמל-שלמה (mantis being), הם היו מאוד נעימים ועדינים והמפגש איתם נערך ביוזמתי.

למעלה