עיתוי נטילת תוספים

פאלאדה

New member
עיתוי נטילת תוספים

שלום קלרי אקוסאפ

אני נוטלת מידי יום מספר תוספי מזון

רציתי לדעת מה הדרך האופטימלית למקם אותם (היינו לפני אוכל, תוך כדי, או אחרי).

חשוב לי לדעת אילו תוספי מזון מתנגשים עם תוספים אחרים, ולהסיק מכך באלו הפרשים כדאי לקחת.

כמו כן רציתי לדעת האם תרופת מרשם מסוג ריטלין "מתנגשת" עם תוסף מזון כל שהוא או מונעת את ספיגתו.

להלן התוספים שאני נוטלת

בבוקר על קיבה ריקה -
2 כדורים ספירולינה + תוסף בשם דלפא שעוזר לבעיות נוירולוגיות

לאחר ארוחת בוקר - חרצית תקנית + מולטי ויטמין

בין הארוחות (עם הפרש שעתיים בין ארוחה לארוחה) - מולטי ברזל ( עם ויטמין סי וכן זום של טבע ליד)

לפני ארוחת צהריים - 2 ספירולינה
אחרי ארוחת צהרים: בי קומפלקס + כורכום + Q 10

בין ארוחת צהריים לערב - אלפא ליפואית (על קיבה ריקה כפי שהומלץ לי)

אחרי ארוחת ערב - סידן ציטראט + D (שתי טבליות)

לפני השינה - מגנזיום ציטרט או אבץ פיקולינט

סדר הלקיחה הזה הוא סדר שהנהגתי גם אחרי שנועצתי פה בעבר לפני המון זמן (בניק אחר בכלל, מאז שכחתי את הססמא והחלפתי ניק), וגם אחרי מיני יעוץ בחנות טבע.

אם יש לך סדר אחר מומלץ יותר אני אשמח.

עכשיו לשאלות קונקרטיות:

א. נטילת ריטלין. אני מבינה שריטלין מקשה על ספיגה של תוספי מזון, אבל לפי סדר היום שלי אני בולעת כל שעתיים שלוש תוסף מזון. מתי אפשר "להשחיל" ריטלין בלי לפגוע בתוספי המזון?

ב. מיתוס הקיבה הריקה/מלאה. חלק אומרים כך וחלק אומרים אחרת. את מרבית התוספים אני נוטלת עם ארוחות, אבל בחנות טבע אמרה לי יועצת שבכלל כדאי עם קיבה ריקה. מה נכון ואם אפשר גם הסבר מתחום הביולוגיה או משהו.

ג. מינרלים: מעולם לא הבנתי האם מגנזיום, סידן ואבץ עוזרים אחד לספיגה של השני או מפריעים.

ד. האם זה נכון שאסור לאכול בסמיכות לבליעת ברזל מאכלים עם סידן/ירקות ירוקים/חיטה/סוכר/מוצרי חלב?

מה כמות הסידן המינימלית שמזיקה לספיגת ברזל? שהרי רוב המזונות העתירים בברזל כגון שעועית ירוקה, יש בהם גם סידן, כלומר ברזל לא נספג משעועית ירוקה?

ה. אחרי כמה זמן של אכילה נכונה של כל אבות המזון ניתן להפסיק ליטול תוספי מזון (זה נטל על התקציב שאלוהים ישמור)

תודה תודה מכל הלב מראש
פלאדה

שלום שלום :)

היי

כמובן שמומלץ לגשת לבעל מקצוע לטיפול פרטני ולעשות סדר ממשי.
ייתכן וכי אפשרי להוריד תוספים מסוימים ו\או להחליפם באחרים וכמובן אולי שימוש בצמחי מרפא.

אענה לך בכלליות על שאלותייך:

א. איזה ריטלין נוטלת? כמה מג? האם ריטלין L.A שחרור מושהה כמו כן קונצרטה.. או ריטלין "רגיל"? את הריטלין את נוטלת ראשית על הבוקר, כן?
ב. מיתוס או לא- זה עניין גישתו של המטפל.. לעשות מעט סדר- את הויטמינים אשר מסיסים בשומן כדי לקחת עם\אחרי האוכל וכאלו המסיסים במים על קיבה ריקה- זה בגדול. לגבי מינרלים וצמחי מרפא גם עדיף על קיבה ריקה אבל כל עניין לגופו ותלוי מה לוקחים.
ג. ישנם תוספים המכילים יחדיו סידן מגנזיום ואבץ- המינונים של כל אחד מהם צריך להיות מותאם ובסינרגיה כי אחרת כן יכולים להפריע לספיגה אחד של השני. מרבית התוספים נותנים מינונים נכונים לספיגה מירבית.
ד. ברזל וסידן מתחרים על אותם רצפטורים ולכן..כאשר אוכלים מזונות המכילים גם סידן וגם ברזל הגוף יינצל לטובתו ולפי צרכיו.
ה. לא יכולה לענות לך מהימנה- תוספים מספקים מינונים גבוהים כאלה שלעיתים קשה להגיע איתם במזון.. ושוב כל מקרה לגופו.

המלצה לנטילת התוספים שברשותך (שינוי ממש קטן):
את הריטלין קחי על הבוקר ולאחר 3 שעות ועל קיבה ריקה קחי את הספיר ולינה, הדלפא ואת הכורכום.
לאחר ארוחת הבוקר- כמו שאת כבר עושה את החרצית ואת המולטי ויטמין.
לפני אורחת צהריים- 2 ספירולינה כרגיל ויכולה להוסיף את הקומפלקס בי (ספיר ולינה לכשעצמה מכילה בתוכה ויטמיני בי לידע כללי.)
אחרי א.צהריים קיו10.
את השאר יכולה ליטול כרגיל.

לגבי הפרעה של ספיגת הויטמינים בגלל הריטלין ושוב על מיתוס קיבה ריקה\מלאה:
לעיתים אין מה לעשות, עדיף לקחת תוספים ומשהו מהם יספג מאשר כלום. כך לגבי הריטלין ייתכן וכי מפריע לספיגה המתיני כמה שעות ואחכ תתחילי ליטול את שאר התוספים.

ושוב.. ממליצה בחום לגשת לטיפול מסודר.

בהצלחה

this11

New member
רק מוסיף על דבריה של קלרי

שכדאי באמת לגשת למישהו מומחה שיטפל ויעשה לך סדר בין כל התוספים....
לפעמים הכל נראה מפתה, אבל שלא ייצא ערבוב או השפעות מתנגשות.

יש את האתר הזה של נטורופתיות שעונות על שאלות. הן מקצועיות ואני מדי פעם שואל שם... עד שתלכי למטפל אז אולי הן יוכלו לעזור לך.

תמי לא 4

New member
אני לא מוסמכת לייעץ לך בכל הנושאים שביקשת,

אבל יש לי עצה אחת - במקום ליטול שלושה תוספים שונים (סידן ציטראט, ויטמין D ומגנזיום ציטראט), אולי כדאי שתשקלי פורמולה שמשלבת את כל ה 3? למשל פורמולת סידן ומגנזיום ציטראט נוזלי בתוספת ויטמין D3 של סולגאר. כך תחסכי את כאב הראש של תכנון נטילת 3 טבליות שונות.

למעלה