עורך דין/נוטריון עבור צוואה לאזרחי ארה"ב המתגוררים בישראל

• פותח הנושא bg27
  • פורסם בתאריך

bg27

New member
שאלה- כאזרח ישראלי ואמריקאי המעוניין לדאוג לצוואה, האם יש עורכי דין המומחים לחוקים בישראל ובארה"ב או שמומלץ לשכור שרותים של נוטריון בישראל ובנפרד בארה"ב? האן מישהו יודע אודות דגשים ורגישויות עליהם כדאי לתת את הדעת בנושא אם בנושא של מיסוי וסוגיות נוספות הקשורות בירושה.

vinney

Well-known member
בסוגיות המיסוי צריך לדבר עם יועצי מס ולעשות תכנוני מס שיעבדו בשילוב של חוקי שתי המדינות, זה לא טריויאלי אם רוצים לעשות משהו מתוחכם אבל אם אין לך מליארדים כמו לדוד שטראוס זה גם כנראה לא רלוונטי לך.

לגבי הצוואה - בארה״ב יש 50 מדינות ולכל אחת יש כללים משלה. מה שכן הוא יש רק צוואה אחת, כך שהיא צריכה להיות בפורמט שמקובל על כל המדינות שבהן אתה צריך להפעיל אותה. אני אגיד לך על קליפורניה, בה אני חי - הדרישה היא בדיוק כמו בישראל: צוואה צריכה להיות חתומה על ידי שני עדים. בארה״ב אין כזה דבר ״נוטריון״, כך שאם בארץ אפשר להשתמש בנוטריון כתחליף לעדים, אז בארה״ב אין כזאת אופציה ושני עדים נדרשים. זאת ההתרשמות האישית שלי, אני ממליץ כמובן להיעווץ בעו״ד שמתמחה.

הא, אתה תצטרך לאשרר את הצוואה בכל מדינה בנפרד (יורשים שלך, זאת אומרת). אשרור הצוואה על ידי רשם הצוואות בארץ לא מבטיח כלום לגבי הprobate במדינות ארה״ב.

דיברגנט חדש

Well-known member
בסוגיות המיסוי צריך לדבר עם יועצי מס ולעשות תכנוני מס שיעבדו בשילוב של חוקי שתי המדינות, זה לא טריויאלי אם רוצים לעשות משהו מתוחכם אבל אם אין לך מליארדים כמו לדוד שטראוס זה גם כנראה לא רלוונטי לך.

לגבי הצוואה - בארה״ב יש 50 מדינות ולכל אחת יש כללים משלה. מה שכן הוא יש רק צוואה אחת, כך שהיא צריכה להיות בפורמט שמקובל על כל המדינות שבהן אתה צריך להפעיל אותה. אני אגיד לך על קליפורניה, בה אני חי - הדרישה היא בדיוק כמו בישראל: צוואה צריכה להיות חתומה על ידי שני עדים. בארה״ב אין כזה דבר ״נוטריון״, כך שאם בארץ אפשר להשתמש בנוטריון כתחליף לעדים, אז בארה״ב אין כזאת אופציה ושני עדים נדרשים. זאת ההתרשמות האישית שלי, אני ממליץ כמובן להיעווץ בעו״ד שמתמחה.

הא, אתה תצטרך לאשרר את הצוואה בכל מדינה בנפרד (יורשים שלך, זאת אומרת). אשרור הצוואה על ידי רשם הצוואות בארץ לא מבטיח כלום לגבי הprobate במדינות ארה״ב.
ברור שהרשם בארץ לא מעניין אותם.
צוואה עם 2 עדים בחתימת עו"ד מתורגם לאנגלית מספיקה גם לארה"ב.
בארץ, עדיף לך 2 עדים גברים, במידה ותרצה ללכת לבית הדין במקום לרשם.

Yehuda500

Member
בנוסף, אם בני משפחתך הקרובים (או יורשיך) אינם אזרחים אמריקאיים, יש לכך השלכות קשות מבחינת מס עזבון/ירושה בארה"ב ויש חשיבות לתכנון הבעלות על הנכסים על מנת להמנע ממיסוי אמריקאי כבד. גם בכך עזרה עורכת הדין

Yehuda500

Member
בזמנו השתמשנו בשירותיה של פליסיה סיטון, עו"ד אמריקאית שמתמחה בנושא.
בזמנו התגוררה במודיעין.
אם יש עניין אוכל לחפש את פרטיה בהסטוריה אצלי.
אין לי כל עניין עסקי/אישי איתה, מלבד העובדה שנפגשתי איתה לפגישה אחת וערכתי באמצעותה צוואה

למעלה