עזרה במציאת עבודה

JonJon9

New member
עזרה במציאת עבודה

שירן שלום,
הגעתי לפורום הזה כי אני צריך את עזרתך במציאת עבודה.
לפני תשעה חודשים, סיימתי את לימודיי לתואר שני ביחסים בינ"ל, וזאת גם הייתה התקופה בה סיימתי את העבודה האחרונה שלי (בה עבדתי שנתיים).
בחלק מהתקופה הזאת, ביצעתי התמחות במשרד ממשלתי, והיא הסתיימה לפני כחמישה חודשים, ככה שחיפושי העבודה שלי היו אינטנסיביים יותר או פחות, בהתאם להתמחות שלי.
למדתי את התואר הזה (ואת הראשון, שהוא בתחום מאוד דומה), כי אני באמת מתעניין בתחום הזה ורוצה לעבוד בו. במהלך החודשים האחרונים, גם הצלחתי לגבש לעצמי תיאור די מדויק של סוג המשרה שאותה אני מחפש-
נכון להיום, כששואלים אותי איזה סוג עבודה אני מחפש, אני עונה תחום המחקר- התעסקות עם ניירות מדיניות/אנליסט פוליטי והגדרות דומות.
זה היה סוג העבודה שביצעתי במהלך ההתמחות שלי, אז יש לי כבר ידיעה לגבי איך זה מתבצע בפועל.
הבעיה היא, שקשה לי למצוא את סוג העבודה שאני רוצה למצוא, ובאופן יותר רחב- קשה לי למצוא משרות שקשורות להשכלה שלי.
אני מנסה להשתמש במקורות שונים- פייסבוק, חברים שמכירים אנשים שיכולים לעזור, לינקדאין, אתרי חיפוש עבודה, נציבות שירות המדינה ועוד,
אבל עדיין.... זה לא ממש עוזר לי.
מאז חודש פברואר, ניגשתי לשלושה ראיונות עבודה, שלא הניבו משהו מעשי (לא לעכשיו, לפחות).
אני מרגיש שאני מפספס כאן משהו-
אני לא מדבר על הסבת מקצוע או שינוי תחום, אלא משהו שקשור אולי לסוג המשרה שאני רוצה למצוא.
אולי אני נעול על הגדרה מצמצמת מדי?
אולי, עם הכשרונות והידע שלי, אני יכול לחשוב על סוגי עבודה נוספים, שיכולים להתאים לי ושלא חשבתי עליהם?
איך אני יכול להשתמש במה שיש לי כדי למקסם את הסיכוי שלי למצוא עבודה?

על עזרתך אני מודה מאוד.

משרת החלומות....

1. אתה מסתכל על כל השוק הזה של חיפוש ומציאת עבודה ממש הפוך. אתה לא יכל להמציא לעצמך את המשרה
. המעסיקים הם אלו שמחפשים עובדים בהגדרות מסוימות שהם מכתיבים. המעסיק הוא זה שצריך עובד/ת שיעשו "כך וכך" . זה עובד לגמרי הפוך - אתה רואה משרה באתר דרושים ואתה מחליט אם היא מתאימה לך או לא. אתה לא מפרסם את עצמך למעסיקים שיפנו אליך. אתה משיב על משרות/מודעות דרושים.
2. הרבה השכלות אוניברסטאיות הן לא מקצוע. ואין בכך כל פסול - נהפוך הוא !!! "השכלה" - בהרבה תחומים של תארים אוניברסיטאים היא "כלי" , "נקודת זינוק" - כלים אנליטיים למחשבה, רמה אישית, בסיס לשוק העבודה - לא מקצוע. וובזמנים שלנו (ראה הערה מספר 3 בהמשך... ) - וטוב שכך ! יש לך בסיס מצוין - תואר ראשון ותואר שני !!! כל הכבוד !!! ומכאן תפליג/תבחר בתוך שוק העבודה ובתוך היצע המשרות.
3. כל עולם העבודה/תעסוקה השתנה בשלושים השנה האחרונות ולמעשה עולם התעסוקה נישאר בתוך השינוי הזה ויישאר שם עוד הרבה מאוד זמן. לדעתי אלו הם פני העולם בתעסוקה לכל תקופת חיינו לפחות. "מקצועות" רבים נעלמים ונולדים מקצועות/תחומי תעסוקה חדשים... ולכן דווקא ככל שההשכלה של מישהו היא יותר רחבה ודווקא היא פחות "מקצוע" יש לו יותר סיכויים לזרום עם השינויים. פעם היו אנשים שעבדו כל חייהם בעבודה אחת 30 שנה ויותר באותו מקצוע... היום אנשים מחליפים עבודות ומחליפים תחומי תעסוקה ומחליפים קריירות.
(עדיין יש השכלות שהן מקצוע - רופאים, מהנדסים, מורים, אחיות... זה לא מה שאתה למדת)
4. המצב שלך אומר שאתה באמת נעול (בראש) בהגדרה מצומצמת מדי - באופן הזה יהיה לך מאוד קשה למצוא עבודה.
אתה כבר נתת לעצמך את התשובה גם בלעדיי: (אני מצטטת מהשאלה שלך)
"אולי אני נעול על הגדרה מצמצמת מדי?
אולי, עם הכשרונות והידע שלי, אני יכול לחשוב על סוגי עבודה נוספים, שיכולים להתאים לי ושלא חשבתי עליהם?
איך אני יכול להשתמש במה שיש לי כדי למקסם את הסיכוי שלי למצוא עבודה?"
אז קדימה - תפתח אופקים, תפתח את הראש
- תנסה כיוונים חדשים, תחפש קורסים מקצעיים להתמקצע ולהעשיר את ידע מקצועי ספציפי אם יהיה בכך צורך... יש הרבה מה לעשות - ובעיקר למצוא עבודה.

למעלה