עוברים מוקפאים

עוברים מוקפאים../images/Emo32.gif

שלום. ברכות על הפורום החדש,והכל כך חשוב
יש לי 3 שאלות: 1.מה הם הסיכויים של עוברים בן 2 תאים שהוקפאו.(ז"א מה הסיכויים שלהם לשרוד את ההקפאה ולהשתרש ברחם?) 2.האם יש סיכוי שעובר התחלק ל5!!!!! תאים,ואז הקפיאו אותו. האם יש סיכוי סביר או לא סביר לעובר שכזה לשרוד ולהתחלק באופן תקין? כי הבנתי שחלוקה של 5 תאים היא לא חלוקה טובה. 3. האם זה נכון ש"טריים" יותר טובים מ"מוקפאים" ? ועוד שאלה: יש עדות להריון של תאומים ממוקפאים?????????? תודה

עוברים מוקפאים

ענת של מאי שלום הקשר בין מספר התאים וסיכויי ההצלחה הנו פונקציה גם של גיל העובר (מספר ימים מההפריה להקפאה), כך שעוברים שהוקפאו בשלב ראשון של 2 תאים ביום 1-2 סיכויהם טובים להמשיך להתחלק אחרי הפשרה. חלוקה ל 5 תאים אכן אינה אופטימלית, גם אינטואיטיבת ברור שחלוקה צריכה ליצור מספר זוגי של תאים. סיכויי הצלחה בעוברים טריים טובים יותר סטאטיסטית מעוברים קפואים. כן, ודאי שיש גם הריונות תאומים ממוקפאים. ד"ר אמנון בוצ´ן

טיפול הורמונאלי מתון../images/Emo32.gif

היי. ד"ר שלום,אני ענת עושה פונדקאות. אני עוברת I.V.F ללא שום הורמונים,ז"א על המחזור הטבעי.(יש לי כבר 3 עוברים מוקפאים) אסור לי לקבל הורמונים(יש לי A.P.L.A) ופיתחתי חסימה עורקית ברגל לאחר לידת ביתי) אני מטופלת בתל השומר. לאחרונה הועלה רעיון שאקבל טיפול הורמונלי מתון,שיכלול איקקלומין וצטרוטיד ד"ר נכבד,מה דעתך??? אני מטופלת באופן קבוע בקומדין....

למעלה