עזרה בבקשה!

Just A Firefly

New member
עזרה בבקשה!

אז ככה, היום הייתי במעין סיור בירושליים כחלק מפעילות בית ספרית (אני בכיתה יא´). הגענו לאיזור המוזיאון שב"יד ושם", נכנסנו לקבל הדרכה. אני עמדתי מאחור עם מספר ילדים. באמצע ההדרכה, נער, אשר עמד קרוב אליי, פשוט צנח לרצפה. הנער החל בפרכוסים קשים למשך 7 שניות בערך (תוך כדי דפיקת ראשו בחוזקה ברצפת הבטון) ולאחר מכן קם, כאילו לא קרה כלום וגם לא ידע מה קרה לו. הוא לא זכר אפילו שנפל. בעקבות התעניינותי בתחום הרפואה - ראיתי שהוא לא התעלף, אך גם ראיתי שזהו אינו התקף של אפילפסיה (מחלת הנפילה) מפני שבדרך כלל הפרכוסים ממושכים יותר וכמו כן, הוא לא הקציף מפיו וגם לא הייתה לו בריחה של צרכיו. עוד דבר ששמתי לב אליו הוא, שהנער פשוט קם לרגליו ישר לאחר הפרכוסים - וגם לא במודע - הוא לא נשאר לעוד מספר שניות כדי להאושש (כמו שבדרך כלל קורה) אלא מיד קם על רגליו ולא הבין למה כולם מסתכלים אליו בתמיהה. רק לאחר ששאל - נאמר לו מה קרה. הוא לא זכר כלום. יכול להיות אולי שהוא פשוט לא זכר עקב דפיקת הראש בבטון? אגב, הנער בן 16-17. ואין לו בעיות רפואיות כלשהן. מה שם המחלה\התקף הזה? האם זה קריטי? האם צריך לגשת לטיפול רפואי? תוכל להרחיב לי מעט על נושא זה? תודה מראש!

התעניינותך ברפואה...

אני מנהל את מגמת קדם רפואה בגמנסיה הרצליה שבת"א אני מקנא בהם- תלמידי י"א לומדים רפואה שעתיים בשבוע עם מיטב הרופאים של המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי לא הייתי מציע להם או לך לנסות לעשות אבחנה של החבר שלך כל מה שאת מתארת מעיד שאת לא רק מתעניינת אלא גם שמה לב לדקויות ולפרטים חשובים ביותר חוש קליני ותבונה חשובים בבחירת המקצוע כעת רק נשאר לך ללמוד כ 7 שנים ולעשות סטאג התמחות ואולי גם תת התמחות אני לא מתיימר לתת מענה על השאלה ודאי שלא אתן עצות רפואיות למי שלא ביקש אותן (החבר שלך למשל) אני מאחל לך הצלחה בקריירה עם חושים קלינים כל כך חדים אני צופה עתיד והצלחה ורודים אגב- לא אהבתי את המסר שבתחתית ההודעה שלך כל טוב

למעלה