עזרה... מה לעשות עכשיו?!..

Morena700

New member
עזרה... מה לעשות עכשיו?!..

שלום, שמי מורנה ואני בת 21. השתחררתי אחרי קבע של חודשיים באוקטובר 2010. מאז נגשתי לפסיכומטרי ראשון במועד פברואר והתוצאה דיי מאכזבת... 550 =[ אני מרגישה שאיפשהו אני קצת הולכת לאיבוד... עכשיו עוד מעט אפריל 2011, ויש לי כל הזמן תחושה שלא עשיתי עם עצמי כלום מאז השחרור. אנשים שמשחוררים כמעט כמוני כבר חסכו כסף, כבר מתכננים לקנות כרטיס לחו"ל, ממה שאני רואה כבר דיי סגורים כל עצמם... ואני.. טוב, פחות. אני עובדת כמצילה בבריכה בקאנטרי בספורטן ואני שונאת את זה. הקורס היה צ'ופר צבאי ואני מאושרת מכך, אך אני עדיין שונאת לעבוד בזה. 25 ש"ח לשעה, משעמם ובקיץ גם חם ב-ט-י-ר-ו-ף. אני יותר אוהבת את התחום של הספינינג, חד"כ, אירובי ואלו קורסים שאני רוצה לעשות. השאלה שלי, ההתלבטות העיקרית שלי, אני לא מגיעה ממשפחה שהורייה שמו לה כסף בצד ללימודים ובכלל ואני צריכה לממן כל צעד שאני עושה. אין לי כסף בכלל, רק בשביל לגמור את החודש ולהמשיך הלאה. קורס חד"כ, עולה כמעט 7,000 ש"ח. אני מאד רוצה לעשות אותו! המועדים לקורס הם אפריל, יולי ונובמבר 2011 (מה שרלוונטי עבורי). אני לא יכולה להתחיל אותו עכשיו, מכיוון שאין לי כסף לשלם עבורו. ההתלבטות שלי היא האם בכל זאת לעבוד קשה, ממש קשה כל הקיץ (13-14 שעות ביום, בוקר עד ערב), לחסוך כמעט 7,000 ש"ח בחודש, מתוכם לפחות 5,000-6,000 נטו לחיסכון ולגשת לקורס בנובמבר, בלי דאגות של איך לממן אותו, מאיפה, ובלי דאגות שלא חסכתי מספיק. (הקורס מנוב'-ינו') או, לגשת ביולי, לחסוך במאי-יוני מספיק כסף כדיי לממן את הקורס ולעשות אותו.ואז, לעשות, לסיים בספט' ולהתחיל לעבוד במקצוע, בטח גם אעבוד קשה ואשלב עוד משהו כי המטרה שלי היא לחסוך קודם כל כסף ללימודים (לשים בצד לפחות 25,000 ש"ח, ללימודים. כי לא אהיה לי מאיפה אח"כ... לא רוצה לקרוע את התחת כסטודנטית כדיי לממן שכ"ד, לימודים ועוד הוצאות). חשוב לי לציין שהמטרה שלי היא קודם כל לסגור את "הקופה" לפחות ב-25,000 כדיי להיות נוטלת דאגות, בערך, ללימודים. ואח"כ לחסוך לטיול שחברה שלי ואני תכננו למאי בשנה הבאה.. בערך. עוד אציין, שברצוני לקנות רכב וזו הוצאה לא קטנה, אך יש לי 15,000 ש"ח שחסכתי בעבר לרכב. מעולם לא היה לי ולא למשפחה שלי וזה מאד חשוב לי שיהיה לי נוח להתנייד לעבודה, לחברים גם, במקום לחזור בחצות אחרי משמרת בתחבורה ציבורית... אני יודעת שיהיה לי קשה ומפחיד לעשות זאת על בסיס יומיומי... מה אתם חושבים?!!? אני כבר לא מוצאת את עצמי... מצטערת על החפירה. תודה רבה.

מה לעשות לאחר השחרור

היי מורנה
קראתי בעיון את מה שכתבת וישנםכמה וכמה דברים שחשוב לי לומר לך. 1. קודם כל, חשוב לי לציין שהרבה חבר'ה משוחררים מרגישים די מבולבלים ולפעמים גם קצת אבודים לאחר השחרור - מין תחושה כזו שקשה לך למצוא את עצמך באזרחות - לוקח זמן להתאפס על עצמך ולהתחיל להבין מה את רוצה לעשות ואיך. יש כאלו שזה בא להם יותר מהר, ויש כאלו שלפעמים מתבחבשים בתוך עצמם גם שנה ושנתיים. אף אחד באמת לא יודע איפה נמצא השני ועד כמה הוא מרוצה או מתוסכל מהמקום בו הוא מוצא את עצמו לאחר השחרור.. 2. אני באמת לא חושבת שיש הבדל מאד משמעותי אם תעשי את הקורס ביולי או בנובמבר - השאלה מה יבוא לך יותר בקלות, ושלא תצטרכי לקרוע את עצמך בטירוף על מנת לממן את הקורס. אופציה נוספת היא להשתמש בכסף שחסכת עבור האוטו ולממן חלק מהקורס - להמשיך לעבוד ולחסוך כסף לאוטו, או לקנות אוטו זול יותר שישמש אותך זמנית, לתקופה הקרובה. 3. חשוב לי לציין משהו נוסף - מורנה, השתחררת לפני 6 חודשים, באמת לא מדובר בהמון זמן, אל תעמדי לעצמך עם סטופר ביד ותמדדי לאן הגעת, זה לא יקדם אותך זה טוב שיש לך יעדים, ובגדול, נשמע לי שאת כן יודעת לאן היית רוצה להגיע לתקופה הקרובה, והצבת לעצמך יעדים לטווח הקצר של השנה הקרובה. אנו עומדים לרשותך הם בפייסבוק והן בפורום באתרנו בהצלחה! טל מצוות מומנטום

Morena700

New member
תודה... עוד כמה מסקנות לשתף..

חשבתי על זה הרבה היום והגעתי לכמה מסקנות... אשמח לקבל חוות-דעת. החלטתי שאולי יהיה לי הכי חכם לגשת לקורס הכי קרוב, כלומר עכשיו, באפריל ולסיים אותו כבר בסוף יוני, ואז אוכל בקיץ לשלב גם בעיקר חד"כ וקצת בריכה לעוד קצת כסף... אבל לפחות אעבוד במשהו שיותר מושך אותי, גם אם זה זמני את הכסף לאוטו אשים בצד, או שאשתמש בו, אבל כרגע, לפחות עד יולי-אוגוסט אני לא אקנה רכב כי אני חושבת שיהיה לי קשה לממן דלק וביטוח וגם לרצות לחסוך.. אז אשים את האוטו ב'הולד' כרגע... מתי שארגיש שיש לי מספיק בעו"ש ומספיק עבודה קבועה ומכניסה ושההוצאות שלי טיפה מתייצבות,, ארכוש רכב... ולגבי הקורס חשבתי אולי לממן אותו מהפיקדון האישי... ככה לא יהיו לי דאגות ובכל אופן חשבתי מלכתחילה לשמור אותו ללימודים, אבל עד אז אחסוך כסף בהתאם ואם זה יכול לעזור לי עכשיו... למה לא... מה דעתך? ותודה רבה!

קבלת החלטות לאחר השחרור

היי מורנה נשמע לי נכון כרגע לא לקנות אוטו, כי ההוצאות על אוטו הן הרבה מעבר להוצאה החד פעמית של רכישתו, ובמידה ואת בעניין של לחסוך - דחיית הקנייה נשמעת נכונה. בנוגע ליציאה לקורס עכשיו - כמו כתבתי, אני באמת חושבת שאין הבדל משמעותי בין היציאה לקורס כרגע או בעוד חודשיים - אבל אם את חושבת שכמדריכה בחדר כושר תיהני יותר לעבוד ולחסוך כסף בקיץ - אז לכי על זה. בנוגע לשימוש בפיקדון לצורך הקורס - בעיניי זה פחות מומלץ - עדיף לשמור את הפיקדון ללימודים אקדמיים, שהם תמיד תקופה בה חסר כסף, בוודאי בהיעדר תמיכה כספית מהמשפחה בעיניי עדיף שתשתמשי בכסף של האוטו ובכסף שחסכת עד כה ולממן את הקורס ואח"כ לחסוך בחזרה לאוטו באמצעות העבודה בקיץ. את הפיקדון מומלץ לשמור להמשך - אם יהיו לך מקורות כספיים אחרים כשתלמדי לתואר, תמיד תוכלי לפדות בהמשך את הפיקדון, לאחר שיעברו 5 שנים, ולהשתמש בו לצרכים אחרים, שתמיד יהיו. המון בהצלחה
טל מצוות מומנטום אתר מומנטום לחיילים משוחררים

noya1990

New member
למורנה!!

אני בהתלבטות דומה מאוד עכשיו, כי גם אני משתחררת וגם לי אין כסף.. אז הדבר היחיד שאני יכולה לעזור בו, זה מה שאני גיליתי בנתיים ואני נראה לי אלך על זה- יש הנחה של 30 אחוז לקורס פסיכומטרי באייקיו למי שבמזרחי.. (זה הבנק שלי בכל מקרה).. אז זה יוצא ממש שווה, נראה לי משהו כמו 2000 ש"ח הנחה לפחות, אולי כדאי שתבדקי! המון בהצלחה

למעלה