עליתי בהגרלת הגרין קארד, כמה שאלות

motiShlomovitz

New member
עליתי בהגרלת הגרין קארד, כמה שאלות

אהלן.
נודע לי לפני ימים כי עלתי בהגרלת הגרין קארד של שנת 2020
מספר התיק שלי הוא 26XXX

קראתי לא מעט בימים האחרונים על התהליך, אבל יש לי מספר שאלות:
  • אני רואה את עצמי בעתיד כנראה מבצע את המעבר, אבל לא בטוח שבשנים הקרובות. מה התהליך במידה ואני מקבל גרין קארד כדי לדחות את המועד? צריך להגיע כל שנה לביקור קצר?
  • במידה וכן צריך להגיע לביקור כל שנה, האם גם אשתי והילד צריכים להגיע גם? או שמספיק אני?
  • חלק מהדרישות זה לשלוח תעודת יושר מהמשטרה. בחיפוש באינטרנט, האופציה היחידה שראיתי זה הזמנת תעודת יושר פלילית לקונסולייה. אוכל לשלוח לקונסולייה האמריקאית בירושלים, אבל במייל שקיבלתי כתוב שצריך לשלוח העתק ל kcc, אז איך אני מקבל העתק?
  • אני בשלבים נוכחיים של קבלת אזרחות אירופאית, אך זה עוד לא קרה. האם להצהיר שאין ברשותי עוד אזרחות?
  • בקרוב עתיד להיוולד לי ילד, וארצה לחכות קצת עם הטפסים כדי להכניס אותו לתהליך, האם גם עליו לעבור בדיקות רפואיות וכד'?
אשמח לעצות
תודה!

vinney

Well-known member
אתה צריך לסיים את כל התהליך עד סוף ספטמבר

נתחיל מזה שכנראה שאין הרבה סיכויים שתצליח גם אם תתקתק הכל.
&nbsp
להגיע ״כל שנה לביקור קצר״ כנראה שלא יעבוד יותר. אם מרכז חייך אינו בארה״ב באיזשהו שלב יקחו לך את הכרטיס בשדה וישלחו אותך כלעומת שבאת. בנוסף, ברגע שיש לך גרין קארד, אתה ״תושב אמריקאי״ לצרכי מס, וצריך לשלם מס ולהגיש דו״חות מס, אם לא תעשה את זה או תגיש דו״חות בהם אתה טוען שאתה לא גר בארה״ב ולכן לא צריך לשלם מס (למשל על ידי טענה של אמנת מס, שלא תופסת לבעלי גרין קארד) - זאת תהיה עילה לביטול התושבות. קח שזה עסק יקר ״לתחזק״ תושבות מרחוק.
&nbsp
לגבי תעודת יושר - הם יודעים שהמשטרה שולחת רק לקונסוליה.
&nbsp
לגבי אזרחות - אם אין לך אזרחות נוספת, אז תרשום שאין. לפי מה שתיארת נשמע שאין לך. כנ״ל עם הילד.

למעלה