עיצות לגבי תהליך תרומת ביצית וזרע

rika האחת

New member
לא מצליחה להתחיל את התהליך ואשמח לעזרתכם.

בת 43 ,גרושה ,אם לילד בן 10 וקצת.
בחצי שנה האחרונה, התעורר אצלי רצון להביא ילד נוסף , עד כה הרמתי את עצמי מגירושין שהיו שהילד היה קטן, אני בלי עזרה של משפחה, מגדלת אותו די לבד,האב משלם ומבקר אותו, מעבר לזה התחתן והקים לעצמו משפחה. היו כל כך הרבה אתגרים בלגדל אותו בשנים האלו, ועכשיו שהופך לנער ,יש בי רצון עם מלא מחשבות ...אני אמא טוטאלית ונותנת לילד את כל עולמי.

עשיתי המון בדיקות בחצי שנה הזו, המון ריצות. עשיתי הזרעות שלא צלחו . אני עם תורם זרע מה שמקשה על העניין ...
מתנדנדת במחשבות. בין ההגיון לרגש.

לא עשיתי טיפולים ,זה גם סבוך אבל אולי כבר אין לי כח ואני מחפשת דרך קלה ומוצלחת להביא ילד עם תרומת ביצית.

מפחדת לקום עוד כמה שנים ולהתחרט שלא הבאתי עוד ילד, הזמן עובר, הילדים גדלים ואני נשארת לבד.
אני לא מאמינה בזוגיות ,בעלי בגד בי בנישואים, לכן אם אחליט ללכת על זה ,אביא ילד לבד עם כל המורכבות .

יש מישהי שמכירה שהיתה במצבי?

מתלבטת כבר חצי שנה אם להביא ילד נוסף ,אם לנסות טיפול IVF או ישר ללכת על תרומת ביצית??

אשמח לשיתוף

ברוכה הבאה!
קשה לייעץ במצבך, לא יודעת מה הנתונים ההורמונאליים ומה הרופא יעץ
לך. הזרעות בגיל הזה הסיכוי שלהן מאוד מאוד נמוך ומעל לגיל 40 ההמלצה ישר להתחיל בטיפולי ivf. אני גם לא יודעת אם ישר יאשרו לך טיפולי תרומת ביצית.
לי אישית מאוד עזר ליווי של פסיכולוגית שמלווה נשים בטיפולי פוריות
בהצלחה
איילת

tapuzit155

New member
אני אישית כן הייתי מנסה לעשות סבב IVF אחד לפחות לפני המעבר לתרומה.
אני עשיתי בגיל מעט פחות מ 43 והצלחתי בהחזרה שניה משאיבה ראשונה.
בגיל 43, עדיין יש סיפורי הצלחה.

rika האחת

New member
תודה על התגובות.
התייעצתי עם רופא מומחה ואני הולכת על תרומת ביצית ( וזרע ).
יש למישהי תובנות מהתהליך ?
אפשר לקבל תמונה כוללת של מה שאני הולכת לעבור בזמן בקרוב ? פירוט השלבים בצורה עניינית ...
אני אעשה דרך חברת מנור .
אגב, יש אפשרות עם תרומת ביצית וזרע להטות או לנסות לבקש מין עובר מסוים?

תודה על התגובות.
התייעצתי עם רופא מומחה ואני הולכת על תרומת ביצית ( וזרע ).
יש למישהי תובנות מהתהליך ?
אפשר לקבל תמונה כוללת של מה שאני הולכת לעבור בזמן בקרוב ? פירוט השלבים בצורה עניינית ...
אני אעשה דרך חברת מנור .
אגב, יש אפשרות עם תרומת ביצית וזרע להטות או לנסות לבקש מין עובר מסוים?
בארץ לא חוקי לבחור את מין העובר, אלא אם קיימת בעיה גנטית כלשהי (מניחה שבתרומה כפולה אין).
מניחה שחברת מנור נתנה לך הסבר על ההליך, תצטרכי במקביל לבחור ברופא שעובד עם חברת מנור.
התהליך מורכב בעצם משני תהליכים האחד בחירת התורמת אצל חברת מנור. חברת מנור מביאה את העוברים לארץ והם יגיעו לאחת המעבדות איתן הם עובדים.
במקביל תצטרכי לבחור רופא שעובד עם חברת מנור, שיהיה אחראי על הכנת הרחם להחזרת העוברים. אני לא יודעת אם יש לך עדיין מחזור סדיר. תצטרכי יחד עם הרופא להחליט אם עושים החזרה על בסיס טבעי (ואז מחזירים עוברים מוקפאים) או מכינים את הרחם להחזרת עוברים טריים. מספר שבועות כשיודעים מתי העוברים אמורים להגיע (על פי תאריך שאיבת התורמת) מתחילים בסנכרון המחזור שלך למחזור של התורמת (על ידי נטילת הורמונים שונים). בשלב הזה תגיעי לרופא על מנת לבדוק את מצב הרחם ותעברי במקביל בדיקות דם על מנת לראות את רמת ההומונים. כשהעוברים מגיעים לארץ יקבעו לך תאריך להחזרת עוברים שנערך בצמוד למעבדה בה נמצאים העוברים (באחת מיחידות ה IVF בארץ) שם יחזירו את העובר/ים לרחם. תמשיכי לאחר מכן בתמיכה הורמונלית עד ליום ביצוע הבטא (ביום ה 14 להחזרה)
בהצלחה
איילת

למעלה