עירייה של מושחטים,הרסתם לי את הרחוב

Pipe Dreamer

New member
עירייה של מושחטים,הרסתם לי את הרחוב

כידוע לכם (או שלא), בעירייה החליטו על "תוכנית לשימור הפיקוסים" ברחוב הרצל, ולפי מה ששמעתי גם ברוטשילד ודוב הוז. ההחלטה הגיעה בעקבות בדיקה של מומחה לעצים שהוזמן ע"י העירייה בגלל נפילות של שני עצים בשנה האחרונה שגרמו לנזק ושריפה. המומחה קבע שאחד העצים נדבק בפטריה, ובגלל הזנחה חמורה של העירייה בשמירה וטיפוח העצים הוא הדביק מספר עצים נוספים. הפתרון המובן מאליו הוא טיפול בעצים הנגועים והמועדים לסכנת נפילה - גיזום, קיצוץ, חיתוך - תקראו לזה איך שאתם רוצים. העצים הללו, הם אותם עצים שנטועים ברחוב הרצל כבר כמה עשרות שנים, עצים זקנים שלא פלא שמתקשים לעמוד בפני החורף. אבל מה לגבי העצים בקטע הרחוב שבין הבנים לבן גוריון? האם אותו "דוקטור לעצים" מודע לכך שהם בני פחות מ15 שנה, חלקם אפילו בני פחות מ10? האם אותו מומחה שהעירייה הזמינה בכ"כ הרבה כסף (כפי שדאגו להתפאר במוקד העירוני כאשר התקשרתי להביע מחאה) עבר ובדק עץ אחרי עץ כדי לקבוע שצריך לכסח (אין מילה אחרת לתאר את מה שעשו לעצים) את כל העצים ברחוב הרצל? אני לא חושב. הרי למה שהעירייה תוציא עוד קצת כסף, ותטרח לבצע בדיקה מקיפה של כל עץ ועץ? הרי הרבה יותר זול לשלם לכמה פועלים ופקחים שכל מה שהם צריכים לעשות זה לכסח כל עץ ועץ בברוטאליות, בלי בררנות, בסה"כ להוריד עד לגובה מסויים. ואני עוד בכלל לא מתחיל לדבר על השעות הלא הגיוניות של העבודה (החל מ6 בבוקר, בלי הפסקה גם בשעות הצהריים עד 5 בערב), על הרשלנות של הפקחים שלא טורחים לוודא שבזמן שעוברים אנשים ליד העבודות, לא יפול עליהם איזה ענף גדול, על הפגיעה באיכות החיים של תושבי הרחוב (אם פעם הייתי יוצא למפרסת ורואה צמרות עצים רחבות ויפות, עכשיו אני רואה בניינים מכוערים) וירידת ערך הדירות. מצטער, אבל זה פשוט ביזיון. ואני מקווה שיקום מישהו עם קצת יותר כוח ממני, ויקדים תרופה למכה, לפני שגם העצים ברוטשילד ודב הוז ישארו קרחים.

Pipe Dreamer

New member
באמת למה שטויות?

אשמח לשמוע מה כ"כ "שטויות" בהבאת מחאה לגיטימית...

למעלה