עונה 13 - מההתחלה!

אין לי מושג מה האמריקאים מוצאים בעונה הזו. בחיי שחוץ מחמשת המתמודדים שהתמודדו בעונות נוספות, כל הקאסט הזה מיותר לחלוטין. העונה הזו היא קצת כמו אוזי עצמו - כל-כך מפומפמת ומהוללת, עד שמתישהו אומרים לך שהמלך עירום. ואז אתה מסתכל עליו כמו שצריך, ולא רק שהוא עירום, הוא מכוסה עלוקות וסובל מזיבה. הפרק הזה ספציפית משעמם ומיותר כל-כך. אין ממש אסטרטגיה, אז מנסים להתמקד בדמויות... אבל אין הרבה כאלה. זה קאסט גרוע. סביר להניח שאו האסיאתים או השחורים ילכו למועצת השבט, כי לא בדיוק מותחים ביקורת על אף אחד משבט אחר.

אבל לעונה הזו יש מתמודד אחד מעל כולם, ולא, לא פרוואטי. זה פנר, שרק במילים הראשונות שלו מוכיח שהוא היחיד בעונה עם טיפונת הומור. אבל זו לא רק טיפונת, זה הומור יהודי משובח. הייתי רוצה לתהות גם כמה אסטרטגיה יכולה להיות בשבטים של חמישה, אבל עונה 12, סירי והכול. היקי מפסידים באתגר, שולחים את פנר לאי הגלות, והוא לא מוצא את האליל. במועצת השבט, בלי יותר מדי הסחות במועצת השבט, סייקו העצלן מודח. פיהוק.

פרק 2

הפרק השני במתכונת של שבטים קטנים ממשיך עם לא הרבה אסטרטגיה, בגלל השילוב של שבטים קטנים וקאסט ממש לא מלהיב. שכחתי כמה שאני לא אוהב את אדם. לא יודע אם הוא "ראוי" או לא, והוא בטח לא מיזוגן כמו טרי, אבל הוא קורץ מאותו החומר. שניהם פוצים. גם אוזי קורץ מאותו החומר, אבל לא נדע כמה שהוא פוץ עד מיקרונזיה (ולא נדע שהוא "פלסטין חינם" אלא עוד שנים לאחר מכן). בילי, עד כמה שהוא הגחיך את עצמו, קשה לי לא לאהוב. הייתי רוצה להגיד שהוא המטאליסט הראשון בתוכנית ריאליטי, אבל איוול דיק מ"האח הגדול" התמודד כמה חודשים יותר מוקדם. החלוקה הגזע(נ)ית עדיין מעצבנת, אבל מעניין שענייני הפוליטיקלי קורקט מגיעים דרך אנשים מאותו הגזע, בעיקר קאו בוי.

ואז אוזי רוצה להפסיד בכוונה באתגר החסינות כדי להיפטר מבילי. אתה לא יודע כלום לגבי המשחק!!! מה אם יהיה ערבוב בפעם הבאה (והיה, אבל בלי קשר)?! לדעתך אפשר להמשיך הרבה עם שבטים של חמישה?!? בלי קשר לזה שבילי הוא גילטי פלז'ר, אני שונא שמפסידים אתגרים, במיוחד במקרים הנדירים, כמו אוזי, שלא קיבלו את הקארמה שלהם. זוכרים שדרו בעונה 29 זרק את האתגר? הוא קיבל את הקארמה שלו עוד באותו פרק, הודות לקלי. ואכן, ההתנהגות של אוזי לא משאירה מקום לספק. אייטו מפסידים, שולחים את יול לאי הגלות - והוא מוצא את האליל. לפחות יהיה בו יותר שימוש מאשר בעונה הקודמת.

מכאן אין כמעט טעם להמשיך את הצפייה, ססיליה אולי מגנה קצת על בילי, אבל הוא מודח פה אחד. בדיעבד, חבל מאוד שאוזי לא הודח כאן ועכשיו, אין צל של ספק שהעונה הייתה פחות גרועה בלעדיו.

פרק 3

השלב הארבע שבטי החזיק מעמד יותר מאשר בעונה הקודמת, אבל הגיע הזמן לשים סוף לשטות. בראד בוחר ראשון בגבר - איך לאלף עזאזל הוא לא בחר באוזי?!? רק בגללו אייטו הפך שאחד השבטים היותר טובים אי פעם. אפשר לדעת למה לעזאזל המוזיקה נשמעת כמו חיקוי סוג ב' של "הוא פיראט"?!? ואז האסטרטגיה סוף סוף מתחילה! פרוואטי בוידוי ראשון, והיא לא שונה בכלל מאיך שהיא הייתה במיקרונזיה, כאן שפוט לא היו לה הזדמנויות. ואז, בשבט אייטו, נכרתת ברית של קנדיס, בקי, פנר, יול ופליקה! מה שמוביל לגירסת ה"יקום מקביל" של העונה הזו - אם המרד לא היה קורה. אני מניח שבמקרה הזה רארו היו נשארים רק אדם פרוואטי ונייט, שהיו נכנסים לתוך הפוליטיקה של אייטו כמו סטפני בפאלאו.

בינתיים אתגר המרדף פותח את השלב הדו שבטי, פרוואטי מתגלה כחזקה במיוחד, אבל אף גבר לא מספיק לפרוש מהאתגר לפני שרארו מנצחים, מחזה שיהיה די נדיר בהמשך. אדם ופרוואטי מגלים את קנדיס מתוך רצון לדאוג לה, אבל בכך מבטלים את היתרון המספרי של הברית הלבנה-אסיאתית, שנמצאת בסכנה כי בקי על הכוונת של אוזי. זה גורם לפנר וליול להיכנס לפאניקה ולנסות לגייס את קאו בוי ואת פליקה - שמסתמנת כמתמודדת מאוד לא אסטרטגית. היה אפשר לשמוע בקלות את התסכול של פנר ממתמודדת עם מנטליות של שבט פאגונג. את האמת? הפרק הזה מפתיע לטובה, אבל האסטרטגיה הולכת לטבוע בהמשך מול הכוח של האליל של יול והחסינויות של אוזי. הפרק הזה יוצא מן הכלל, אבל הוא אינו מעיד על הכלל.

בסוף ססיליה מודחת 5-3, כל הפייבוריטים שלי בברית (בהנחה ובתקווה שקנדיס תמשיך איתם) ונראה שיהיה מעניין... חבל שאני יודע שהעניין יימשך אולי שניים-שלושה פרקים.

פרק 4

הים הוא אותו הים, וחובב החמאס הוא אותו חובב החמאס. אוזי הוא חרא של בן אדם, תמיד היה ותמיד יהיה, והוא נראה בבירור גם כאן - כשההפקה נותנת לו זמן מסך. רוב הזמן המתמודדים האחרים פשוט מספרים בוידויים על כמה שהוא חזק. הוא עושה רושם שהוא יכול לבלום רוח חזקה, אבל הוא בעצמו רוח חזקה, מהסוג שבדרך כלל יוצא מהתחת של מישהו שלפני שעה אכל צלחת טובה של חומוס. אני גם מתחיל לא לאהוב את אדם, ואת ג'יי פי לא אהבתי מהצפייה הראשונה. אתגר הפרס צמוד, אבל ברגע שאוזי נכנס למים, הסיפור נגמר. הוא "ראוי", הוא חרא של בן אדם, אבל הוא מייקל פלפס של הישרדות. אם אני לא טועה, רארו זכו רק בפרס אחד, וזה לא זה. חוץ מזה הם זכו רק בעד חסינות אחת, בפרק ההדחה של פליקה.

בעונה הזו יש המון אתגרי שחייה, ולכן אוזי היה כמעט בלתי מנוצח. אבל האתגרים הם לא הסיבה היחידה ששבט אייטו היה חזק מאוד. אוזי גם דייג מצטיין, וחברי השבט שלו אכלו כל-כך טוב, שאני בספק אם הם בכלל היו רעבים. פאק, יכולתי להעלות מסת שריר עם כל הדגים האלה. בשבט רארו, לא רק אוזי היה כאן בדיוק כמו שהוא בהמשך. גם פרוואטי כבר עכשיו היא אסטרטגית לא קטנה (עדיין אוברייטד מאוד) וכורתת ברית עם אדם ונייט, ובהמשך כמובן קנדיס תצטרף אליהם. אבל אולי הרגע האהוב עליי שלא כולל אסטרטגיה או אתגרים בכל הישרדות מגיע, ובו פנר דואג לגוזל שנפל מהקן.

אתגר חסינות, אותו סיפור כמו באתגר הפרס - השבטים צמודים, אפילו רארו מובילים, אבל ברגע שאוזי מתחיל לשחות, האתגר מוכרע. ואז הבנות רוצות להדיח את ג'יי פי כדי לשמור את היתרון שלהן, אבל זה בדיוק למה אייטו הוא שבט יותר טוב. אין לכן פריווילגיה להדיח את החזקים. סטפני צריכה לעוף. האם נהניתי מהמהפך על הגברים השחצנים בהתחלה? כן, האם זה היה צעד חכם? לא. ממש לא.

פרק 5

סדר הושלט בשבט רארו, והגברים צריכים לעבוד. אולי הם גם יעבדו יותר קשה באתגרים עכשיו. ויש להם סיכוי טוב לזכות בפרס, כי הוא לא מערב מים, ולכן היתרון הגדול של אוזי שוב מנוטרל. אבל בחייאת, למה אוזי וקנדיס לא באותו בצוות, ובמקום זאת כל אחד מהם עם בחורה חלשה בהרבה? אילו אוזי וקנדיס היו אחראים על אותו משקל, אולי אייטו היו זוכים. אחרי זה העונה חוזרת להתמקד פחות במשחק ויותר בשטויות - אבל היה קטע נחמד ובו קאו בוי, פליקה ואוזי מגיעים בטעות למחנה של רארו.

אתגר חסינות, מוזר לראות את האתגר הזה נעשה "כמו שצריך", לפני שהפייבוריטים שברו אותו לחלוטין במיקרונזיה. זה שוב אתגר שלא מערב *הרבה* שחייה, אבל הפעם רארו הפסידו. אבל איך יהיה פוקוס על אסטרטגיה, כשאין באמת אסטרטגיה בשבט הזה? אני אפילו לא בטוח אם יש שם ברית רשמית, בניגוד לאייטו! וכשהבחירה היא בין כריסטינה כי היא מעצבנת את כולם, לבין סטפני כי היא דיברה על לאכול פירה, מה הפלא שזה שבט נחשל? פור דה רקורד, סטפני הודחה, וזו הייתה בחירה טובה בסופו של דבר כי היא גם הייתה מאוד חלשה.

פרק 6

הפרק יש הדחה כפולה, ושוב אתגר בלי מים (מעניין שפתאום אחרי המרד כל אתגר כלל גם שחייה - וזה בדיוק מתי שרארו נהיו יותר גרועים, לא בגלל שקנדיס הצטרפה אליהם, אלא בגלל שפתאום התחילו לנצל את כישורי השחייה של אוזי! התערבות הפקה? זו בכל זאת העונה שכללה את טוויסט הבקבוק), והאמת שאוזי לא היה כל-כך מדהים באתגר, אבל זה לא משנה, מפני שקנדיס לבדה הובילה את אייטו לניצחון! בשבט רארו שוב מדיחים בסגנון בורנאו, ללא שמץ של אסטרטגיה. פלא שזה השבט שהפסיד? אבל רגע, נייט אשכרה חושב להדיח מישהי שעלולה לכרותל ברית עם השבט השני! סוף סוף קצת חשיבה משחקית! אבל לא, שאר השבט לא מסכים וכריסטינה מודחת פה אחד.

אצל אייטו, השבט היותר אסטרטגי, המצב יותר מורכב. יש רק שלושה מחוץ לברית השולטת עכשיו - קאו בוי, פליקה ואוזי, שהשבט צריך להיות מטורף כדי להדיח (וחבל). אבל פתאום, משום מקום, קאו בוי יוזם תוכנית להיפטר מהאליל של פנר (שאין לו) ולהדיח אותו! ואפילו בקי ויול שוקלים להצטרף! לאאאאאאאאאאא!!! אבל בסוף לשמחתי, מסתבר ש*אף אחד* לא הצטרף אליו ואל פליקה. בזאת אוזי מצטרף לברית, שתהפוך לרביעיית אייטו אחרי שקנדיס ופנר ימרדו. המרד גם יהיה נקודת המפנה שכל האסטרטגיה בעונה תיעלם, ותהפוך לפאגונגינג ומשחק מאוד אישי ולא מכבד, וגם לא כיפי לצפייה. אבל לפני כן יש עוד פרק אחד.

פרק 7

רק שזה פרק 8, כי פרק 7 האמיתי היה לקט. וואט דה פאק?!?!? על מה ולמה לעשות לקט כל-כך מוקדם בעונה הזו?! 12 מהמתמודדים לפחות לא הייתי מלהק אפילו פעם אחת! בכל מקרה, אחרי ההדחה של כריסטינה, אייטו חטפו את נייט, והוא יכול רק לעזור להם באתגר הבא. או שהם יושיבו אותו כדי שהוא לא יעזור לשבט רארו, וזה מה שהם עושים. אבל זה לא משנה יותר מדי, כי האתגר הזה כולו מים, אז אוזי לבדו מספיק כדי לוודא שלרארו לא יהיה סיכוי. אבל גם בלי אוזי, בראד הרס לרארו בכך שהוא נשאר לפתור את הפאזל - אבל רארו אפילו לא *הגיעו* לשלב הפאזל, בגלל שהיחידה שיכלה להחליף את בראד הייתה רבקה, והיא גרועהההההההההההההה. וכך גם ההחלטה של בראד, שכנראה קיצרה את זמנו במשחק בכמה ימים טובים.

זו גם הנקודה שבה כולם מתחילים לסגוד לאוזי על כמה שהוא טוב באתגרים. אבל הוא עדיין לא בברית השולטת, ויותר מזה, המיזוג מתקרב אז היתרון של אוזי מתחיל להפוך לחסרון מטורף - אם הוא רק יהיה פגיע פעם אחת. והאליל אצל יול, שכרגע נגדו. באתגר החסינות שוב יש לא מעט מים, אז כנראה ההדחה של אוזי תצטרך לחכות קצת. באמת שממש קל לשכוח מיחסי הכוחות שהיו באייטו לפני המרד, שאת האמת? ממש חבל שקרה. בלי המרד, כנראה אייטו עוד היו מפסידים חסינות מתישהו, אחרי בראד היה מודח אוזי, טוויסט הבולשיט לא היה קורה, וייתכן והיינו מקבלים פיינל 6 של יול, בקי, קנדיס, אדם, פרוואטי וכנראה פנר או אפילו סונדרה כדי לוודא שהברית הלבנה לא מגיעה לרוב. אבל בטח יול היה כנראה מארגן בליינדסייד על פרוואטי ו/או אדם עוד לפני הפיינל 6, כדי לוודא שקנדיס לא תבגוד בהם. אם המיזוג היה בפיינל 10, זה אומר שבמקרה הזה רבקה וג'ני גם היו מצטרפות, והיו המון אפשרויות על השולחן. בינתיים נפרדים מפליקה, שהייתה מעצבנת. זו הנקודה שהעריכה ממש מסתירה כמה שאוזי הוא זבל, חבל שהוא עוד במשחק.

פרק 8

פנר וקנדיס מתכננים להתאחד עם אדם ופרוואטי במיזוג, כרגע הם אפילו לא בסכנה אז נראה שזה הגיוני. אבל אם נראה להם שיול ובקי לא יבגדו בהם עם נייט, רבקה, ג'ני וסונדרה (בהנחה שהמודחים הבאים הם אוזי באייטו ובראד ברארו), הם סתומים. אגב, אני הכי אוהב שג'ף קורא לכל שבט בנפרד. ושימו לב שהוא *לא* אומר Guys. זה היה כל-כך קל להיפטר מהמילה הזו בלי להגיד שזה בכוונה בשביל הפוליטיקלי קורקט, אבל הדור הזה דפוק ולמדתי להבין את זה. רק תסתכלו באינטרנט כמה אנשים עם שם לא ערבי מבטלים את עצם קיומה של ישראל לפני 1948. אני לא אתפלא אם חלק לא מבוטל מהם אנטישמים, אבל זה לא פופולארי לשנוא יהודים כי הם יהודים - בינתיים.

התוכנית של פנר יכלה לעבוד מעולה, אילו רק המרד לא היה קורה. ברגע שקנדיס ופנר עברו לרארו, העונה השתנתה לגמרי. פתאום הגב של יול ובקי היה לא פחות צמוד לקיר מזה של אוזי, ואולי זה קשור למה הם לא הפסידו יותר לעולם. אבל מה שהכי גרוע זה שהמשחק נעשה אישי. השליחה של קנדיס לאי הגלות פעמיים לא הייתה כדי שהיא תמצא את האליל או משהו חיובי אחר - זו הייתה שנאה טהורה, דבר שלא אמור להיות בהישרדות. רק משחק? פחחחח. אני מוכן להיות חודשיים על אי בודד עם ברנדון, פיליפ וההוא שפרש פעמיים, רק כדי שאוזי בחיים לא ילוהק שוב. וכמובן, פתאום בכל אתגר שחייה היא הפקטור הכי משמעותי, אז לא רק שהייתה התערבות הפקה לאורך העונה, היא הייתה כדי שחס וחלילה "הגזע המדכא" לא יזכה. איכס על העונה הזו ואיכס על העולם היום. ואם כבר גזעים ויהודים, אני לא מאמין שלקח להישרדות 39 עונות כדי ללהק יהודי(ה) לא לבן(ה) - לורן בק, שכמובן לא תלוהק שוב כי העונה שלה הייתה פח אשפה בוער.

אז אייטו עוברים לרצף זכיות שלא בדיוק היה עד עכשיו, ואנחנו מגלים שחטיף השוקולד קוקוס האהוב קרוי על שם ספינה שהיה בה מרד גדול (של פיראטים?). בגדול היה צפוי שרארו יפסידו לפחות עוד חסינות אחת, כי אוזי, והמודח הבא שלהם יהיה בראד. אז לא כל-כך נורא. אבל אני לא יכול להגיד את זה על הפרק הבא, שיהיה שפל המדרגה של התערבויות הפקה בהישרדות אמריקה.

פרק 9

אחד הפרקים שאני פחות אוהב בהישרדות, כי יש בו התערבות הפקה ענקית. בכל מקרה, העורכים לא מבזבזים זמן בלהראות שבעוד קנדיס שלמה לחלוטין עם ההחלטה שלה למרוד, פנר חושב שהוא עשה טעות. חס וחלילה שיהיו הפתעות בדרך. או שאני פשוט מכיר מספיק את הטריקים שלהם. זה כמו ספרי מתח - אחרי שקוראים חמישה או שישה ספרים של אגתה כריסטי, אפשר לנחש בקלות יחסית מי הרוצח בכל ספר נוסף.

בכל מקרה, אתגר הפרס היה טרגדיה עבור רארו, אבל זה לא השפיע הרבה על אתגר החסינות, ששוב היה מלא מים ולכן מראש לא היה להם סיכוי. אבל הם עושים טעויות טקטיות מטורפות. למה לשמור את רבקה לחסינות אם היא הגרועה מכולם?! טוב עשו שהם הושיבו את פרוואטי, אבל למה לא להושיב גם את אדם?! אז לא, הם לא הפסידו באתגרים רק בגלל שאוזי שחיין מדהים. הם מפסידים כי הם לא "משחקים כדי לנצח" - אולי יש להם את פנר בשביל האסטרטגיה, אבל מבחינת החלטות של מי מתמודד באיזה אתגר, הם גרועים.

ובכלל, למה לעזאזל נותנים למי שהודח לפני המיזוג להיות במושבעים?!? מה כבר בראד יודע על רביעיית אייטו?! זה לא גרוע כמו במקרים ספציפיים אחרים *שיעול*אי ההכחדה*שיעול* אבל טוב עשו שוידאו אחרי שפיג'י שכל המושבעים לפחות יגיעו למיזוג, על ידי קיצור המושבעים מתשעה לשבעה בסין ובגאבון, ואז התחלת המיזוג יותר מוקדם מסמואה והלאה, מה שעזר בדיעבד כי הוא הפך את המיזוג, החלק הכי אסטרטגי של העונה, ליותר ארוך. אבל העונה ההנוכחית היא דרעק ורק מעט יותר טובה מפיג'י. והפרק הזה הוא שפל המדרגה. הבקבוק הזה הוא בולשיט מזוקק וג'ני נשדדה. ושלא יהיה לכם שום ספק, אייטו היו מקבלים בקבוק אחר ובו הזמנה למיזוג.

פרק 10

אחד מפרקי 10 הכי גרועים בכל הזמנים. ובכלל, איך הגענו לפרק פאקינג 10 והמיזוג רק התחיל?!? אני ממשיך לחשוב על איך המרד הרס את העונה. הייתה יכולה להיות עונה פנטסטית עם קווים שבטיים שנמחקים ונבנים מחדש שוב ושוב, עדיין לא בטופ 10, או אפילו במחצית העליונה, אבל בוודאי לא העונה השמינית הכי גרועה בכל הזמנים!!! וזו העונה הראשונה שראיתי בקצב של אמריקה!!! בעעע. טוב שראיתי לפניה את האמזונס ואיי הפנינה. כאילו, תחשבו על זה. מעבר לזה שהיינו נפטרים מאוזי הרבה יותר מהר (בתקווה), היינו מקבלים בליינדסייד בפיינל 10, עוד אחד בפיינל 8, ואולי עוד אחד או שניים על הדרך. לא ממש הרבה, כי הקאסט הזה עדיין זוועה, אבל יול ופנר היו מספיקים כדי לתרום כמה הפתעות.

במקום זאת, יש רק בליינדסייד אחד אמיתי, בפרק הזה, ואחריו פאגונגינג. מה שכן, פנר היה יכול להיפטר מנייט, שתמיד היה נגדו, ואז לנצל את המחשבה של יול שהוא עם אייטו כדי לקפוץ חזרה לרארו ולהדיח את אוזי בפעם היחידה שהוא לא היה חסין! משם לנצל את המומנטום כדי לכרות מחדש את הברית הישנה שלו עם יול ובקי, ולסכם איתם שהמודחים הבאים הם אדם, פרוואטי וסונדרה. אז גם אחרי המרד, הייתה יכולה להיות עונה סבירה - אם רק חברי רארו לא היו מתייחסים לפנר כמו לרוצח סדרתי. הפרק הבא יהיה זה שבו העונה נידונה לשיעמום.

מעבר לזה, היה רגע קומי נחמד כשיול חפר על פיזיקה ואמר שלא ימצא לעולם חברה - למי שחי מתחת לסלע, יול התחתן שנים בודדות אחרי העונה הזו. אבל מעבר לזה, אוזי זוכה בחסינות הראשונה שלו מתוך כמעט כולן, ופנר עוזר לאייטו להדיח את נייט. ובזאת מתחיל אולי המיזוג המשעמם מכולם ביחס לפרה-מיזוג - בעונות 22 ו-23 לפחות התברכנו בפרה-מיזוג לא יותר טוב ממה שקרה אחריו.

פרק 11

כל העניין שהיה בעונה נעלם. מעכשיו אפשר לנחש שרביעיית אייטו יהיו הפיינל 4. והיחסים בין השבטים מתחילים להזכיר לי את גאבון. השנאה של אייטו לקנדיס מתחילה להרגיש פאתטית, אבל תכל'ס? כולם שם לוקחים את המשחק ללב חוץ מיול! כן, אפילו פנר! אסטרטגיה כמעט ואין בעונה הזו כרגע, וזה לא היה כך אם רק המרד המזורגג לא היה קורה! אפילו יול הראה לכולם את האליל שלו. אם באי הגלות עוד היה עניין בגלל שהאליל הוחזק על ידי מתמודד מהשבט המפסיד (אם רק טרי לא היה דינוזאור מיזוגן ו"ראוי"!!!), הפעם כמעט ואין טעם לראות מה קורה. אם באי הגלות הקאסט היה כל-כך טוב שבעצם לא היה צורך באסטרטגיה, הקאסט הזה כל-כך גרוע ששום טוויסט לא יכול להציל אותו.

הדבר היחיד המעניין בפרק קרה באתגר החסינות - זו החסינות היחידה, ולמעשה האתגר היחיד, שאוזי *לא* זכה בו. זו הייתה ההזדמנות המושלמת להדיח אותו, אבל לאאאאאאאאא, אפילו פנר לא משחק בהיגיון ובעצם ויתר על המיליון, וכרגע משחק כדי לוודא שאף אחד משבט רארו לא ינצח. פאק, אני חושב שכרגע אני לא ממש אוהב אף אחד חוץ מיול, וגם זה לא בטוח! וזה עוד לא קרה לי באף עונה! ביי קנדיס, הייתי רוצה להצטער קצת, אבל את יודעת מה? את זו שמרדת, את מחקת כל שמץ של אינטריגות משבט אייטו, את הרסת את העונה הזו!!! ואז יצאת צבועה גמורה בעונה 20 כשעשית בדיוק את מה שפנר עשה בעונה הזו!!! אבל אני כנראה עדיין אדרג אותך גבוה כי זה פאקינג קאסט חרא!!!

פרק 12

אחרי שהפרק שעבר היה מלא שיעמום וגם גועל מהיחס של חברי רארו לפנר, הפרק הזה בכל זאת מביא קצת שינוי. אתגר קרובי המשפחה היה נחמד (וגרפ לי להיזכר בגירסה שלו מעונה 20, שבה קולבי הפך ללוזר מוחלט) ופנר הולך לזכות - שאלום, אני לא זכרתי שפרוואטי זכתה במשהו בעונה הזו! אבל הייתי צריך לנחש שתהיה נקודה ובה רק חברי אייטו יהיו על האי, כשפרוואטי ואדם (וגם סונדרה) בפרס ופנר באי הגלות. זו הנקודה שחברי אייטו מוכיחים שהם לא יודעים להפסיד בכבוד. מה ששכחתי הוא שאחרי שפרוואטי ואדם וסונדרה חזרו עם אוכל, אוזי ובקי ויול החזירו את האוכל שהם החביאו. בעצם, שמתי לב למשהו - כל העונות שאוזי היה בהן, חוץ ממיקרונזיה, היו גרועות! ומיקרונזיה התחילה להיות ממש מעולה אחרי שהוא הודח! אז הוא מנחוס לא פחות מאשר בוסטון רוב!

החצי השני של הפרק היה יותר משעמם כרגיל. אתגר מים, וואו, מעניין מי מנצח! לא שזה ממש משנה כי זה לא שלמישהו ברביעיית אייטו יש סיכוי לעוף. פאק, זה היה יכול להיות שבט כל-כך מעניין אם היו אינטריגות בין הצדדים, שוב תודה רבה לך קנדיס על שהרסת את זה. בנקודה הזו פחות או יותר יול מחליט לפי מי נותן לו את הקול שלו במושבעים. אז הוא מדיח עכשיו את פנר כדי לקבל את הקול של אדם, ואז הוא מחזיר במועצה הבאה לפנר את הכובע שלו כדי לקבל את הקול שלו. מה הוא עשה בשביל קנדיס, אני אפילו לא זוכר/יודע. אולי חיבה על סמך היותם בברית לפני המרד.

פרק 13

איזה פרק מיותר. חבל שהשניים היחידים שהיו בשבט אייטו ויכלו לסדוק את רביעיית אייטו הודחו, אבל אני מניח שזה למה קנדיס הודחה ראשונה מהרביעייה הלבנה. באתגר הפרס אין מים ואתם יודעים מה זה אומר, זה אומר שיש סיכוי למישהו שלא קוראים לו אוזי לזכות. אבל לא, אוזי זוכה בפער הכי גדול עד עכשיו, אבל זה לא משנה כי שלושה הולכים לפרס, זה כמו בונואטו. השלושה האלה הם אוזי, פרוואטי ויול - אוף! אם רק אדם היה מצטרף במקום יול, יש מצב שאוזי וסונדרה היו מצטרפים אליהם ופמרים את רביעיית אייטו. רגע, אוזי? בגידה? הוא לא ידע מה זאת אסטרטגיה גם אם היא הייתה מכה אותו בפרצוף. ההישג הכי גדול שלו במשחק הוא לגלף פרצוף על מקל ולקרוא לזה אליל מזויף. היי, זה עבד על ג'ייסון.

ובכל זאת, שבב ממה שהיה לפני המרד - וממה שיהיה בעונות יותר מאוחרות? בעיקר פרוואטי שמפלרטטת, אבל כל הפוטנציאל לשינוי ביחסי הכוחות נהרס בגלל שאוזי ויול הם שהצטרפו לפרס עם פרוואטי - כאמור, ייתכן ופרוואטי ואדם ביחד היו אולי קצת מצליחים להשפיע על אוזי. אתגר החסינות גם בלי מים, אבל מה זה משנה כבר? אוזי לא יודח, יול לא יודח. מקסימום אוזי יעבור צד ויכפה תיקו נגד בקי. פור דה רקורד, אוזי זכה שוב ולא היה שום שינוי ביחסי הכוחות. כל מה שקרה הוא שפרוואטי הוכיחה שהיא איום יותר גדול מאדם, והודחה לפניו. ביי, אמנם האסטרטגית שבך בפציעה מפעם לפעם, אבל בעונה הזו בעיקר היית ממורמרת. כמו כולם בערך.

הגמר!

אחד הגמרים הכי משעממים אי פעם. קודם כל, הפיינל 5, מה הטעם? אם אדם לא זוכה בחסינות, הוא מודח. ו*שוב*, תודה לך קנדיס שלקחת שבט מלא באינטריגות ובריתות פנימיות והפכת אותו לרביעייה איתנה כמו פלדה. זוכרים ששבט אייטו הפסיד אתגר פיזי (אתגר החסינות הראשון) למרות אוזי, ואוזי אפילו לא נשאר עד הסוף ופרש מהאתגר לפני פנר? החצי הראשון של העונה היה מגניב, אבל בקושי זכרתי אותו כי כל מה שזוכרים מהעונה הזו זה את המרד, וכמה אוזי חזק וכמה רביעיית אייטו נשארו נאמנים אחד לשני. אבל זה הישרדות, נאמנות ויחסי כוחות סטטיים פירושם עונה גרועה. אוזי זוכה בחסינות, ולמרות שההדחה הכי צפויה אי פעם מתקרבת, צריך קצת סיכויים! והמהלך שמדובר עליו הוא... ליצור רוב קולות ליול, כדי שהוא ישלוף את האליל, אבל אדם יודח בכל מקרה. וואו, איזה מתח! איזה דרמה! העונה האהובה על אמריקה! ביי אדם. ולמען הסר ספק, אילו בפיג'י עדיין היה האליל הישן (ולכן לא היה בליינדסייד על אדגארדו וניסיון בליינדסייד על יאו-מן), היא הייתה יותר גרועה מתאילנד. אם בעונה הנוכחית היה אליל נורמלי היא הייתה יכולה להיות... בינונית פלוס.

ואז הגיע הזמן לעוד התערבות הפקה ענקית בדמות המעבר לפיינל 3. כמו באג שהופך לפיצ'ר, כמה עוד התערבויות הפקה יוכשרו כך? שיעשע אותי שבטקס המעבר כריסטינה לא רצתה לשחק את המשחק כי היא שוטרת. טוני ושרה מוסרים דרישת שלום מהעתיד. אתגר חסינות אחרון, אוזי זוכה, תיראו מופתעים, ואז מסתבר שאפשר להשתמש באליל גם בהדחה האחרונה. סליחה?!? על מה ולמה?!? אה רגע, כדי לוודא ששני הענקים ימשיכו למועצה האחרונה ולא יהיה גמר משעמם של אחד מהם נגד שתי ניצבות. במקום זאת קיבלנו אתגר הדלקת אש משעמם של שתי ניצבות שבקושי יודעות להדליק גפרור. ההערות של פרוואטי היו הדבר הכי מבדר בפרק הזה עד עכשיו. עצוב. ביי סונדרה, פיהוק. אה, ויול ואוזי החליטו שזה יהיה "הוגן ככל האפשר". זה הישרדות או לא?!?

נשארנו עם הגמר, והוא די משעמם. אין בדיוק חובבי אסטרטגיה במושבעים חוץ מאשר פנר (שכמובן הצביע ליול, כמו שצריך), אבל בסופו של דבר יול זכה 5-4 - כשפרוואטי הצביעה לאוזי. ואם זה נראה לכם בעייתי, אל תשכחו שהיא הצביעה לנטלי בעונה 40! נטלי! על פני טוני!!! שחקנית טובה (אבל אוברייטד מאוד), הייתה אינטגרלית להצלחה של עונות 16 ו-20, אבל חרא מושבעת - שגם הייתה מצביעה לסנדרה אילו הייתה מודחת במקום ג'רי.

דירוג:

1. פנר אחרי הכול
2. יול

ברצינות שאני לא ממש מחבב אף אחד אחרי זה אבל:

3. פרוואטי בגלל שהיא לא הרסה את העונה
4. קנדיס בגלל שהיא לא תומכת חמאס
5. אוזי בגלל שכל השאר משעממים מדי
6. בקי
7. בילי בגלל שהוא מטאליסט, לא איכפת לי
8. ג'ני בגלל שנדפקה מהטוויסט
9. סונדרה
10. בראד