עדכון זמנים לגרין קארד מתוך ארה"ב

• פותח הנושא dmh1
  • פורסם בתאריך

ilanvag

New member
מעולה, תודה רבה

כלומר כ- 10.5 חודשים מהגשת הטופס הראשון (I-140), ועד לקבלת הגרין קארד - וזה בתהליך שהלך חלק, בלי שום RFE ועיכובים. די מהיר בסטנדרטים של ימינו.

כדאי רק להדגיש:
1. מדובר במסלול של Extraordinary Abilities, כלומר ספונסרשיפ עצמי (מן הסתם פוסט-דוק?)
2. מניח שלקח לכם כמה חודשים טובים לפני כן, בשביל להכין את התיק עבור EA?

סעיף 2 לא קשור בכלל ללוחות זמנים של USCIS, אלא רק בשביל להבהיר -- למי שלא מכירים את התהליך -- שיש די הרבה עבודת הכנה לפני שמגישים I-140, כך שכדאי להתחיל מוקדם ככל האפשר (ועם הנחיה צמודה של עו"ד, כי לחלק מהדברים, לדוגמה מכתבי ההמלצה, צריך ניסוחים מאוד ספציפיים).

dmh1

New member
הבהרות

המסלול הינו לחוקרים (חוקר מצטיין/פרופ' מצטיין) עם ספונסורשיפ של המעסיק ועם ליווי של משרד עורכי דין מצוין -זו בוודאי הסיבה שלא היו עיכובים.
הכנת התיק, וקבלת מכתבי המלצה לקחה כארבעה-חמישה חודשים (די מהיר) - גם בזכות ייעוץ טוב של עורכי הדין.
&nbsp

ilanvag

New member
מעניין... מסלול EB1B הוא בעיקרון נטול ספונסר,

כלומר מיועד לספונסר עצמי. ככה זה עבד אצל די הרבה אנשים שאני מכיר (אנחנו עברנו NIW, אבל גם המסלול הזה נבדק לעומק, ובסופו של דבר הוחלט על NIW).
&nbsp
עוררת את סקרנותי לגבי ספונסר של המעסיק, זו אפשרות שאני פחות מכיר במסלול הספציפי הזה...

dmh1

New member
אני חושב שאתה מתבלבל

מסלול EB1B מיועד רק לפניות עם ספונסר שהוא המעסיק.
המסלול עם NIW אותו עברת (וגם הוא היה אפשרות עבורי) שייך לקטגוריית EB2
אנחנו בחרנו במסלול עם ספונסורשיפ של המעסיק שלי כי הוא מאפשר תשלום פרימיום פרוססינג ל I140 (וזה לא ניתן במסלולי EB2-NIW) וכי המעסיק שלי היה מוכן לספונסשיפ. החיסרון של מהלך זה הוא שצריך להישאר מועסק באותה עבודה לאורך כל התהליך ומומלץ גם לפחות חצי שנה לאחר השלמתו. עבורי זו לא בעיה, אבל מי שמעדיף לא להיות תלוי במעסיק יכול לבחור במסלול EB2-NIW

guy56782

New member
חצי שנה אחרי מה?

אחרי שה i140 מאושר, או אחרי קבלת הגרין קארד?

ilanvag

New member
אתה צודק, משום מה חשבתי על ,Extraordinary Ability

שהוא הקטגוריה הראשונה של EB1, והתבלבלתי איתו... הבנתי עכשיו שדיברת כל הזמן על הקטגוריה השנייה של EB1, ולא על מסלול EA.
&nbsp
וכן, ידוע ש-NIW זה EB2... זה המסלול שעשינו...

&nbsp

למעלה