עמבה

שבת שלום

לכולכם. תהנו ממטעמי ידכם ושהאוכל הטעים יגרום גם לאוירת שבת רגועה וכייפית!

shalhevet2

New member
שבת שלום לכולם

טוב אצלכם כבר שבת. פה בקליפורניה עוד יש לי קצת זמן. אז אנחנו בקליפורניה לשלוש שנים הבאות ומנסה איכשהוא לבשל כמו שהייתי רגילה בארץ. כרגע דגים מצאתי רק סלמון ועוד דג שנקרא דולפין פיש וזה לא הדולפין היונק אלא דג כשר (וידאנו לפי כל רשימות הכשרות) רק שהוא לא כל כך טעים. הבשר בעיר שאני נמצאת בה לא כל כך בשפע ואנחנו חיים על פי גחמותיו של בעל המעדניה-איזה בשר כשר בא לו להביא השבוע. נשמח לשמוע מאנשים שחיים או חיו בחו"ל איך הסתדרו ואם יש רעיונות נשמח לשמוע. עוד בקשה לרעיונות- בערב שבת התרגלנו לאכול פרווה (אני מכינה עוגה חלבית לשבת שהולכת טוב עם הקפה בערב) -סלמון בתנור עם ברוקולי, כרובית, תפוחי אדמה ובטטות (מישהו רוצה מתכון?) אם יש עוד רעיונות למנות פרווה\חלביות אבל לא שמנות מידי (בלי יותר מידי גבינה צהובה או שמנת)נשמח מאוד מאוד. ודבר אחרון- ישר כח על הפורום. רעיון מבורך.

עמבה

ברשותי פירות מנגו. אני מחפש מידשם להכנת עמבה. תודה ושנה טובה אמתי

מה עם מרקים?

מרק בצל חלבי? מרק קרמי כתום? פטריות? אפשר עם קניידלך קטנטנים בפנים...

למוןדבש

New member
../images/Emo26.gif ומה עם

חציל קלוי על האש בטחינה גולמית?? יאמי... וגם הולך מעולה עם יוגורט!

אני שומרת כשרות שחיה בחו'ל

דבר ראשון: פריזר. אם יש לך פריזר גדול,קני לך סטוק קטן של בשר,כשבעל המעדניה ב 'קריזה' של מבחר. דבר שני: חברים,ועיר קרובה. בררי אם בעיר שבמרחק כמה שעות מכם יש בשר כשר במבחר יותר גדול. ואז תעשו תורות לסירוגין- פעם את נוסעת ומביאה משם בשר לך ולחברים,פעם החברים נוסעים במכונית שלהם,ומביאים לעצמם וגם לך. דבר שלישי: משלוחים. לא יודעת אם יש אפשרות אצלכם,אצלינו באירופה,אפשר להזמין מארץ שכנה הזמנה גדולה של בשר,ועושים לנו משלוח עד הבית.כאמור מדובר בכמות גדולה. גם במקרה הזה,חברים שומרי כשרות יכולים להצטרף לקניה מרוכזת. ורעיון אחרון: כשאני חוזרת מישראל,אני קונה כמובן כמה דברים שכאן אין להשיג כשרים. אפשר,בין היתר,להביא נקניק יבש.וכמובן שימורים. יש שימורי ברווז.. אני אישית לא אוכלת,אבל אולי אתם אוהבים... לי אישית מעולם לא עשו בעיות עם העברת אוכל... היום פעמים שרצו לברר שהדבש הוא דבש ולא נוזל חבלני... עשו בדיקה קצרה,ונתנו לי לארוז חזרה במזוודה.

למוןדבש

New member
חייבת לספר משהוא מצחיק בנושא-

יש לי הרבה משפחה באנליה, ולפני כמה שנים דודה שלי חזרה מישראל ולקחה איתה מזוודה/צידנית מלאה בבשר (עופות ובקר) זה היה אפשרי עד לפני כמה שנים... בקיצור, עם המזל שלה המזוודה הזו הלכה לאיבוד בין הטיסות ואחרי כמה שבועות היא קבלה הודעה בדואר שהמזוודה הועברה להשמדה עקב ממצאי בשר מרקיב ושלחו לה אזהרה שלא תעשה את זה שוב

למעלה