עזרה באיתור קבר בהר הזיתים

avitalit

New member
עזרה באיתור קבר בהר הזיתים

מי יודע איך ניתן לראות רשימות של אנשים שנקברו בהר הזיתים בשנות העשרים או השלושים של המאה הזאת ? האם יש רישום היכן שהוא ? סבתא של אימי שעלתה ברגל לארץ ממרוקו דרך מצרים - התגוררה בחברון ונקברה בהר הזיתים בירושלים . לפני כ 40 שנה ביקרה בקבר דודה זקנה שלי אבל היא כבר לא זוכרת כלום .... תודה .. איציק

לפי הסיפרות

הסופר א.ב.יהושע סיפר על אביו הקבור שם, נדמה לי, ואולי הוא מוכך ו/או יכול לעזור במידע? (ובפורום הזה בכלל)

avitalit

New member
../images/Emo51.gif באיזה ספר זה ?

אמנם זה לא הפורום - באיזה ספר זה מסופר או שהדבר נאמר מפיו ? איציק

עוד באותו הנושא

הספר אליו התכוונתי הוא "מר מאני" - ספר נפלא בפני עצמו. הפרק הראשון מספר על עליה להר הזיתים לחיפוש קבר. זכור לי שקראתי בעיתון מפי א.ב. יהושע על הנושא ולכן הצעתי לך לפנות אליו. רותי

ספרן

New member
הר הזיתים

היה מי שרשם את רשימת כל הצבות בהר הזיתים בשנת 1901. הספר חלקת מחוקק יצא בדפוס צילום בשנת 1969. ראי פרטים כאן. זה לא יעזור למי שנפטר אחר כך. ישנם רישומים מדוייקים למדי במשרדי החברא קדישא. ידוע לי למשל של"גחש"א הכללית" ברח´ פינס בירושלים, יש רישום ממוחשב ומדוייק של הקבורה גם מלפני 150 שנה. הבעיה שקיימות מס´ חברות קדישא בי-ם, וה"כללית", (שהיא מאוד לא "כללית") , עסקה בקבורה של חרדים אשכנזים בעיקר. אם סבתך הגיעה ממצרים, כדאי לברר אצל ה"חברא קדישא לספרדים ועדות המזרח" ואולי בח"ק של המערבים (יוצאי מרוקו).

חברות קדישא בירושלים

איציק בוקר טוב בירושלים יש כמה חברות קדישא (נדמה לי 9) ובבתי הקברות בי-ם יש חלקות נפרדות לכל ח"ק, אם אתה יודע באיזה איזור ואיזה חלקה נמצא הקבר תפנה לח"ק לה שייכת החלקה אם אינך יודע תפנה לכולן. יתכן גם שלחברון היתה ח"ק משלה עם חלקות בהר הזיתים שהיו שייכות לח"ק של חברון. על כל פנים ביקור בהר הזיתים היום הוא ענין לא כל כך בטוח, על מישהו שלאזכרה שכר מאבטח, לצערי בני דודינו מסתובבים שם חופשי ולא כדאי ללכת לשם לבד. בהצלחה מאיר

gcarmi

New member
פישהוף.

שלום לך. שם המשפחה שלך מעניין אותי. מאין המוצא ? תוך כדי חקר השורשים של אמי, מצאתי כי בעיירה Przedborz שבפולין, שם אמי ז"ל נולדה ושם מקור המשפחה שלה, שם משפחה זה, בתכתיב הפולני שלו - Fiszauf הוא די נפוץ, ואפילו במשפחתי יש קשרי נישואים מאמצע המאה ה-19 עם שם זה. נ.ב. שם משפחת אמי - שפירא. גדעון כרמי.

פישהוף

שלום גדעון פישהוף ( בגרמנית:חווה לגידול דגים) היא נצר לפלג האוסטרי של משפחת אורבך. ב 1670 - גירוש יהודי אוסטריה, הם עזבו את אוסטריה ושינו את שמם לפישהוף או אורבך-פישהוף ונפוצו על פני כל מזרח אירופה. הרב משולם זלמן אוירבך-פישהוף התיישב בקרקוב פולין והוא נחשב אבי הסניף הפולני של המשפחה. משפחת אבי ז"ל התגוררה בוורשה. אם אינני טועה יש בעץ שלי גם בני משפחה מהעיירה של אמך אבל אני לא זוכר בע"פ וצריך לבדוק. אשמח לשמוע איזה קשרי נישואין יש במשפחתך לפישהופים. תודה ולהת´ מאיר

gcarmi

New member
פישהוף במשפחתי

שלום. אמי נולדה ב-1906 בעיירה Przedborz. אביה היה מאיר שפירא יליד 1869 בנו של הרשל שפירא יליד 1830 ונכדו של ישראל שפירא יליד 1812 (נולד בחנצין - Checiny בפולנית). להרשל שפירא היתה אחות צעירה - רחל-רייזל שפירא שנולדה באותה עיירה ב-1833. היא נישאה למאיר וקסברג Waxberg יליד אופוצ´נו (בעירה זו נולד אבי). בנם שמואל יעקב וקסברג יליד 1852 נישא למלכה יהודית רודאל-בוקשרייבר Malka Jdes Rodal-Buchszrajber) שאמה היתה שרה משה פישהוף (Sura Masza Fiszauf). מסובך ? לא כל כך. יש עוד קשרי נישואים דוקא מצד אבא שלי - אחיו הבוגר דוד נישא לחנה בצ´ינסקי, שדוד אחד שלה אהרון שמואל התחתן עם דינה רבקה ברלינר. אחיה של דינה רבקה, דוד יחזקאל ברלינר נישא לאיטה-ליבה פישהוף. וכו´ וכו´. יש עוד. בברכה - גדעון

חיפוש קרובים (פישהוף) דרך ג´ואישגן

אני מצרפת מכתב שהגיע אלי (דרך "גשר גליציה) I am researching my husband´s maternal Galician genealogy and have just discovered that his grandfather, Nathan Madfis married an woman named Leah Fishoff (father Benjamin Fishoff) on12/31/1890 in London. I am trying to find out what happened to Leah. Nathan remarried in 1898 in New York. I have found Fishoff´s from Russia and Austria-Poland. Any help you can provide will be appreciated.

חיפוש קרובים (פישהוף)

שלום רותי בדקתי את השמות והם לא נמצאים בעץ שלי, יש לי חוברת שנכתבה ע"י בן למשפחת פישהוף בלונדון, שלא קשור לענף המשפחתי שלי, אני אחפש איפה תייקתי אותה ואם יש שם מידע רלוונטי אשלח אותו במייל שצרפת ואיידע אותך. להשתמע מאיר

למעלה