עזרו לי בבקשה

Anne444

New member
עזרו לי בבקשה

אני אם לנערה בת 16, עם בעיות חרדה בחברה נוראיות. הילדה מפחדת לצאת מהבית ולראות אנשים, שהיא רואה אנשים המון מחשבות של "הוא\היא יותר טובים ממני" רצות לה בראש, ומתחילה לה סערת רגשות. פעם היא התחילה ממש לבכות ברחוב, ובאותו רגע רק הרגעתי אותה בזה שאנחנו הולכות הביתה עכשיו. חשוב לציין, שבעבר היו לה גם בעיות של הפרעות אכילה, והיינו רוב הזמן בבית חולים והיא עברה דברים נוראיים במיוחד. וגם אין לה בעיה של מראה והיא יותר מדמיינת דברים מאשר רואה אותם באמת, היא רואה את עצמה במראה שמנה מאוד ומכוערת מאוד. אבל היא לא, היא רזתה המון בגלל ההפרעות אכילה ויש לה גוף שלא יבייש אף אחד. והמון אומרים לי תמיד שהיא ילדה יפהפיה ואני אומרת לה שאמרו ככה וככה, אבל היא לא מאמינה לי שאומרים עליה כאלה דברים, והיא רק חושבת שרוצים לפגוע בה. המון בחורים מנסים להתחיל איתה ברחוב ומסתכלים עליה, אבל היא עדיין בשלה חושבת שהם גם רק רוצים לפגוע בה ולצחוק עליה. אני ניסיתי המון דברים, ואני כבר לא יודעת מה לעשות. כלום פשוט לא עוזר. עזרו לי בבקשה! מה לעשות?

היי

נשמע שהבת שלך, ואת ביחד איתה, עוברות תקופה לא קלה. נערות שסובלות מהפרעות אכילה באמת נוטות לראות את הגוף שלהן בצורה מעוותת. הן מרגישות שמנות, למרות שלכל אחד שמסתכל מבחוץ ברור שהן מאוד רזות. דברת על בעיות האכילה כעל משהו שהיה בעבר, וספרת שהיא היתה מאושפזת. הכוונה לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית? כתבת גם דברים שמצביעים על זה שגם היום יש לה עיסוק יתר סביב הגוף. היא עדיין סובלת מהפרעת אכילה? לגבי החרדה שתארת, זה משהו חדש? היא היתה פעם באבחון או טיפול סביב זה? אני חושבת שמאוד כדאי שתפנו לאבחון, כדי להבין ממה בדיוק היא סובלת ואיך אפשר לעזור לה. גם להפרעות אכילה וגם לחרדות יש טיפולים שיכולים מאוד לעזור, וחשוב למצוא את הטיפול המתאים.

למעלה