עלי גרניום מבהירים

עלי גרניום מבהירים

שלום,
אני מגדל גרניום באדניות.
לאחרונה, החלו הגרניום להצמיח עלים ירוקים בהירים, על גבול הצהוב.
אני מדבר על עלים חדשים וצעירים, ולא על עלים יבשים שהפכו צהובים.
זה קורה בכל האדניות.
בנוסף, גיליתי באחת האדניות סוג של כנימה, שנראת כמו אבק לבן שנמצא בתוך הפרח עצמו (בזן של פרחים הפתוחים הדלילים)

1. מה הסיבה לכך שכל העלים החדשים שצומחים בכל האדניות הם ירוקים בהירים על גבול הצהוב ?
2. האם אתם מכירים את הכנימה הזו ומה ניתן לעשות כנגדה ?

תודה רבה.

פיטנגו4

New member
פלרגוניום עם עלים בהירים

האם דישנת את האדנית? מה שאתה מתאשר נשמע כמו סימני חוסר בגלל רעב.

תשובה

שמתי הומוס לפני כמה חודשים וגם אוסמוקורט לפני כמה חודשים.
צריך עוד פעם ?
ומה לגבי הכנימה ? זה מוכר לך ?

פיטנגו4

New member
אוסמוקוט - דשן גרגרי בשחרור איטי

צריך לחדש כל כמה חודשים ,בהתאם להוראות על האריזה.

תשובה

כן, רק רובו כמעט ולא התפרק ועדיין נמצא באדנית בצורת גרגרים צהובים.
בקיצור, איזה דשן אתה ממליץ לשים ?

הגרגירים מתפרקים מבפנים והקליפה נשארת ריקה

נסה קח גרגר או שניים תמעך אותו ותראה כי הוא חלול זה הזמן לחדש אוסמוקוט דשן מעולה אך הוא נגמר מהר הרבה יותר מהכתוב על האריזה

טלי1121

New member
לא תמיד הסיבה האוטומטית לעלים צהובים היא

חוסר דישון בגלל שלא מדשנים. לפעמים הסיבה היא עודף מים שגורם לאי יכולת הצמח לקלוט את הדשנים שנמצאים באדמה וזמינים עבורו.

תשובה

אוקיי
תודה רבה על העזרה. אנסה לחדש הדישון ואולי להפחית מהמים (למרות שאני לא משקה הרבה).
מה לגבי הכנימה ? מכירים כנימה שנראית כמו גרגרים לבנים ואבק לבן שנמצא ממש בתוך הפרח (בזן עם הפרחים הדלילים שנשפך) ?

טלי1121

New member
תומס יקר!

באף אחת מהתשובות שלך וגם בהודעה המקורית לא ראיתי התיחסות כלשהי לגבי תדירות ההשקיה שלך וכמות המים הניתנת בכל השקיה ולאיזה גודל אדנית? 20X20X60 או 20X20X80 או 40X40X100 ס"מ? היכן תמונה כדי שתמחיש לנו מה קרה? שנוכל לראות את הצמחים ואולי נראה דברים שלא ראית ומסבירים אחרת את הבעיה. אלו נתונים מאד חשובים כדי למצוא את התשובה הנכונה. מה זה אומר לא משקה הרבה???? ההגדרה שלך שונה משלי ומשל מישהו אחר.
אני מכירה את הכנימה המדוברת, אז? בדרךך כלל צמחים ניתקפים ע"י כנימות שונות כשהם במצב חולשה מסיבות אחרות, צמח בריא עם תנאים שמתאימים לגידולו לא ימות מכמה כנימות. בכל מקרה כנימות אפשר לרסס ולהרוג בחומרים שונים או אפשר להסיר ביד לסלק .
בגינון יש הרבה עבודת בלשות בשיטת האלמינציה.

למעלה