עזרה

קיפiד

New member
עזרה

מעוניין לעבור מW7 ללינוקס. אין לי שום אפילו התחלה של ידע בנושא.

מאיפה מתחילים? מעוניין להתקין על מחשב חלש יחסית..

1.60 GHz

ram 2GB

einat162

New member
תתחיל מלהבין איך "צורבים" קובץ ISO על התקן נייד (לא מסובך)

קובץ ISO הוא מערכת ההפעלה שמורידים (רובן באיזור 600 מגה בייט, יש כאלו שיותר ויש כאלו שפחות).
יש כל מיני תוכנות, למשל UNetbootin. בחלונות 7 אני חושבת שהאופצה הזאת מובנית (קליק ימני על קובץ ISO שהורדת- burn disc image) אבל אני לא בטוחה אם הצריבה היא רק על CD/DVD או גם תקף לדיסק און קי (כלומר אם יש לך את האופציה לכונן של הדיסק און קי ברגע שיש אחד מחובר).

בוחרים הפצה לינוקסאית ( יש המון מערכות הפעלה). למחשב שלך הייתי ממליצה על Xubuntu (יותר "כבדה", אבל יותר ידידותית ויש לה יותר אופציות לתוכנות קוד פתוח) או Antix (מערכת מהירה ויעילה, קצת פחות ידידותית- לדעתי- אם פונקציה של לחבר ולהעביר קבצים בין כונן חיצוני או טלפון נייד חשוב מאוד. יכול להיות שהם שיפרו את זה בגרסאות האחרונות).

מריצים את המערכת מההתקן הנייד שהקובץ נצרב עליו ואם אוהבים מתקינים על הכונן הקשיח (כשהמערכת רצה מההתקן הנייד היא איטית יותר ממה שהיא תהיה בפועל). מה זאת אומרת "להריץ מ..." ? כשאתה מאתחל את המחשב יש במסך הפתיחה (לפחות במחשבים הישנים יותר) אופציה ללחוץ על אחד מכפתורי Fים כדי להיכנס לתפריט ה BIOS - בתפריט הזה יש אופציה לשנות את סדר אתחול המחשב. צריך לשנות שם שהמחשב "ילך" קודם לכונן שיש את המערכת הצרובה ורק אח"כ לכונן הקשיח- איפה שחלונות 7 נמצא).

למעלה