על השמאל וההפרה החד- צדדית

shlomikli

New member
על השמאל וההפרה החד- צדדית

בדומה לתהליך אוסלו כך גם תוכנית ההפרדה לא נולדה כדי לפתור בעיה אלא להנציח אותה. תוכנית ההפרדה היא פתרון קסם שהוא אלטרנטיבי למתבקש, מלחמת מנע. תוכנית ההפרדה בדומה לאוסלו, נועד לשמש מנוף לנצחון בבחירות הבאות. משהו שהשליט יכול לבצע תוך שנה, כמו הנסיגה מלבנון, שנועדה לזכות בבחירות, לגנוב כסף ולחלק למקורבים (כמו פרשת שבס, פרשת העמותות של ברק ופרשת הרצוג, שגנב כספים מקרנות. כמו כן, לאן ואיך טיטאה התשיקורת אל מתחת לשטיח את השחיתויות הנוראות האלו?). תוך שנה, יש ערבויות מאמריקה וצה"ל מפנה את עזה ויריחו תחילה. יקרה משהו לא תקין, צה"ל יכבוש הכל חזרה בלי בעיה. צהל צבא חזק. פרס מפרסם ספר: מזרח תיכון חדש. תוך שנה, יוצאים מלבנון, אחרי המבול. תמיד נוכל לצאת למלחמת עולם, צה"ל צבא חזק (לכן הוא בנסיגה מתמדת בכל החזיתות), עכשיו במפלגת העבודה, מוציאים רעיון קסם חדש: תוכנית ההפרדה, מפנים את צהל מכל ההתנחלויות בונים גדר ושלום על ישראל. אם יקרה משהו, צהל צבא חזק, נפציץ מטרות אפילו בסין, או שנמשיך לסגת. פרס עובד על הספר" "מזרח תיכון חדש 2 או איך אף אדם חי לא מסוגל לרדת לסוף דעתי הגאונית מאין כמוה". הרעיונות של השמאל הן חסרי שחר מבחינה צבאית או מדינית. אבל פתרון מדיני או צבאי מעולם לא עמד לנגד עינהם של שמאלנינו. כל שהם רוצים זה להשתלט על המדינה ולהנהיג בה משטר אימים סטליניסטי. כל המרכבים כבר בסיר (מרטיר יש? יש! אויבים מבפנים יש? יש, והם אפילו יהודים! מלחמה יש? יש! חלום גן עדן יש? יש! ) צריך רק עוד להדליק את האש. להזכיר לכולם, קו בר לב היה המכשול הצבאי הגדול ביותר מאז קו מאז´ינו, וכך הוא נכנס לרשימה. קל וחומר גדר עלובה של תוכנית ההפרדה. אם היה בתוכנית זו ממש, את ההפרדה יש לאכוף. איזה שמאלני יהיה מוכן למקש את הגדר? לירות על נשים וילדים שירצו לחצות את הגדר? אפילו מעצר אינו הומניסטי מספיק בשביל שמאלנינו. הערבים עצמם, מעדיפים מעצר ישראלי על פני הטרור הפלסטיני או הלבנוני סורי.

מה אתה מקשקש.

נכון הוא שמבחינת השמאל עצם ההיפטרות מהשטחים הכבושים היא מטרה בפני עצמה. מסכים ומצהיר. אלא שההמשך המעוות שלך הוא כיוון שהפוסל במומו פוסל, ואני אנמק: ב"קרב על הבליטה" סרט יפה להפליא על מלחמת העולם השניה המפקד הנאצי של אוגדת הטנקים מבסוט. לשאלת עוזרו "אז ניצחנו במלחמה?" הוא משיב בשלילה, עוזרו תמהה בצער, "אז הפסדנו?" ושוב התשובה שלילית. "אז מה?" נשאלת השאלה? "טוב מכל" משיב המפקד "המלחמה תימשך". "תימשך ותימשך ותימשך ותימשך". ימין הוא ימין הוא ימין והימין האידיאולוגי הישראלי - להבדיל כמובן אלף אלפי הבדלות - לוקה במחלת הקדוש המעונה. השגת מטרתו תהיה הסיבה לכליונו - איזה מקום יש למרטיר, המתיישב, המתנחל, הקולוניאליסט, אילולי יהיו גויים רשעים שניתן יהיה להילחם בהם? "ארץ ישראל השלמה" זו מטרה שיקרית - הימין אינו מעוניין להגיע אליה, הוא מעוניין להיכסף אליה, לפעול בכיוונה, אבל ממש כסדרה אינסופית שלעולם אינה מתכנסת אל מעבר לערך מסויים - הימין מעוניין בעיקר בפסיכולוגיה הפאשיסטית שתשליט עלינו גישתו. מלחמה, דם, כיבוש, כבוד. זו ההצעה של הימין לנו - כשם שהסטאליניזם כצד השני של המטבע הציע לנו קיפאון רודנות ואחידות - תוך היכספות לאוטופיה המארכסיסטית. למעשה 2 הצדדים הללו של אותו המטבע אינם אלא מובנים שונים ומשלימים של הקולקטיביזם. מה שהימין (וגם השמאל) הקיצוניים רוצים מאיתנו הוא שיעבוד מלא ומוחלט של חיינו לקולקטיב, למעמד, לעם, לג-ז-ע. במובן זה אוסלו היה נסיון לשחרר אותנו מן הסכנה הזו ואילו המשך האלימות גורר אותנו הישר לחיקו של שלומי בן מאיר ותורתו.

shlomikli

New member
אלמונימי...

הימין קצת יותר רחב משאלת גבולות ארץ ישראל. הימין מכיל אידאולוגיה מורכבת בנושאים מרובים, מוסר, תרבות, דת. ז´בוטינסקי דיבר גם על הציונות הרוממה. שלב ב´ של הציונות אותו יש להגשים לאחר הגשמת כל היעדים של הציונות, הקמה מחדש של מדינה יהודית בארץ ישראל וביסוסה. אבל מה לזה ומה לקביעות הנפוחות של שמאלנינו. השמאלני החליט כי אין ימין אידאולוגי... אז שהמציאות תתעקם או שתיעלם! לעומת זאת, מה יש לשמאל להציע חוץ משינאת מתנחלים? (תשובה: שינאה לחרדים, שינאה לציונים, שינאה לרוסים, שינאה למזרחיים, שינאה לאמריקאים, שינאה ללא-תל-אביבים. כמובן שהשמאל גם נגד גיזענות) הימין אינו פאשיסטי. לא ארד לרמה שלך כדי לנסות להוכיח את המובן מאליו. הקשר בין הלאומיות לפאשיזם הוא כמו הקשר בין לוף לטונה (שתיהן אידאולוגיות, שתיהן קופסאות שימורים). הלאום הוא קבוצה של בני אדם, בעלי זיקה משותפת (תרבות, שפה, היסטוריה ואטביזם), בעלי מטרה משותפת. היום ביטחון היא מטרה משותפת של מרבית היהודים בארץ. בעיה שהיא בעיה משותפת, ללאום, לגזע, לא הופכת לפאשיזם. אין קשר! מי שמחפש אוייבים זה אלה שכל הזמן מספרים לנו מה חושבים עלינו באירופה, שהרי למי, לעזאזל, אכפת מה חושב עלינו האזרח הפלמי הממוצע האנטוורפן? הוא שונא אותנו, זה נכון - אבל שונא הרבה יותר את הוולוני בליאז´, ששותף לו באזרחות הבלגית... הסטאליניזם האמיתי הוא הנסיון לעשות מהשלום דת: גם סטאלין עשה מהתורה שלו דת - דת שדרשה מיליוני קורבנות. כאן ה"שלום" תבע "רק" מאות הרוגים עד כה, אבל ברור שהוא עוד צמא דמים. בשום תקופה בהיסטוריה הקצרה שלנו, לא שגשג רצח אזרחי ישראל, כמו בתקופת המו"מ ל"שלום", ובשום תקופה לא נמצאו כוהני דת שיסבירו לנו מה הסיבה לשחיטה העצומה, כמו שהיום יש (וזה הדמיון המופלא בין אמנון יצחק והסבריו המטומטמים לאסון המסוקים, לבין יוסי ביילין ושאר גאוני הדור, שמסבירים שהרצח הוא בגלל הפחד מה"שלום").

שלומי...

התפרצת לדלת פתוחה, מובן שהימין מכיל אידיאולוגיה עמוקה ומורכבת בכל הנושאים העומדים על הפרק, גם השמאל, אך האם סטאלין פעל בכיוון האוטופיה המארכסיסטית או רק השתמש בה כמכשיר לתירוץ מעשיו המזוויעים? מהדורה דומה, בזעיר אנפין, עוברת עליכם שלומי - כמובן, יש ימין חיובי, ניתן ליישם את רעיונות הימין באופן מתון ומועיל. תורת ההשתייכות לאומה אינה חייבת להתממש במובנה השוביניסטי השלילי (לאומנות) אלא במובנה הליברלי החיובי (לאומיות). לעומת זאת הקבוצה שאליה אתה משתייך אידיאולוגית, שלומי, אינה שייכת לקטגוריה שעליה אני מדבר - על הימין הקיצוני חלה התופעה אותה תיארתי, דחף פתולוגי לאלימות קולקטיבית כמכשיר לשימור הקבוצה לליכודה ולאיחודה. אסונכם, חורבנכם, יהיה נצחון. התנועה המהפכנית (ממש כך, מהפכנית) שאליה מסופחת האידיאולוגיה שלך חייבת להתקיים בדינמיקה מתמדת. אתה חוזר שוב לנימוקי הבטחון הפרקטים, במשך שנים אתם מסמאים את עינינו בנימוקים הללו. אז תן לי לשאול אותך: אם במקום מחבלי החמאס-פת"ח היו חיים בפלסטין חבורת גאנדים (זה ההודי, לא מנהיגך ז"ל) האם היית חותם על 2 מדינות ל2 עמים בגבולות 67 תמורת שלום מלא וכולל? מכיוון שידועה לי תשובתך (אני תקווה שתפתיע אותי אבל לא נראה לי) אני מקווה שברור לך למה אני לא קונה את נימוקי הבטחון שלך. הם כיסוי לנימוקים אחרים - ומכאן צומח התיאור שלי על הימין הקיצוני.

shlomikli

New member
יפה ששייכת אותי לזרם הקיצוני:)...

כבר חשבתי לרגע שאני אנטי-ציוני גלותי, וכעת מתברר שאני אולטרה-ציוני עם קצף על השפתיים ששר "עוצו עיצה ותופר..." הגשמת האינטרסים הלאומיים, המשותפים לכל בני הלאום היהודי, קרי ביסוס מדינה יהודית חופשית, מצוי בסכנה מצד הערבים, גזע אחר, עם אחר, לאום אחר בעלי אינטרסים אחרים משלנו. לימין אין צורך בקונספירציה של נימוקים ביטחוניים. הצרכים הבטחוניים הם אמיתיים. המלחמה היא עובדה. המלחמה אינה משרתת שום אינטרס ימני. על המלחמה אחראים השמאלנים עם הטירוף הקרוי הסכם אוסלו שלהם ושותפיהם הערבים שונאי ישראל. המלחמה מתמשכת רק בגלל הסרוב שלנו הימנים להיכנע. אני נגד כניעה לטרוריסטים, לכן זה הופך אותי לפאשיסט? "ניתן ליישם את רעיונות הימין באופן מתון ומועיל" - פחחחחחחחחח אתה הולך ונעשה משעשע מהודעה להודעה: מה זה מתון וחיובי? איך תקבע פה לעד את זכותנו על האדמה שממערב לירדן (כתביעת הימין "המתון והחיובי") באופן המוזר שהצעת? לו הייתי ערבי, היו לי אינטרסים לאומיים של ערבי, אני לא. לכן יש לי אינטרסים לאומיים של יהודי. עד כאן, האם רות, עבור? אנחנו נמצאים במלחמה. יש מעט מאוד מלחמות לא אלימות. אפילו מלחמות אידאולוגיות, כמו המלחמה הקרה, כללו מקבץ אדיר אל ארועים אלימים (מלחמות אזרויות, במזה"ת, קוריאה, וויאטנם, סין, דרום אמריקה, קובה והקריבים, טרור קומוניסטי באירופה). ל"דחף הפתולוגי לאלימות" - אני קורה יצר השרדות, ורצון בניצחונו של העם שלי. מאחר והמלחמה היא תהליך של אלימות הדדית, גם הניצחון חייב להיות אלים. זה טבע העולם. אין מלחמות נקיות לא-אלימות (חוץ משחמט או קרב 10). אני לא צריך להגדיר את האחר כדי לדעת מי אני. אולי אתה צריך את זה, עובדה שהשמאל שונא בפועל את כל העולם ואישתו (חוץ מאשר את אלו שצריך באמת לשנוא). אני יודע מי אני ומה אני ומהו תפקידי הלאומי בעולם. אני לא צריך אוייבים בשביל זה. בסופו של דבר אני לא חזיר ארופאי ולא שמאלני. האמן לי, שחיי היו שמחים ומלאים יותר, אילו כל חברי מכרי ובני עמי לא היו נפגעים או נטבחים בפיגועים. פיגועים מיותרים לחלוטין, שנולדו מתוך איוולת אוסלו עליה אחראי השמאל בלעדית! הימין היה קיים ויהיה קיים גם בלי אויבים חיצוניים. הימין מתחזק עכשיו, בגלל התמוטטות הקונספציה השמאלנית. לא בגלל גיזענות חבויה שיוצאת החוצה, כפי שמנסה להציג השמאל. השמאל הבטיח שלום, אין שלום. כשיש פיגועים זו מלחמה, לא שלום. הערבים רימו את השמאל, השמאל לא רצה לראות דרך השקרים של הערבים... כולנו משלמים את המחיר. > התנועה המהפכנית (ממש כך, מהפכנית) שאליה מסופחת האידיאולוגיה שלכם חייבת להתקיים בדינמיקה מתמדת מסכים בהחלט! הציונות היא מהפיכה מתמדת. כל אות עברית שאני כותב היא חלק מהמהפיכה. כל מילואים או שירות צבאי שלי(בעתיד), הוא גם מעשה מהפכני. כל יום עצמאות הוא מהלך מהפכני, כל ציון מוצלח במבחן הוא חלק מהמפיכה הציונית. אני יהודי שהוא עדיין חי - זהו צעד מהפכני! אם היו "גאנדים" מעבר לקו הירוק, היה אפשר להגיע להסכם. אבל אין גאנדים. הערבים בחיים לא היו גאנדים, ובחיים לא יהיו. אנחנו לא משחקים בכאילו וב"מה היו אילו". אין לנו גבול עם אומה תרבותית נקודה, כל הדיון של "מה היה אילו" הוא אקדמי וחסר תוכלת. למען האמת, גם ההודים רחוקים מאוד מדמות הגאנדים. לכן גאנדי קרוי אצלם מהטמה. בעיניהם הוא הכלאה בין מנהיג לאומי לפאקיר ולגורו. אם היינו יודעים בוודאות מוחלטת על כך שיהיה שלום אמת לעדי-עד ואין שום איום מצידם של הפלסטינים, הייתי מוכן לשקול את הפשרות שתיארת, אבל השאלה נושאת בתוכה את כל הגיחוך שבתפיסת עולמך, שכן אם השלום הוא אמיתי וכן, למה שיהיה צורך לפנות אנשים מבתיהם? שיחיו שם כאזרחים ישראלים, תחת ריבונות פלסטין שוחרת השלום... אבל במציאות של היום, כשברור שאיש שם לא רוצה שלום (שלום מהסוג שאני מתאר - שבו לא נרצחים יהודים בתור ספורט לאומי פלסטיני... לא שלום מהסוג שלך, שרואה בטרור תגובה טבעית, לכיבוש ולעוד קלישאות שברחו לי כרגע מהראש...), אין שום מקום לפשרה. אם הערבים היו מציעים לנו שלום של אמת, הייתי מציע לקנות או לחכור מהם את השטחים במחלוקת. או אפילו ליצור איתם איזושהי קונפדרציה שתבטיח את הזכויות הלאומיות של שני הצדדים. אם הערבים היו אומה מתורבתת היה אפשר להגיע לפתרון של שלום המאפשר גם את אחזקת השטחים שלנו בשליטתינו. בכל אופן, על השטחים, שאני מאמין ששייכים לארץ ישראל ולעם ישראל, אני לא מוותר. שטחים להקמת מדינות לאומיות אינם חסרים במזה"ת. הלאום הפלשתינאי אינו קיים במציאות. לכן לא יכולה להיות לו מדינה לאומית. יאסר ערפאת עצמו אינו פלשתינאי - הוא סתם מצרי, כמו רבים מה"פלשתינאים". אחרי שהאחרא סיטרא יקח את ערפאת לתהומותיו, לא ישאר כלום מ"העם הפלשתינאי" - זוהי סתם ערימה של חמולות ערביות... בדיוק כמו כל ערימה אחרת של חמולות ערביות בכל מקום אחר במזה"ת. מהבחינה הזו, המזה"ת יותר דומה לאירופה של ימי הבניים, אין מדינות לאומיות, אין עמים מוגדרים. יש אפנדים ויש פלאחים. ערפאת הוא אפנדי כזה, ברגותי או אסד הם אפנדים אחרים. לצערי, נימוקי הבטחון מאוד קיימים. הערבים אינם אומה מתורבתת, והמניע המרכזי שלהם לרצח יהודים הוא דתי-גיזעני. מנסיון העבר, אי אפשר לשכח שינאה שכזו בעד שום שוחד. לא משנה מה ניתן לערבים, חוץ מאשר דם יקירנו, דבר לא ירווה את צימאונם. אגב, ספר לי מי לדעתך אינו ימין קיצוני
יהיה משעשע לשמוע... ונסיים בקריאה ל"כסף לנכים - לא למתנחלים" ו"לא אנחנו נבחר את מנהיגי הצד השני".

למעלה