עזרה קטנה

זהר7

New member
עזרה קטנה

אני יודעת שזה לא ממש קשור לנושא הפורום אבל יש לי כמה שאלות שאני לדעת את התשובה אליהם בשביל עבודה לבית ספר. ואלה הן השאלות: כמה זמן צריך ללמוד רפואה? איזה יכולות צריכות להיות לרופאים? האם אדם צריך אופי מיוחד בשביל להיות רופא? כמה משמרות עושים בשבוע וכמה זמן כל משמרת? כמה זמן לוקח לעשות התמחות ברפואת ילדים? האם אפשר להתקדם במקצוע? מהם תנאי העבודה? איזה עוד הכשרה צריך אחרי הלימודים הבסיסיים? כמה עולים הלימודים? האם יש מספיק מקומות עבודה במקצוע? איפה אפשר להשתלב? אשמח אם תוכלו לענות לי אפילו על שאלה אחת בלבד. תודה מראש.

July7

New member
תשובות

הי, אני יכולה לענות לך על חלק מהשאלות: לומדים רפואה 7 שנים, מתוכן 3 שנים לימודים קדם קליניים (מקצועות מדעיים) , 3 שנים לימודים קליניים (בבתי חולים) ושנה אחת סטאז' בה עובדים בבית החולים ולומדים מההתנסות. אחרי 7 שנות לימודים הופכים לרופא כללי. אח"כ עושים התמחות עוד מספר שנים כדי להפוך למומחה בתחום מסויים. יכולות לרופאים: כדי ללמוד רפואה צריך הרבה סבלנות, יכולת רבה להשקיע, לשנן חומר. בשביל להיות רופא - צריך להחליט החלטות באופן מהיר, לפתח חשיבה הגיונית, וכמובן צריך יכולת להתייחס לחולה ולמצוקותיו, להקשיב לו ולהבין אותו. מתמחה עושה כ-2 משמרות בשבוע, אך זה תלוי,.. אני מכירה משמרות שמתחילות ב-8 בבוקר ונגמרות ב- 2 בצהריים למחרת, כלומר 30 שעות. התמחות ברפואת ילדים - כ-5 שנים. עלות לימודי הרפואה - כ-9 אלף לשנה ב-3 השנים הראשונות, ואז כ- 12 אלף ב-3 השנים הבאות. יש מספיק מקומות עבודה באופן כללי, אך אם רוצים להתמחות בתחום מסויים שהוא מבוקש מאוד, יש קושי להתקבל והמקומות מוגבלים. אם רוצים להתמחות בתחומים פחות מבוקשים, אין קושי להתקבל להתמחות. מקומות עבודה: בתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות, מוסדות שונים בהם יש צורך ברופא - כמו פנימיות, מכון הרישוי ואחרים. בהצלחה עם העבודה :)

למעלה