עזרה ותמיכה :)

yana211

New member
עזרה ותמיכה :)

שלום לכולם,
אני בת 30, בהריון עם תאומים (בן ובת) בשבוע 22+4, הריון ראשון.
בסקירה המוקדמת (פרטי) הרופא אבחן קלאב פוט חד"צ ברגל ימין אצל העובר הזכרי ושלח אותנו לייעוץ גנטי על מנת לבדוק אופציה לבדיקה של מי שפיר (בדיקות גנטיות ושקיפות עורפית יצאו תקינים).
פעם ראשונה שאני ובעלי שמענו את המושג הזה וכמובן שהתחלנו לחפש ולקרוא על מה בדיוק מדובר, למרות שהרופא הסביר בדיוק מה זה וניסה להרגיע ואמר שזה ממש קל ואין שום בעיה לטפל בתופעה מהסוג הזה.
אבל עצם העובדה שנשלחנו לייעוץ גנטי וצמד המילים "מי-שפיר" לא השאיר טעם טוב... הגענו לייעוץ גנטי אצל פרופ' מוטי שוחט שהמליץ על מי שפיר+צ'יפ גנטי אך יצאנו מהפגישה בהרגשה שהוא מפנה אותנו לבדיקה הזאת מכורח הנסיבות, כלומר שהוא בתור מומחה לא יכול שלא להמליץ על מי שפיר. מה גם שבמהלך הפגישה אני ובעלי הבנו שהבדיקה אומנם מאוד מקיפה אך היא לא בודקת שום דבר שקשור לקלאב פוט. בקיצור, אחרי הפגישה עם המומחה החלטנו שבשלב הזה אנחנו מוותרים על הבדיקה בעיקר בגלל הסיכונים שטמונים בה, בעיקר בהריון תאומים. מה שכן לקחנו איתנו מהפגישה זה את המלצתו של הפרופ' לעשות שתי סקירות מאוחרות (אחת בשבוע 22 והשניה בשבוע 26), על מנת לעקוב אחרי התפתחות העובר ולוודא שהכל תקין פרט לקלאב פוט.
לפני כשבוע הגענו לסקירה המאוחרת במכבי, עדכנו את הרופא לגבי התוצאות של הסקירה הראשונה וציינו שאובחן קלאב פוט חד"צ אצל העובר הזכרי. בבדיקה הרופא ציין שכנראה גם ברגל שמאל יש קלאב פוט אך נראה יותר קל מברגל ימין. חוץ מזה, הכל נראה תקין. המליץ לחזור לייעוץ גנטי. חזרנו הבייתה בהרגשה לא כל כך נעימה, אולי כי קיווינו שבבדיקה השנייה פתאום לא יראו את הקלאב פוט :) בכל אופן, הבדיקת מי שפיר זה כמו ענן אפור מעל ראשינו, אנחנו נורא פוחדים לעבור את הבדיקה הזו, בייחוד בשלב זה. אני לא מצטערת לרגע שלא עשינו את הבדיקה בשלב יותר מוקדם אבל תמיד יש את החשש הזה שצף מדי פעם ומעלה ספקות.
האם באמת יש קשר בין בדיקת מי שפיר לקלאב פוט? אשמח אם תוכלו לחלוק סיפורים דומים ואיזה בדיקות/מעקב עברתם במקרה שוויתרתם על מי שפיר.

- האם יש צורך לקנות ציוד מיוחד לילד במקרה של קלאב פוט, כמו למשל עגלה, אמבטיה או מיטה? או שהדברים הרגילים מתאימים גם במקרה כזה?
אשמח לטיפים והכוונה בנושא.

תודה רבה :)

ברוכים הבאים

נתחיל בזה שלרובנו צמד המילים "קלאב פוט" היה זר עד לאותה סקירת מערכות שזה נתגלה, כך שאתם ממש לא לבד.
אצלינו זה היה הריון של עובר אחד וגם אותנו הפנו לייעוץ גנטי, ואותו הפרופ' ייעץ לנו בדיוק את אותם הדברים...
גם אנחנו התלבטנו מה לעשות, ובסופו של דבר בהחלטה משותפת עם רופא הנשים שלי, החלטנו לא לעשות בדיקת מי שפיר. עשינו אולטרא- סאונדים מוכווני גפיים ומוח ועשינו גם אקו- לב עוברי.
וב"ה נולדה לנו ילדה מקסימה, שחגגה לא מזמן יומולדת 7
והבעיה היחידה שהיא סבלה ממנה כשנולדה היתה ק"פ.
הרוב הגדול של משתתפי הפורום כאן, עשה בדיקת מי שפיר בהמלצת הרופאים, וע"פ רצון אישי, וילדו את תינוקן המקסים בזמן ומבלי שהבדיקה תגרום לבעיה כלשהי ולהיפך, זה הקנה להם שקט נפשי חשוב.
אין כאן החלטה נכונה או לא נכונה, וישנם הרבה שיקולים שנכנסים להחלטה האם כן או לא לעשות את הבדיקה (אמונות דתיות, אישיות, התרת ספקות, ייעוץ רפואי וכו'...) העיקר להיות שלמים כמה שיותר עם ההחלטה שמקבלים.
רובם הכמעט מוחלט של ילדי הק"פ כאן בפורום לא סבלו מתסמונת נוספת או איזושהי בעיה חמורה מלבד הק"פ שהינו מום אורטופדי פתיר (
) והילדים האלה אח"כ קופצים, רוקדים ורצים ככל הילדים.
בנוגע לציוד-
הכל בהתחלה די רגיל כמו כל תינוק (אצלכם כמובן זה בכפול...), תדפדפו כאן בפורום ותתמצאו הרבה המלצות של הורים על ציוד לתינוקות.
בהצלחה

ואנחנו כאן בשבילכם
&nbsp
&nbsp

buganvilia

New member
מזל טוב וברוכים הבאים

קודם כל מזל טוב!
לנו יש שלושה קלאברים- ילדה בת 6 ותאומים בני שנה וחצי. לכולם דו"צ. אצל הגדולה עשינו סיסי שליה בשבוע 13 (ראו את הק"פ כבר בשבוע 12 בסקירה הראשונה) ולתאומים (גם בן ובת) אחרי הרבה מאוד התלבטויות החלטנו כן לעשות מי שפיר. לנו היה צורך לעוד חיזוק שהכל בסדר, למרות שהגניקולוג שלנו המליץ וחשב שאין צורך, בגלל הסכנה ואצלינו הסיכוי הגדול שזה פשוט גנטי ומבודד. בנוסף עשינו את כל הסקירות המאוחרות+ אקו לב וסקירה מורחבת (רק אולטרסאונד) למוח. אני גם לא חושבת שיש החלטה נכונה/שגויה- הסיכויים לעוד מומים קיימים, אך מאוד נמוכים ובטח שכל הממצאים האחרים נמצאים תקינים.
כשהתלבטנו כמעט והלכנן לעשות את בדיקת הדם החדשה (של האם) שיכולה לזהות כ-13 מחלות גנטיות אצל העוברים. יש כמה חברות- בארה"ב ובסין, אבל לא כולן מתאימות לתאומים. הבדיקה יקרה, אבל חלק מהביטוחים המשלימים מכסים את הבדיקה. עברו כמעט שנתיים מאז שביררנו, אז אולי כדאי לכם לברר אם מצאו פתרון לגבי אמינות התוצאות לתאומים.
מבחינת ציוד אני לא חושבת שיש ממש צרכים מיוחדים פרט לכך שאחרי הגבסים לא השתמשנו במכנסיים עם רגליות ואהבתי להשתמש באוברולים עם תיקתקים עד הרגליים (ללא הרגלית).
הק"פ בעיה פתירה והילדים מאוד פעילים ושמחים. אשמח אם אוכל לעזור בכל שאלה.
המון בריאות והצלחה בכל.

olga6177

New member
תשובה

היי יאנה
אני אמא לגל בן 1.5 .עברתי את הכל הבדיקות האפשריות בזמן ההריון כולל מי שפיר!!! (עקב גילי המאוחר 37) ובאף בדיקה כולל מי שפיר לא גילו שלגל יש קלאבפוט!
ילד קלאבר אכן קצת יטרחה בהתחלה (גיבוסים מדי שבוע וניתוח אם צריך) אבל בסה"כ כולנו פה עברנו את זה וזה חולף מאוד מהר!!! מבטיחה לך
גל ילד רגיל לחלוטין עם מלאה אנרגיות קופץ רוקד משתולל והולך כמו כל ילד רגיל! (התחיל ללכת בגיל 10 חודשים)
לגבי העגלה - בגיל 3 חודשים בערך מגיעים לשלב של הסד (נעליים) הרגלים בפיסוק ולכן כדאי לרכוש עגלה רחבה .
לאור העובדה שאני לא ידעתי לפני לידתו של גל לגבי הקלאבפוט הנושא לא נלקח בחשבון ולכן האמבטיה שלא שמשה אותי לאחר שהתחלנו עם הסד (גל פשוט לא נכנס לאמבטיה עקב הפיסוק)
קחו זאת בחשבון!

אשמח לעזור בכל שאתה נוספת
בהצלחה

למעלה