עדכון עבודה

זה אסון למדינה

הוא הבנאדם האחרון שצריך להיבחר אני מאד מקווה שלפחות בבחירות הכלליות תהיה לו תבוסה מוחצת הוא ממש אסון

ba r2 0 1 0

New member
זה בסדר גמור אלא אם כן את רוצה

שתהיה שביתה למשך שנה שלמה

הבעיה שלי עם עמיר פרץ

שהוא מנהיג פועלים עלוב וכישלוני , שיודע להגן רק על אלא שעושים נזק למדינה הוא לא רוצה הפרטה של חברת החשמל , לא של חברת המים , לא של הנמלים הכל בשביל להגן על הגופים החזקים במשק את החלשים הוא שם עליהם זין , אני מבטיח לכם , ההסתדרות פיטרה אלפי עובדים ואף אחד לא אמר כלום. ככל שפרץ ישיג יותר כח בכנסת , ושלא נדבר על חלילה שהוא יבחר לראשות הממשלה. ככה המחיר שאני ואת (המעמד הבינוני ומעלה ) ישלמו את המחיר עכשיו את משלמת מס בריאות לחצי מדינה של בטלנים ? אז עכשיו תשלמי עוד יותר , אם זה תלוי בעמיר פרץ. כשאמיר פרץ אומר שהוא ידאג ל לכל העניים , זה אומר שהוא יקח עוד את הכסף של מי שמרוויח אותו ביושר , ויתן אותו לבטלנים. לפני כמה זמן שמעתי שמאז הרפורמות של ביבי , העניים איבדו מיליארד דולר , והעשירים התעשרו בעוד 4 מיליארד דולר , מאד שמחתי לשמוע את החדשות האלא , הכסף מגיע למי שמגיע לו להרוויח אותו , כאלה שעשקיעו את החייהם בעבודה , כאלה שלמדו לתואר שני והם קוצרים את פירות עמלם. העניים יכולים לבכות כמה שבא לכם , אבל בטלן בעל 4 שנות לימוד ו 7 ילדים , שיקח בחשבון שהוא הולך להיות כל החיים שלו עני , וכל שקל שאני מוציא מהכיס שלי על הזבל האנושי הזה , מיותר מאד.

theSman1

New member
אנחנו לא מסכימים סדרתית

אתה מכיר את המושג מעגל העוני? אתה מתאר את זה כאילו הכי קל בעולם לצאת ממנו. אז זה לא כזה פשוט כמו שניתן לחשוב מהודעתך. הזלזול שלך במעמד "הנמוך" פשוט מוציא אותי מדעתי. ממש הייתי רוצה להציג את העמדה השנייה, אך אין לי כרגע זמן. זה גם לא ממש משנה- העיקר שלנו, העשירים, יש מספיק כסף- ושידפקו העניים. גם ככה הם סתם עול על החברה והם אלה שהביאו את עצמם למצב הזה. יחי האדישות!

אנחנו לא חיים באותו עולם כנראה..

אני מכיר את המושג מעגל העוני ממקור הראשון, הרבה יותר טוב ממך. אני את תחילת החיים שלי , למעשה את רוב החיים שלי , בילתי מתחת לקו העוני.. כן.. אני התחלתי בתור תושב דימונה , ואז עברתי לשיכון אלי כהן בכפר סבא.. ותאמין לי שאני ידעתי ימים קשים. היום , יש לי מספר ביתים , כשזה שאני גר בו הוא בית מאד גדול באיזור הכי יוקרתי בכפר סבא , יש לי חברת הייטק משגשגת , והחיים טובים מבחינה כלכלית. אז כן אני יצאתי ממעגל העוני , וכשאני מזלזל באנשים שנמצאים שם , זה מנסיון אישי שלי. מה שנותן לגיטימציה לביקורת שלי. לא הכי קל לצאת ממעגל העוני , אבל זה הרבה יותר קל ממה שחושבים כל מה שצריך לעשות זה לעבוד!! כן הפתעה!! צריך לעבוד בשביל לצאת ממעגל העוני , איזה מפתיע זה הא?? ההורים שלי קרעו את התחת שלהם כל החיים בעבודות , אבא שלי עבד ב 2 עבודות מבוקר עד ערב , אמא שלי עבדה 12 שעות ביום , בשביל שיהיה לי את האפשרות לחיים טובים. יש אלפי אנשים שיוצאים מקו העוני , קוראים להם אנשים עובדים וחכמים ויש עוד יותר אלפי אנשים שנכנסים לקו העוני , קוראים להם בטלנים ובורים. ולצערי במדינה הזאת יש הרבה יותר מהסוג השני. 90 אחוז מהזבל האנושי שחיי מתחת לקו העוני.. זה הערסים האלא שבמקום ללמוד או לעבוד , מפצחים גרעינים כל היום , וחיים על קצבאות , ומביאים 7 ילדים לעולם. או החרדים , שמביאים 12 ילדים לעולם ובמקום לעבוד הם יושבים בישיבות. וכן הם בדיוק עול על החברה!! והם אלא שהביאו את זה על עצמם בדיוק!! ואין שום קשר לאדישות. זאת האמת הפשוטה. איך בדיוק מגיע לאנשים כאלה לצאת ממעגל העוני? ועוד על חשבוני האישי מהכסף שלי???? לא מגיע להם כלום!!. רק לתת להם את הכמה שקלים שלא ימותו מרעב , וזה גם בחסד ולא בזכות. יוצאים מן הכלל הם הנכים , שלהם מההתחלה אין סיכוי שווה , בהם צריך לתמוך הרבה יותר ממה שתומכים היום , וזקנים שעבדו כל חייהם , שלעת זיקנה יש לתמוך בהם ( לא האלא שהיו בטלנים כל החיים שלהם ) מי שלא רוצה להיות עני , כל מה שהוא צריך לעשות זה לא להוליד 7 ילדים וללכת לעבוד.. פשוט מאד !! ומי שיתחיל להגיד שאין עבודה... שלא יזיין ת'שכל , מי שמוכן לעבוד בנקיון או בשמירה , תמיד יש מקום. עכשיו שלא תחשוב שאין לי אחריות חברתית. לפני כמה ימים בלבד הייתי בכנס בגני התערוכה שנקרא אחריות חברתית ע"י תאגידים בישראל. באופן כללי דובר שם על קידום הלימודים וההשכלה הגבוהה בישראל , קידום המחישוב לאוכלוסיות נחשלות , ועזרה בפיתוח הנגב ע"י פתיחת מפעלים שם ומתן עבודה. בשום שלב ובשום אופן לא דובר על לתת כסף בחינם !! מי שרוצה עזרה, שקודם יעזור לעצמו , שיפסיק להיות בטלן , שילך ללמוד או לעבוד. מי שיושב בבית ובוכה!! ורוצה שאחרים ידאגו לו , לא מגיע לו כלום , והם אלא שהכי בוכים ועושים רעש.. בטלנים עלובים. ויש יותר מדי כאלה במדינת ישראל.

יש משפט שאומר...

לתת חכות ולא דגים. וזאת החוכמה בעיני, לא צריך להתעלם מהבעיה, אחריות חברתית היא לא לספר מוצרי מזון או בגדים או כסף (ויש מספיק עמותות שעושות את זה) אלא להשקיע בחינוך, בסדנאות, במציאת עבודות וכו'. אפשר למצוא את המינוח הנכון גם בלי לזלזל באוכלוסיה שלמה.

אין טעם לתת חכות

לאלא שרוצים רק דגים כל אלא שעושים הכי הרבה רעש.. הם אלא שרוצים רק דגים אנשים כאלה הם בעיני חסרי תועלת לחלוטין. והם יכולים להמשיך לבכות כמה שבא להם , כי לתת להם מהכסף שלי בשביל ליוכלו להמשיך את חיי הבטלנות שלהם אני מאד לא רוצה.

זה לא אסון, זה פשוט שונה.

ולשינויים (כפי שכרגע ראינו) קשה לאנשים להתרגל. המפלגה תלך היום למקום חדש. אולי לטוב, אולי לרע... האם עדיף מפלגה גדולה שמנסה לקלוע ללב הקונצנזוס והמסרים ממלכתיים? או מפלגה פחות גדולה שלוחמת עבור האינטרסים של בוחריה? יש דילמות גדולות. אין ספק שמפלגת העבודה הולכת כרגע לדרך חדשה. זה גם רגע יפה לפוליטיקה הישראלית. ואני לא אפרט כרגע למה. אינני יודע אם אני בעד המהלך הספציפי שנעשה במפלגת העבודה. אבל בהחלט יהיה יפה לראות איך זה ישפיע על הפוליטיקה בחמש השנים הקרובות.

שי אילן

New member
אתם יודעים מה זה אומר?

שעכשיו שכר המינימום לאדם פשוט כמוני וכמוכים יהיה ש 4.700 איזה כיףף

אז יופי , עליי זה לא ישפיע

כי אני משלם לעובדים שלי החל מ 7000 שקל ( הייטק.. בכל זאת.. ) רגע.. למה בעצם לא הגדיל את שכל המינימום ל 6000 שקל? או 10000 שקל? איזה גאוני זה.. ופתרת את בעיית העוני !!! נכון? אז זהו שלא. יש חוק כלכלי שאומר דבר כזה : ככל ששכר המינימום גבוהה יותר , ככה האבטלה גדולה יותר. אין שום דבר שאתה יכול להגיד נגד זה זה חוק כלכלי בדיוק כמו שכח המשיכה זה חוק פיזיקלי. יש סיבה למה כל שרי האוצר , במיוחד ביבי מנסים לשמור את שכר המינימום ברמה צנועה ככל האפשר , זה כדי להוריד את האבטלה כמה שיותר. לאמיר פרץ אין שום בעיה להגדיל את שכר המינימום ל 4700 , אפילו ל 5000 והוא גם יעשה את זה, ככה כל האנשים העובדים , או בעצם כל אלא שישרדו את זה ולא יהפכו למובטלים , בהחלט יגידו לו תודה. וכל מאות אלפי המופטרים כתוצאה מגידול שכר המינמום , לא יביאו לעמיר בטעות , אלא בטח לשר האוצר... למה אנחנו מובטלים?.. אז אמיר פרץ יצא מרווח בכל מצב. אבל המדינה תפסיד ובגדול. כל בנאדם שמבין בכלכלה , כמוני למשל , יודע שאמיר פרץ יהיה אסון למדינה הזאת ויגרום לה לקרוס מבחינה כלכלית . קח לדוגמא את היום שבו עמיר פרץ נבחר ליושב ראש העבודה , הבורסה ידרה ב 6 אחוז.. מדוע? המשיקעים יודעים שאמיר פרץ הוא אסון.

פרם שי

New member
אין חוק כלכלי כזה

זה נחמד שאתה ממציא חוקים, אבל אפילו מילטון פרידמן לא מספיק טיפש בשביל להגיד דבר כה שרירותי. ענין ה4,700 הוא כדי להשוות את שכר המינימום לקו ה1000 דולר המקובל בארה"ב (מדינה הרבה יותר גדולה, עם אחוז אבטלה נמוך משלנו). שכר המינימום באירופה גבוה יותר מהמקובל כאן. שכר המינימום באנגליה למשל, הוא מעל 37 ש"ח לשעה, פי 2 מבארץ. בארץ הוא כמעט 18 ש"ח. האבטלה בארץ מעל 10 אחוזים, יותר מפי 2 מאנגליה שבה אחוז אבטלה של קצת מעל 4.

בטח שיש

אני לא ממציא שום חוקים
אתה רוצה קורס כלכלה מזורז ממני? תשלם כסף ואני יסביר לך בדיוק למה החוק הכלכלי הזה קיים. (או שתשאל מורה לגיאוגרפיה , הוא גם יאמת את זה ) שכר המינימום באנגליה הוא גבוה פי 2 אבל עלות המחיה באנגליה גבוה פי 2 אם לא יותר במילים אחרות , אין ניסים בעולם והכסף לא בא משום מקום. מה גם שאנגליה היא מדינה שחזרה כלכלית מישראל פי כמה וכמה אז ההשוואה שלך היא גרועה מאד. כנ"ל ארצות הברית. ובאנגליה יש 4.7 אחוזי אבטלה לא 4 ( יש להם כלכלה מאד חזקה אין מה להגיד ) ובארצות הברית יש אחוז אבטלה לא קטן אגב. בקיצור אם יעלו את שכר המינימום , אני לא יפגע זה בטוח , אז ממש לא מזיז לי , שיעלו את שכר המינימום ל 10 אלף אם בא להם. מי שיפגע הם דווקא החלשים.. אלא שרוצים להגן עליהם , כששכר המינימום יעלה , הרבה מאד מפעלים שמחזיקים מאות עובדים באיזור הדרום , פשוט יקרסו כלכלית , מפעל טקסטיל או פלסטיק למשל שעובד על רווח גולמי של 2 - 4 אחוז לא יכול להרשות לעצמו לשלם יותר לעובדים , מה שיקרה זה שהמפעל יסגר ויעביר את עצמו למדינה כמו הודו , שם כח העבודה זול בהרבה.

Old Cat

New member
אתה בדיוק האדם הנכון כדי להבין

כי רוב אלו שהיו במצבך (בירוחם, דימונה, שכונת אלי כהן ועוד) אינם בעלי הכשרון והיכולת להגיע למקומך, כי אחוז קטן מאד (יחסית) מזנק קדימה לרמה אליה הגעת. כפי שכתבת בעצמך, הוריך עבד קשה מאד כל חייהם. לאן הם הגיעו? אבא שלך היה בעל מפעלים וגילגל עסקים ברמה שלך? אולי אתה היוצא מהכלל המוכיח כי הכלל מצבו קצת אחר? אז אולי תרגע ותבין שאתה פשוט טועה. בקריאה לצאת לעבוד ולא להתבטל אתה מתכוון גם לקשישה בגיל 80, שאחרי 20 שנות עבודה אצל מעסיקים ובעלי חברות תלויה בקצבת ביטוח לאומי למחייתה? או אולי למי שמרותק לכסא גלגלים ומתקשה גם לזהות את הוריו, בגלל מחלתו? או אולי לזה שמסיבה זו או אחרת (ולא חשוב כרגע מה הסיבה, זה המצב) לא זכה להשכלה המתאימה? או אולי כן זכה להשכלה, כמו אותם עובדים מהנדסים רופאים ופיזיקאים שבשנות התשעים אספו את הזבל וניקו רחובות, למרות השכלתם, ורמת ההכנסה היתה בהתאם למרות ההשכלה? הרי תמיד יהיה צורך במשק במנקה רחובות, מפנה הזבל, בפועל הנקיון במשרדים שלך או בפועל בקו היצור במפעל החטיפים. אם רוב האוכלוסיה יסיימו אוניברסיטה, אז מהר מאד המנקה במשרד של יהיה בעל תואר שני. שכר המינימום אינו מעודד אבטלה, שכר המינימום מעודד לעבוד. שכר המינימום הוא רק לאנשים עובדים, הוא לא קיצבאות למי שלא עובד. בכל העולם המערבי שכר המינימום נקבע כאחוז מסוים מהשכר הממוצע, כי הנחת היסוד היא שעליית שכר כוללת מעלה הביקוש במשק, גורמת לעליית מחירים ומכך לקושי גדול יותר למי שאינו מגיע לשכר הנדרש לקיום חיים שאינם דחק מביש. מכאן שברוב המקומות הגיעו למסקנה המתאימה, שחוסן חברתי ולכידות חברתית של עם מחייב בקרה ושליטה על רמת הפערים, ומחייב להבטיח מערך סוציאלי מתאים למי שצריך לעזור לו. סקר שנערך לאחרונה העלה כי רוב הגדול של מי שירד אל מתחת לקו העוני בשנתיים האחרונות הם אנשים עובדים!! לא מקבלי קיצבאות, אלא אנשים עובדים שמתקשים יותר ויותר לכלכל ברמת כבוד מינימלית את משפחותיהם. הסיבה? בעיקר בגלל גישה כמו זו שאתה מעודד, של בעלי עסקים חמדנים המנצלים את מי שאינו יכול להיות בעל חברה אלא הוא עובד מהשורה. במדינות הכלכלה פורחת, מצבן מצויין, הלוואי עלינו. שם מערכת התמיכה הסוציאלית מפותחת הרבה יותר, ויחד עם הקצאת משאבים מתאימים לרכישת השכלה (אין כיתות של 45 תלמידים בכתה, יש תקציבים וקיצבאות כדי שבכל כתה יהיו לכל היותר 20 תלמידים) יש גם שכר מינימום גבוה המעודד כדאיות לעבודה על פני כל דבר אחר. הלוואי עלינו המצב הכלכלי של ארצות אלו. לעומת זאת, התורה הכלכלית אותה קידם מילטון פרידמן (אביו הרוחני של נתניהו) ואשר מדבריך מצטייר עידוד לתורה זו, יושמה בפועל במדינה אחת בלבד בעולם לפני כמה שנים. זה היה בארגנטינה, והתוצאה היתה קיום שכבת עשירים מאד, ורוב של עניים מאד שמתקשים בקיום סביר. התוצאה הבאה היתה מרד עממי, התפרעויות, עליה ברמת הפשיעה והתפוררות המרקם החברתי כולו. אם זה יהיה במדינת ישראל, הרי שאפשר כבר עכשיו למסור המפתחות לאבו מאזן. העובדות מוכיחות כי דבריך אינם מעוגנים במציאות ואינם טובים לישראל.

אוקי..

קודם כל אני לא אומר שכל אחד חייב להגיע למה שאינ הגעתי אחוז קטן מגיע למה שאני מגיע , לא משנה מאיזה רמת אוכלוסיה הוא מגיע. אני בסך הכל מדבר שלהגיע לרמת מחייה סבירה פלוס זה לא כזה קשה כל עוד אתה מוכן לעבוד ולא לחיות על קצבאות. אם קראת מה שרשמתי ( ונראה שלא קראת ביסודיות) אמרתי שכאלה שכן צריכים תמיכה כלכלית , כמו נכים או קשישים , אז בהם בהחלט יש לתמוך. וכן , רמת ההכנסה בהחלט בהתאם לרמת ההשכלה , וכמובן שלא תגיע למצב שמנקה הרחובות שלך יהיה בעל תואר שני , מכיוון שהמציאות מראה שרק אחוז מסויים מהאוכלוסיה מספיק חכם לסיים תואר שני. השאר לא. אבל שוב , המטרה היא לא להגיע לכסף גדול , אלא רק לחיות בכבוד ובשביל זה לא צריך תואר שני. אני למשל , אין לי אפילו תואר ראשון.. ( למרות שאני יעשה גם שני ) לגבי התורה הכלכלית של נתניהו ופרידמן , היא לא מושלמת , אבל בתור התחלה היא יצרה איזון כלשהו , כי המדינה הייתה לקראת פשיטת רגל. הפיתרון הוא עדיין לא לתת כסף בחינם , אלא להשקיע בחינוך גם חינוך פיננסי לא היה מזיק , חבל שאין כזה בישראל.. ואם זה היה תלוי בי , קנס של 200 אלף שקל ( או 30 שנה בכלא למי שלא יכול לשלם ) על כל ילד שאתה מביא מעבר לילד השלישי. זה יעשה את המדינה הזאת למדינה בעלת כוח כלכלי אדיר.

Old Cat

New member
אל תשמח

אם המעסיק שלך יצטרך לשלם לך, הרי על הרווחים שלו הוא לא יוותר אז כשאני אלך לקנות את המוצר או השירות שהוא מספק אצטרך אני לשלם יותר. אותו הדבר בכוון השני, כאשר הוא ישלם לי יותר בעבור עבודתי, אז אתה תצטרך לשלם יותר על מה שאתה רוכש.

למעלה