עיר עמוסה

בוקר טוב
בת 37 נשואה +3 בחלת מראש השנה הדבר היחד שמכביד עלי כרגע זה עניין הבידודים של הילדים והסגרים והקושי בלי מסגרות ושיגרה של עבודה וסדר יום לי ולילדים.
חלמתי שאני כאילו נוסעת לעיר אבל העיר מאוד עמוסה וסוג של קוסמית מכוניות מקושטות ועמוסות צבעים חנויות גם כאילו מיוחדות אבל אני ומי שאיתי אני לא זוכרת מי כאילו בסוג של בריחה אני כל הזמן רצה הולכת מהר ומנסה לברוח ממקומות חנויות מכוניות ולמשל נכנסת לחנות בגדים והמנהל של החנות והמוכרת באים לעזור לי והיא לוקחת כמה בגדים כדי ללכת איתי לתא מדידה אבל אז כאילו המנהל מנסה לסגור אותנו בפנים וגם ברחובות הכל עמוס בכמו שולחנות עולים עמוסים בובות חרסינה ועץ ואני מנסה לעבור בינהם. ואז הייתי בבית וכנראה זה אחד הבנים לי מנסה לפתוח את הדלת של החדר והדלת כל הזמן נתקעת לו ברגל וזה כאילו לא כואב לו ואני אומרת לו מה אני אשמה שהכל כאן מוזר שאפילו הפלוצים יוצאים כמו בועה ואנחנו יושבים בכניסה לבית שכל הסביב שלה מים ומישהו רץ בין הפתחים אבל הוא רץ ממש מהר
זה כאילו אני נמצאת במקום מואד עמוס חפצים וצבעוניות ודברים מוזרים

אלישבע777

Well-known member
שלום מור, הפרוש שלי לחלום על עיר עמוסה

החלום הזה מלא התרחשויות מוזרות, המון אקשן. לא מסתדר לי עם הרגע השקט שתיארת בהתחלה. הסגר בגלל הקורונה והבידוד החברתי, סוגרים אותך ואת הילדים בבית במקום צר ושקט שאין בו הרבה מרחב, צבעים והתרחשויות גרנדיוזיות, ממש ההפך ממה שקורה בחלומך. החלומות משקפים גם ההתרחשויות שלנו בחיי יום יום. מאחר שלא תיארת ארועים מסעירים ויוצאי דופן , אני מניחה שלא היו ארועים כאלה. לכן אנסה לפרש לפי הנחה זאת. לי יש תחושה שכן היו ארועים בלתי שגרתיים, אבל לא רשמת כי בעצם כל השנה הזאת של הקורונה היא בלתי שגרתית בעליל ולא חשבת שצריך להוסיף אותם.

הבן שמופיע בחלום (דווקא בבית ולא בעיר), חסר לי רקע הולם למערכת היחסים ביניכם, לכן גם בסצנה הזו, לא יכולתי לפרש, אלא שאלתי שאלה שאת תוכלי לדעת אם היא רלבנטית ואם כן, מה התשובה עליה.

בחלם את נוסעת לאיזו עיר קוסמית, צבעונית תוססת, עמוסה ספק לבד ספק עם מישהו. את נוסעת כנראה במכונית אבל בחלום את... בורחת בהליכה ובריצה ממקום למקום, בורחת מהמכוניות , מהחנויות, מהרחובות ותמיד מגיעה אליהם בסוף. כלומר את בורחת מההמולה ורוצה להגיע למקום שקט ובכל מקום שאת מגיעה אליו, יש בעיה חדשה. אין לך מפלט, אין לך עיר מקלט.

בין הארועים מוזרים, (ספרתי ארבעה ארועים) – שניים היו דומים. ארוע מס 2 וארוע מס 4 הנה הם

ארוע מס 2
- ברחובות הכל עמוס בכמו שולחנות עולים עמוסים בובות חרסינה ועץ ואני מנסה לעבור ביניהם.

ארוע מס 4 - ..... ומישהו רץ בין הפתחים אבל הוא רץ ממש מהר זה כאילו אני נמצאת במקום מאוד עמוס חפצים וצבעוניות ודברים מוזרים

את מנסה לעבור במקומות הומים, עמוסים בובות מחרסינה או מעץ וחפצים צבעוניים מוזרים, ולא להיפגע לא להיתקל בשום דבר. כמו איזו סצנת בריחה מאיזה "שוק פרסי" בסרט מתח קולנועי

איני יכולה לדעת ( חסר מידע ברקע) למה לקשר את הבריחה. הרקע שרשמת מאוד שקט, ללא תנועה ללא צבעים. אולי השקט בבית שלכם, קשה לך יותר מרעש ואת רוצה לברוח ממנו ? אולי דווקא הבית סוגר עליך ועל הילדים והוא כבר הופך למעין כלא שבו הילדים רבים, צועקים, משתוללים ואת רוצה לפשר ביניהם ( לעבור ביניהם) וגם לברוח מהבלגאן?

בארוע מס 4 , אפילו בכניסה לבית, יש דברים מוזרים. הכל מסביב מים ומישהו רץ שם בין הפתחים (?) אבל המישהו הזה הוא.... את. כולם יושבים בפתח הבית מן הסתם בשקט. הכל מוצף מים, אבל אף אחד אינו מוטרד מזה, רק את מתרוצצת ללא מנוחה, כאן ובכל מקום.

ארוע מס 3 כאן
: ואז הייתי בבית וכנראה זה אחד הבנים שלי מנסה לפתוח את הדלת של החדר והדלת כל הזמן נתקעת לו ברגל וזה כאילו לא כואב לו ואני אומרת לו מה אני אשמה שהכל כאן מוזר שאפילו הפלוצים יוצאים כמו בועה.

ארוע זה תומך אולי בהשערה שלי השניה - שלא כך כך שקט בבית , המקום קטן עליכם כמו בועה והאוירה דחוסה בלתי נעימה (פלוצים !) שלכם ואת מתלוננת – מה אני אשמה במה שקורה פה? כלומר את לא אשמה, ולמה מגיע לך, כל הארועים המוזרים שהפעם הם דווקא בבית ולא בחוץ. העולם המוזר מבחוץ, מגיע גם הביתה.

בארוע מס. 3 הבן שלך מנסה ללא הצלחה לפתוח את דלת חדרך שבו ישבת (?) , הדלת פוגעת ברגלו שוב ושוב, אבל לא כואב לו. האם הבן מנסה לפתוח דלת לליבך? למישהו אחר? או אולי את מנסה ללא הצלחה לפתוח דלת לליבו והדלת נתקעת, לא ממש נפתחת.

ארוע מס 1 גם כן מתרחש במקום סגור כמו ארוע מס. 3 שנסגר אפילו עוד יותר בהמשך! הארוע מתרחש בחנות - לעומת ארוע מס. 3 המתרחש בבית. גם הוא מוזר למדי. ארוע זה הוא הארוע הראשון של בריחה מהעיר ההומה.

[אני] נכנסת לחנות בגדים והמנהל של החנות והמוכרת באים לעזור לי והיא לוקחת כמה בגדים כדי ללכת איתי לתא מדידה, אבל אז כאילו המנהל מנסה לסגור אותנו בפנים.

אחרי שברחת מהעיר ההומה והסואנת, את מגיעה לחנות בגדים, שקטה שקטה שבה רוצים לשרת אותך יפה. התחלת הסצנה רגועה והגיונית – בחנות הבגדים המוכרת עוזרת לך, היא לוקחת כמה בגדים ומלווה אותך לתא המדידה. גם המנהל הגיע כדי לעזור! הנה החנות הזאת, מציעה לך מקום מפלט וגם קניית בגדים, כדי שתיראי יפה ברחובות העיר ההומה. מי שיוצא לרחוב, צריך בגדים ומה מנחם אישה יותר מבגדים חדשים.... אבל כאן בחנות הקטנה, קורה משהו מסרטי אימה... חנות קטנה ומטריפה, באמת... המנהל מנסה לנעול את שתיכן בתא המדידה הקטן. האם המנהל הוא בעלך או הבוס שלך? או אולי זה המצב הנוכחי, שבו אנו בסגר וחייבים להיות סגורים בעל כורחנו, במקום קטן, כי אסור להסתובב ברחוב וגם חנויות הבגדים סגורות. בחוץ מסוכן וגם בבית מחניק ויש תקלות בתוך הבית ובכניסה לבית.

בחלום הזה לפי הבנתי, מראה על דברים גלויים או נסתרים ועמוקים, הגורמים לך לאי שקט ורצון לרוץ אל החופש, אל מקום טוב יותר, אבל ללא הצלחה. מאידך, החלום מראה על כמה וכמה ניסיונות כאלה ( לא התייאשת מהם!). למרות שאינך מוצאת מפלט, אינך חוששת, אינך חרדה וגם לא מאוכזבת! אין כמעט רגשות בחלום. החלום כנראה לא הפחיד אותך ולא אכזב, כי את נחושה לנסות עוד פעם. הפחד משתק ואילו את אינך פוחדת, אלא פועלת.

אשמח לתגובתך על הפרושים. אם לא קלעתי למטרה, תנסי לפרש את החלום בעצמך, אולי יעלו לך רעיונות מתאימים. הפרוש הכי טוב, הוא הפרוש של החולם בעצמו.

ואוו אחד גדול אכן למרות השאלות שלא רשמתי עליהם מידע מדויקות וגם הפירוש שלהם מבלי שעניתי נכון אכן קשה לי מאוד עם הסגר אני אומנם לא מראה כמעט כלפי חוץ אבל ממש לפני התמוטטות עצבים וכנראה לפי הפירוש הבן בבית זה הבן הגדול שאיתו הכי קשה לי ולצערי לא מצליחה להגיע איתו לאיזה הבנה והכלה וגם ערב לפני הלילה עם החלום היה מריבה גדולה ובעצם האשים אותי בבעיות שהיו לו עם הסביבה ובכלל לא קשור למצב בננו שגם ככה בעייתי
וכמו שרשמת הבית הוא בועה של לחץ ומאוד רוצה לברוח מכאן
המוכר קשה לי להגיד מי הוא אולי באיזה אופן זה אכן בעלי שעדיין יוצא לעבוד ובעצם משאיר אותי סגורה עם הילדים בבית לבד
המון תודה הלוואי ואצליח להירגע ולהבין שאם הדברים הגיעו לחלומות שלי חייבת לנסות להירגע יותר ולהבין שהלחץ והחרדה לא עוזרים לי

אלישבע777

Well-known member
ואוו אחד גדול אכן למרות השאלות שלא רשמתי עליהם מידע מדויקות וגם הפירוש שלהם מבלי שעניתי נכון אכן קשה לי מאוד עם הסגר אני אומנם לא מראה כמעט כלפי חוץ אבל ממש לפני התמוטטות עצבים וכנראה לפי הפירוש הבן בבית זה הבן הגדול שאיתו הכי קשה לי ולצערי לא מצליחה להגיע איתו לאיזה הבנה והכלה וגם ערב לפני הלילה עם החלום היה מריבה גדולה ובעצם האשים אותי בבעיות שהיו לו עם הסביבה ובכלל לא קשור למצב בננו שגם ככה בעייתי
וכמו שרשמת הבית הוא בועה של לחץ ומאוד רוצה לברוח מכאן
המוכר קשה לי להגיד מי הוא אולי באיזה אופן זה אכן בעלי שעדיין יוצא לעבוד ובעצם משאיר אותי סגורה עם הילדים בבית לבד
המון תודה הלוואי ואצליח להירגע ולהבין שאם הדברים הגיעו לחלומות שלי חייבת לנסות להירגע יותר ולהבין שהלחץ והחרדה לא עוזרים לי
תודה על התגובה. שמחתי שעליתי על דברים חשובים והצפתי אותם לפנייך. המצב שאת מתארת, נפוץ כיום במשפחות רבות, שגם הן נראות בסדר כלפי חוץ ובסגר כלפי פנים. ובאשר לחרדות, ככל שחושבים עליהן מעצימים אותן... החלום שיקף את מצבך בפנייך, בסמלים ססגוניים. היו המון צבעים בחלום והמולה רבה. את השקט ואת השלווה - תוכלי לבנות בעצמך, במקום שלך ולא במנוסה ממנו, אלא מנוסה מהחרדות ומכל המחשבות השליליות, שצפות ועולות בזמנים מוזרים כאלה. נסי למצוא בחלום דרכי פעולה להירגע ולפעול כדי להפחית לחץ. אולי תבקשי חלום על זה? לפעמים אם מבקשים חלום, זה עוזר! כל טוב!

למעלה