עזרה

thesheep

New member
עזרה

סיימתי לערוך ולתרגם את ההקדמה לעבודה שלי. אשמח אם תוכלו להציץ בדף המצ"ב ולהגיד לי מה דעתכם. קחו בחשבון שהעבודה לא תסקור את הרקע לסכסוך אלא תתמקד בהבדלים בין ההייחסות של המדיה הבריטית לסכסוף וכן המדיה האירית.

jonbaum

New member
כמה הערות

עוד לא קראתי את הכל, אבל הנה התחלה: הכוונה ב"שלטון בית" היא אוטונומיה לדרום אירלנד, לא לצפון. בפסקה הראשונה, אתה משתמש במילה "רפובליקה" של אירלנד אבל בהקשר של המאה ה-19. זה לא הגיוני כי הרפובליקה הוקמה רק ב-1948. בריאן פולקנר היה הראש ממשלה של צפון אירלנד, לא אירלנד. יותר מאוחר אקרא גם את השאר.

jonbaum

New member
שאלה

"ב-2002, חברי מפלגת Sinn Féinנעצרו בעקבות קיום מגעים חשאיים עם ה-IRA. דבר זה גרם לבריטניה להקפיא את הממשל העצמי פעם נוספת". לא מדובר כאן ב"פרשת הריגול" המפורסמת? אני לא זוכר את כל הפרטים (או שלא ידעתי אותם אף פעם כי כל מה שקשור לסיכסוך המפגר הזה בצפון משעמם אותי באופן מוחץ), אבל נדמה לי שחברי הפרלמנט הצפוני ממפלגת SINN FEIN הואשמו בזה שהם גנבו מידע מהמשרדים של חברי מפלגות ה-UNIONISTS.

thesheep

New member
הממ.. תודה

תרגום זה עדיין לא הצד החזק שלי, תודה. אני אבדוק ואשנה לפי המידע שלך. לגבי הפרשה - באינצקלופדיה שקראתי הם לא הרחיבו לגבי תוכן הפרשה רק נתנו קווים כללים, בינתיים זה מספיק לי.

למעלה