עדלאידע

שמלת תחרה1

Well-known member

בירושלים לראשונה אחרי 42 שנים שלא היה,​

לעג לחטופים?
אירוע מוצדק, ואינו פוגע בחטופים?

Harrington

Well-known member
מנהל

לעג לחטופים?
שום לעג כמובן. מי שמעלה על דעתו שיהודי כלשהו ילעג לחטופים, פשוט או שהוא אידיוט מושלם, או בור ועם הארץ בנושא והאנשים עליו הוא מדבר, או סתם שטוף שנאת חינם שמגיע ממקום של אג'נדה. אף יהודי אחר לא יעלה אפילו את הרעיון ההזוי הזה על דעתו, לא כל שכן על שפתיו.

תכל'ס אפשר להתווכח אם ראוי או לא. בדיוק כמו שאפשר להתווכח לגבי אירועי יום העצמאות אם עד אז המלחמה לא תסתיים והחטופים לא ישובו חו"ח. אני בדעה שאירועים כאלה, בכוחם להרים את מורל העם. אני סבור שזאת משימה לא פחות חשובה (טוב נו, קצת פחות. אבל בכל זאת) מהנצחון במלחמה והשגת מטרותיה. נכון, יהיו כאלה שזה לא יהיה נוח להם. ליבנו איתם. אבל ראשית יתכן שגם הם יהנו (במובן של שיפור מצב הרוח ולו לכמה שעות או דקות) על אף תחושותיהם הקשות כרגע ושנית עם כל הצער, הכאב והאמפטיה, יש בכל זאת לא מעט אנשים במדינה שזקוקים (גם) הם להרמת המורל, גם אם אין להם בן משפחה חטוף או הרוג ל"ע במשפחה.

Fire & Ice

Member
שום לעג כמובן. מי שמעלה על דעתו שיהודי כלשהו ילעג לחטופים, פשוט או שהוא אידיוט מושלם, או בור ועם הארץ בנושא והאנשים עליו הוא מדבר, או סתם שטוף שנאת חינם שמגיע ממקום של אג'נדה. אף יהודי אחר לא יעלה אפילו את הרעיון ההזוי הזה על דעתו, לא כל שכן על שפתיו.

תכל'ס אפשר להתווכח אם ראוי או לא. בדיוק כמו שאפשר להתווכח לגבי אירועי יום העצמאות אם עד אז המלחמה לא תסתיים והחטופים לא ישובו חו"ח. אני בדעה שאירועים כאלה, בכוחם להרים את מורל העם. אני סבור שזאת משימה לא פחות חשובה (טוב נו, קצת פחות. אבל בכל זאת) מהנצחון במלחמה והשגת מטרותיה. נכון, יהיו כאלה שזה לא יהיה נוח להם. ליבנו איתם. אבל ראשית יתכן שגם הם יהנו (במובן של שיפור מצב הרוח ולו לכמה שעות או דקות) על אף תחושותיהם הקשות כרגע ושנית עם כל הצער, הכאב והאמפטיה, יש בכל זאת לא מעט אנשים במדינה שזקוקים (גם) הם להרמת המורל, גם אם אין להם בן משפחה חטוף או הרוג ל"ע במשפחה.
על מה אתה מדבר? אתה באמת לא רואה שירקו על משפחות של חטופים ואפילו אחד מהם זכה לקבל אגרוף לפנים מביביסט?
אתה לא ראית את בעל פיצרייה מהצפון שאמר "מגיע לכם שמאלנים, חבל שהחמאס הרג כל כך מעט"?
רוצה שאני אספר לך על אלו בפייסבוק שאמרו לי שאני אשם במוות של אותו קצין שקרוב אלי כי אני שמאלני?

זאת דעה שקיימת, גם אם מדובר במיעוט אלים וצעקני. זאת עדיין דעה אמיתית!
להתעלם מהתופעה ולהגיד למי שמצביע עליה "אידיוט מושלם" זה בדיוק אותה תרבות ביטול מטופשת שמביאה אח"כ גם לזלזול בתצפיתניות.

Harrington

Well-known member
מנהל
על מה אתה מדבר? אתה באמת לא רואה שירקו על משפחות של חטופים ואפילו אחד מהם זכה לקבל אגרוף לפנים מביביסט?
אתה לא ראית את בעל פיצרייה מהצפון שאמר "מגיע לכם שמאלנים, חבל שהחמאס הרג כל כך מעט"?
רוצה שאני אספר לך על אלו בפייסבוק שאמרו לי שאני אשם במוות של אותו קצין שקרוב אלי כי אני שמאלני?
אלא אם כן כל התוקפים הללו, מילולית או פיזית (ככל שהאירועים באמת התרחשו) היו חרדים, הרי שאין לזה כל קשר לדיון שלנו. למעשה אם תרצה בכל זאת לקשור זאת לדיון ובהנחה שהתוקפים הללו לא היו חרדים, אישרת בכך את טענתי וסתרת את דבריך שלך לפיהם דווקא בגלל שבעירייה הרוב חרדי (ככל שזה מדויק) וכו' עושים זאת 'רק שם' (אם זה נכון).

אם תרצה אפשר לפתוח שרשור ולדבר על היחס למשפחות החטופים ואלו שאיבדו יקירים במלחמה, או על היחסים בין יריבים פוליטיים במדינה בכלל. אבל לדיון שלנו כאן, לדבריך עד כה ו/או למה שהשבתי לך והתיימרת להגיב עליו? לא מצאתי קשר מיוחד.
זאת דעה שקיימת, גם אם מדובר במיעוט אלים וצעקני. זאת עדיין דעה אמיתית!
אוקיי. ו...? תרצה תתמודד עם הדעה. לא תרצה, אל תתמודד. מה בין לזה לקיום העדל' בירושלים או לעירייה שמורכבת אולי מרוב חרדי? לה' הפתרונים.
להתעלם מהתופעה ולהגיד למי שמצביע עליה "אידיוט מושלם" זה בדיוק אותה תרבות ביטול מטופשת שמביאה אח"כ גם לזלזול בתצפיתניות.
אהה... ללא ספק. קשר ישיר בין אי-חשק להתייחס ברצינות לכל אידיוט מצוי, להתעלמות מדיווחי מודיעין מסוכנים :). יש לך את זה ביותר מגוחך? בכל מקרה, לא אמרתי לך בשום מקום להתעלם. מצידי לך ותתעמת, רצוי בדרך מכובדת ומנומסת שמטרתה לחיוב, עם כל אחד מהתוקפים והטוענים הנ"ל. הם פשוט לא קשורים למה שדיברנו עליו ובניגוד לך כנראה, אני פחות בראש של לקחת שרשור בנושא א' וכשנגמר לי מה להגיד לגביו לנסות להתבזר ולמשוך לנושא ב'.

משתפרת1

Well-known member

לעג לחטופים?
אם לימוד תורה מגן על מדינת ישראל כמו לוחמי צה"ל ולשם כך מגזר שלם יכול להשתמט מגיוס (ואני ממש לא מאמינה שכו-לם גאוני תורה שלומדים ימים שלמים)- הרי שעדלאלידע בירושלים חיונית לחיזוק העם ולתמיכה במשפחות החטופים.
למה ציפיתם מראש עיר חרדי?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אם לימוד תורה מגן על מדינת ישראל כמו לוחמי צה"ל ולשם כך מגזר שלם יכול להשתמט מגיוס (ואני ממש לא מאמינה שכו-לם גאוני תורה שלומדים ימים שלמים)- הרי שעדלאלידע בירושלים חיונית לחיזוק העם ולתמיכה במשפחות החטופים.
למה ציפיתם מראש עיר חרדי?
ביהדות מעדיפים להרבות בשמחה, שמחה דוחה אבל. אם

העדלאידע, יראה לעולם שעם ישראל חי, ומנסה להשתקם אחרי ה-7 ל-10. אני בעד!​

Fire & Ice

Member
בוודאי שלעג של עירייה חרדית כלפי החטופים (ובכלל לכל מי שנפגע מאותה שבת ארורה).
אם זה לא היה ככה, זה היה אצל כל העיריות במדינה.

שמלת תחרה1

Well-known member
בוודאי שלעג של עירייה חרדית כלפי החטופים (ובכלל לכל מי שנפגע מאותה שבת ארורה).
אם זה לא היה ככה, זה היה אצל כל העיריות במדינה.
אפשר לערוך מצעד.
שבו יתחפשו אנשים ליישובים שחמאס הרס, להתחפש לחטופים, פצועים, אנשי בטחון. ללא שירים וריקודים.

משתפרת1

Well-known member
אכן המשך החיים זה הנצחון על אוייבנו.
תגידי את זה למאות רבות של אנשים שמספרים שנפשית הם עדיין בסוכה ולא יצאו מהממ"ד...
אני בעד חגיגות בבתי ספר, בתנועות נוער, בבתים. לא אירועים המוניים, ארועים קבוצתיים אליהם יצטרף מי שמרגיש שנכון עבורו לשמוח.

שמלת תחרה1

Well-known member
תגידי את זה למאות רבות של אנשים שמספרים שנפשית הם עדיין בסוכה ולא יצאו מהממ"ד...
אני בעד חגיגות בבתי ספר, בתנועות נוער, בבתים. לא אירועים המוניים, ארועים קבוצתיים אליהם יצטרף מי שמרגיש שנכון עבורו לשמוח.

סיכמת בצורה הכי נכונה לעם היקר שלנו.

למעלה