עוולות שביצע כלפי הביטוח הלאומי לכבוד חג הפסח

leftclick

New member
עוולות שביצע כלפי הביטוח הלאומי לכבוד חג הפסח

שלום,
עבדתי במשרה מלאה החל בחודש פברואר 2018 ופוטרתי בפברואר 2019. בסה"כ עבדתי כשנה וחודש.
מיד עם פיטורי התיצבתי בלשכת התעסוקה, נרשמתי כמובטל וקיבלתי מהמסוף של לשכת התעסוקה אשור מודפס אודות התיצבותי בחודש מרץ.
ניגשתי לסניף הביטוח עם שלל המסמכים הנדרשים לתביעה לדמי אבטלה וקיבלתי בדף רשמי של הביטוח הלאומי ובחתימת ידו, אישור על היותי זכאי לדמי אבטלה לחדשים:
מרץ, אפריל ומאי 2019.
באפריל 2019 סרתי בשנית ללשכת התעסוקה והתיצבתי כדין ובשנית פלט המסוף של לשכת התעסוקה אישור רשמי אודות התיצבותי השניה בלשכת התעסוקה.
בתחילת אפריל 2019 הודיע המוסד לביטוח לאומי בחגיגיות שלכבוד חג הפסח הממשמש ובא עלינו לטובה יוקדם מועד תשלומי קצבאות הביטוח הלאומי לזכאים !!!
בתאריך הנקוב נכנסתי לאזור האישי שלי באתר הביטוח הלאומי והתבשרתי שלכבוד חג הפסח לא זו בלבד שהביטוח הלאומי לא העביר לי את דמי האבטלה להם אני מיחל
הוא אף קבע לי חוב בסך 103 ש"ח במקום דמי אבטלה !
אחר שעה ארוכה של נסיונות לקבל הסבר בטלפון למהות החוב הפתאומי שצץ ודמי האבטלה שנשללו ממני ענתה לי בטלפון פקידה קצרת רוח שעלי לגשת לסניף הקרוב לקבלת הסברים.
בסניף הקרוב ביליתי חצי יום עד שקיבלה את פני פקידה שנטלה ממני את תעודת הזהות שלי ולשאלתי מדוע לא קיבלתי דמי אבטלה ענתה: "כי אתה בן 67" !!
"אני לא בן 67 !!" אמרתי.
"אתה כן בן 67 !" הטיחה בפני בקוצר רוח.
צללנו יחדיו אל נבכי תעודת הזהות שלי בה אחזה הפקידה ודלינו משם את תאריך הולדתי שהעיד כאלף עדים שאינני בן 67.
"לא התיצבת בלשכת התעסוקה!" ירתה לכיווני הפקידה עם התחמושת שעוד נותרה לה.
"כן התיצבתי בלישכת התעסוקה" עניתי.
"לא התיצבת בלשכת התעסוקה!" המשיכה הפקידה בשלה.
שלפתי מנדני את פלט המחשב שהפיק המסוף של לשכת התעסוקה, ומוכיח שדברי אמת: והוכחתי לפקידה שכן התיצבתי בלשכת התעסוקה !
"אז אינך זכאי לדמי אבטלה !" נאחזה הפקידה בטיעון האחרון שעמד לרשותה כטובע הנאחז בקנה קש.
"אני כן זכאי !" אמרתי !
"אתה לא זכאי !" זעקה הפקידה ובעיניה ניקוו דמעות.
הנפתי את האישור הרישמי שקיבלתי בדף רישמי של המוסד לביטוח לאומי ובחתימת ידו אל מול עיניה שטופות הדמע של הפקידה אשר במר עליה יאושה זעקה: "אז תקבל !".
"מתי ?!" היקשיתי.
"לא יודעת !" ענתה ורצה להפסקת צהריים ואילו אני אצתי לחגוג את ליל הסדר עם נכדי שידי לא היתה משגת לקנות להם מתנות שעה שבני העוולה ששללו ממני את דמי האבטלה והמציאו לי חוב תחתם חגגו את חג המצות טבולות בדמי דמי=כספי).
ההיתה כנבלה הזו ?!
יש דרך להסיר מעלי לי את רוע הגזירה ?
תודה !

cוורנה1

New member
דמי אבטלה
שלום לך,

אני מבינה שאתה מתיצה אחת לחודש, שכן החל מגיל 50 מתיצבים אחת לחודש בשירות התעסוקה.

האם מצויין תאריך לידה מלא בת.ז. שלך?

מי שרשום לגביו שנת לידה בלבד, מתיחסים איליו כמי שנולד ב-1.4. (על פי ביטוח לאומי), מגיל זה משולמת קצבת אזרח ותיק (זקנה) ואזי מתבטלת הזכאות לדמי אבטלה. גברים ונשים זכאים לקבל עד לגיל 67.

לאחר קבלת מענה על שאלותי, אוכל לבדוק עבורך את הנושא.

בברכה.

leftclick

New member
אין לי בת זוג, בת.ז רשום תאריך לידה מדויק

אהיה בן 67 בסוף מאי והביטוח הלאומי יודע זאת היטב כי קצב לי דמי אבטלה למרץ, אפריל מאי וכן הפקידה שהבטיחה "שאקבל" ולא קיבלתי, שהחזיקה בידה בתעודת הזיהוי שלי ויחדיו צפינו בתאריך לידה מדויק, רשום שחור על גבי לבן לפיו טרם מלאו לי 67 שנה.
איך אני יכול להוכיח לך שאינני בן 67 ?!!! יש מסמך יותר אמין מתעודת זהות ?!!
בידי פספורט ורשיון נהיגה גם בהם מופיע אותו תאריך לידה שבתעודת הזהות !
ממתי הביטוח הלאומי לא מכיר בתעודת זהות ?!!! באיזו תעודה הוא מכיר ?!!

cוורנה1

New member
דמי אבטלה - תשלום עבור הודעה מוקדמת
הכוונה ברישום בת.ז. הינה לתעודת זהות.

מי שמשולם עבורו שכר עבור הודעה מוקדמת, אינו יכול במקביל לקבל דמי אבטלה.
דמי אבטלה משולמים, לאחר סיום יחסי עובד/מעביד.

לגבי תאריך לידה, צרפתי מחשבון במענה נוסף לשאלתך.

בברכה.

leftclick

New member
אם הביטוח הלאומי מתכחש לתעודת הזהות שלי

וטוען שאני בן 67 למרות שבתעודת הזהות רשום שאינני בן 67 מדוע אינני מקבל קצבת זיקנה ?!

cוורנה1

New member
מחשבון לחישוב גיל פרישה וגיל זכאות לקצבת אזרח ותיק
לקראת החודש בו תהיה זכאי לקצבת אזרח ותיק,
יש למלא תביעה לקצבת אזרח ותיק. בד"כ התביעה נשלחת אליך לפני כן, מהביטוח הלאומי.
קצבאות בביטוח לאומי משולמות רק לאחר מילוי טופס התביעה.

ראה מתוך מחשבון לחישוב גיל פרישה וגיל זכאות לקצבת אזרח ותיק
"לתשומת לב: מי שנולד לאחר ה-15 לחודש וזכאי לקבל לראשונה קצבת אזרח ותיק בגיל פרישה או זכאי לקבל לראשונה קצבת אזרח ותיק בגיל הזכאות, קצבתו תשולם בחודש שלאחר הגיעו לגיל פרישה או בחודש שלאחר הגיעו לגיל הזכאות, כפי שמופיע במחשבון."

בברכה.

למעלה