עזרה לילד בכיתה א'.

zinameir

New member
עזרה לילד בכיתה א'.

שלום לכולם, אני מצטערת אם זה לא הפורום, פשוט לא מצאתי משהו יותר מתאים. (אם אתם כן - אשמח להפנייה
) אני תיכוניסטית שובתת כרגע, ולפני כמה ימים פנתה אלי אם של אחד הילדים שלומדים באותה שכבה עם אחותי. הם עולים פחות או יותר חדשים (לא לגמרי, 4-5 שנים בארץ.), הילד מעולם לא הלך לגן טרום חובה/חובה ועכשיו יש לו קשיים בלמידה. לפי המורות, הילד מתקשה בקריאה, כתיבה והבנה. ורגיש מאוד לנושא של רעשים ואלימות. הוא מפחד מקולות עמוקים ואם מישהו מרים עליו את הקול הילד נאטם. היה אפילו מצב שבו היועצת דיברה איתו, ומרוב ההתרגשות והפחד הילד אפילו לא ידע את שמו ושם הוריו. האם ביקשה ממני אם אני יכולה לערוך איתו כמה שעות שבועיות בשבוע שבו אעזור לו בש"ב, קריאה, כתיבה ותקשורת. אני לא חושבת שהוא סובל מליקוי למידה, אני פשוט חושבת שזה נובע מזה שהוא לא נחשף אף פעם לתכנים כאלה וללמידה כחלק מקבוצה וכו'. היה לי ניסיון עם ילדים שמתקשים בקריאה/כתיבה .. אבל רציתי לשאול לדעתכם באיזו גישה אני צריכה לגשת אליו? איך לעבוד איתו על חומרים? ממה להתחיל? יש לכם המלצות/הערות/הארות כלשהן? אשמח לשמוע

shronit3

New member
קצת הצעות...מקווה שיעזרו

בתור התחלה אני הייתי משחקת איתו בכל מיני משחקים כדי לגלות מה הוא יודע ומה לא, לדוגמא משחק הזיכרון של אתיות, האם הוא יודע לשיים את כולם? משחק לוטו תמונה+צליל פותח ואם את יודעת שאת כל זה הוא יודע תעבירי לרמת מילה/תמונה במשחק, אולי תהיה בקשר עם המחנכת לקבל אינפורמציה איפה הוא עומד. חשוב מאד ליצור אמון והרגשת ביטחון כאשר הוא בא אלי, ורק אחר כל לעבור ללימודים ממש. בהצלחה!

למעלה