עודף אומגה 3

• פותח הנושא du76
  • פורסם בתאריך

du76

New member
עודף אומגה 3

שלום רב, רציתי לדעת האם עודף של אומגה 3 יכול לגרום לנזק כלשהו? (השאלה נשאלת בעקבות הצעה להצטרף לניסוי קליני כלשהו שבמסגרתו אצטרך לקבל כמויות גדולות יחסית של התוסף למשך חצי שנה...) תודה ויום טוב Davo

tommythecat

New member
דילול הדם, ירידה במערכת החיסון

השפעה לא טובה על פרופיל השומנים בדם ועוד. אגב, התופעות האלו הפיכות. יוסי

קטריס

New member
האם אתה חושב שישנה סכנה

להופעה מתונה של הסימפטומים הללו גם בתיסוף 'סטנדרטי' של 6 ג' ליום, אם האדם עושה זאת כבר למשך פרק זמן ארוך (שנתיים)? האם כמויות האומגה 6 הנוכחות במאכלים, גם בתפריט של אדם בריא, מסוגלות להיות נמוכות מספיק כדי לאפשר דבר כזה (או שזה פחות קשור ליחס בניהם?). ועוד שאלה - אמרת דילול הדם. שמתי לב באמת שאני מדמם מאוד בקלות גם כשאני מקבל פנץ קטן. יש קשר..? עשו לי בדיקת דם לא מזמן, האם ישנם ערכים מסויימים שיכולים להצביע על התבססות התופעה? ואם כבר שאלות, הנה שתי שאלות קצרות, קצרות, קצת מטופשות, ולא קשורות: 1. האם יש יתרון *כלשהו* לצריכת MCT לא בדיאטה? (אני נהנה להוסיף קצת חלב קוקוס 18-22% שומן לקפה ולשייקים). 2. נאמר לי שדבש הופך ל'רעיל' כשממיסים אותו במים רותחים, בדומה למה שקורה לשמן זית (או לפחות כך אותו אדם שאמר לי זאת טוען). בבל"ט או לא? נסיתי לפשפש בפאבמד על שני הנושאים הללו ומצאתי *טונות* של חומר לא רלוונטי, מהן פשוט לא הצלחתי לבודד את פסיק החומר הקטן שחיפשתי
אני צריך לשכלל את שיטות החיפוש שלי. רב תודות!

tommythecat

New member
תשובה

6 גרם של אומגה 3 או 6 גרם של שמן דגים שמכיל אומגה 3? אם תשובתך היא האפשרות השנייה, קודם כל תבדוק כמה אומגה 3,ולא שמן בכלל, אתה מקבל מהתוסף ואז אני אוכל להתייחס ביתר דיוק. לגבי דימום בקלות, האם אתה מתכוון לקרישה איטית יותר? אם כן, בדוק את ערכי טסיות הדם שלך (PLT) משום שהם עשויים לתת אינדיקציה לתופעה כזו. לשאר שאלותיך: 1. לא מכיר יתרון משמעותי לצריכת MCT או שומן רווי, מעבר לנדרש. 2. לא מכיר את הטענה על דבש במים שהופך לרעיל. יוסי

קטריס

New member
משוב

1. כן שכחתי לציין זאת. 6 ג' של שמן דגים בריכוז של 12% ו-18% לכל גרם. 2. לא יודע אם קרישה איטית יותר. פרק הזמן שבו החתך מדמם אינו השתנה עד כמה ששמתי לב, פשוט הדם נראה שיוצא יותר בקלות (לפחות רק בהתחלה). ערך (PLT (x01^3/mcr L הינו 196 בבדיקה הראשונה (בשעה 01:26) ו-174 בבדיקה השניה (10:36). הרופאה שראתה את הבדיקות אמרה שהכל בסדר.

קטריס

New member
אה ויש לציין שלא חלה עליה בל"ד

בתקופה האחרונה (בקשר לדימום). נותר לאורך השנים בערך יציב של 120 על 80.

למעלה